spowolnienie gry - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_emkakafetheelderscrols*,
mi chodzi sprawnie na athlon 1.4 ghz -ge force 6600GT- 1024 mb ram
Ekhtelion,
O raaaanyyy co za młotek. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem i piszcie dopiero jak pomyslicie, a nie na odwrót. Tak się składa drogi gościu, ze twój Radeonik obsługuje pixel shadery w wersji 1.4 i vertex shadery w 1.1. A karta kolegi Aldarona jest zabytkiem który nawet o nich nie słyszał więc nie porownuj swojej sytuacji do jego bo wprowadzasz tylko ludzi w błąd.

A próba emulacji shaderów na tym MX'ie zaowocuje zapewne tym, że może menu się włączy. Ale jeżeli macie skłonności masochistyczne to proszę bardzo...
Gość_oblivion_player*,
Witam.

Ja mam Celerona 2 Ghz 512 ram i RADEONA 9200 SE i gra osiaga w miastach po okolo 17-19 fps a poza miastem lub w pomiesczeniach nawet po 23fps.

Cytat

Ekhtelion Napisano Jul 7 2006, 09:01 AM
Ale tak czy owak masz shadery w tym swoim radku a to jest podstawa. Bo bez tego gra nawet menu nie odpali. A schodki, chrupanko i komiksy to kwestia samozaparcia tylko.


Po zaistalowaniu gry menu normalnie sie odpalalo. Dopiero kiedy gra sie uruchamiala nie bylo widac niestety nic oprocz ilosci zycia i kursora ;/

Ale nie poddalem sie tak latwo. Zaczalem szukac i znalazlem na necie kilka dodatkow wspomagajacych stare karty graficzne do obliviona . Zainstalowalem i od teraz oblivion smiga jak stary dobry morrowind ;]

Nie potrzeba mi tearaz zadnych shaderow aby grac w obliviona na mooim starym radku 9200 se ;]

Pozdro.
Ekhtelion,
A swoją drogą to był już poruszany temat wymagań Obliviona...

P.S. Czasy kolorowego pisania na forum minęły Aldaronie.
Medivh,
Aldaron - Tym MX'em możesz sobie dupę podetrzeć. Mam go do tej pory i żadna z nowszych gier mi nie chodzi... Ale to się zmieni, bo niedługo wymieniam kompa i będzie git...

BTW - witamy z powrotem
Aldaron,
Ekhtelion - no toż dlatego sie pytam, a czytać umiem i widziałem wymagania, ale myslałem, że może odpali mimo wszystko. Czyli co? Jak będę chciał zagrac to sprzet do wymiany? Ale bezsens, żeby zagać w gre trzeba kupić sprzet nowy.
Ekhtelion,
Ale tak czy owak masz shadery w tym swoim radku a to jest podstawa. Bo bez tego gra nawet menu nie odpali. A schodki, chrupanko i komiksy to kwestia samozaparcia tylko.
Cielson,
hehe pewnie teraz pomyślicie że nabawiłem się wścieklizny albo mam poglądy sadomasochistyczne,
ale wierzcie lub nie mam Celerona 1,3, 512 SDRAM (!) i Radeon 9600 Pro i gra mi chodzi...
Oczywiście gram na najniższych ustawieniach, rzadko bo rzadko ale jednak czasem mam komiks w
klatkach zamiast gry, no a jak wchodzę do jakiegoś miasta, proszę Państwa, to śmiało mogę wyjść z
domu np do banku albo po rzodkiewkę xD (nie no przesadzam ale tak z 5-7 minut wgrywa sie miasto
a jak długo gram i byłem wcześniej w innych miastach to i z 10 min). A jak ta gra wychodzi do
windowsa... no takiego czegoś nie grali w żadnym kinie...15 minut jak mordę strzelił...
Ale powiem jedno: WARTO ! ;]
Ekhtelion,
Nie odpali się... Czy tak trudno sobie zobaczyc wymagania? Dla mnie GF440MX nie brzmi jak jak GF6800 ani jak X800 a A2000+ nie wygląda jak 3ghz... Gra nawet nie odpali bo ta karta nie obsługuje shaderów o ile pamiętam.
Aldaron,

Użytkownik Ekhtelion dnia Jul 6 2006, 03:41 PM napisał

Zamontować przerywacz na kablu od komputera co będzie rozłączał co zasilanie co 29 min to powinno rozwiązać problem. Wtedy zawsze będzie chodził szybko...

A na poważnie. Mógłbyś podać specyfikacje komputera? Wróżka jest na urlopie...

[post="45911"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Jak juz o tym mowa to jak sie ktos na tym zna to prosze mi powiedzieć czy na moim kompie bedzie działała ta gra, bo widzę, że mam troche za słaby sprzecik jak na wymagania Obliviona I jeśli woglę sie odpali to jak myslicie co mogło by byc nie tak ( chodzi mi o spowolnianie i różne inne niedogodności spowodowane moim niedoskonałym sprzetem) w czasie grania?
Mój komp: AMD Athlon (tm) XP 2000+ 1,6 GHz; 512 RAM u, Nvidia GeForce 4MX 440. Możliwe, że bede miał gre w poniedziałek wiec prosze o szybką odpowiedź
Ekhtelion,
Zamontować przerywacz na kablu od komputera co będzie rozłączał co zasilanie co 29 min to powinno rozwiązać problem. Wtedy zawsze będzie chodził szybko...

A na poważnie. Mógłbyś podać specyfikacje komputera? Wróżka jest na urlopie...
Gość_Jacek*,
Witam. Mam do was pytanie. Otóż gram w tą wspaniałą gre od pewnego czasu i zaobserwowałem zmniejszenie szybkości gry po pewnym czasie zabawy. Jak ten problem wyeliminować?
Wczytywanie...