Świat - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Beron Heavyhand,
Forgotten, Grayhawk a następnie Krainy Wschodu
Gość_Forgotten*,
Oczywiście Forgotten Realms, a następnie Greyhawk.
Beron Heavyhand,
Ja popieram głównie faerun! Zapomniane krainy to jest coś. Może i przejedzone, ale... co tam Szkoda, że nie ma żadnej gry osadzonej na wschodzie faerunu, albo na południu dalekim, tylko ciągle to cholerne wybrzeże mieczy... i wrota... moim ulubionym regionem jest jednak północ. Dolina lodowego wichru i nic nie zmieni mego zdania
Amras Leralonde,
Ja też wyrażę swą skromną opinię. Lubię FR (szczegulnie Faerun, Kara-Tur mi się jakoś nie podoba) oraz Greyhawk. No i jeszcze w tłoku ujdzie ten cały Eberron, ale i tak Faerun górą!
Pseudo,
FR bardzo nie lubię, ten świat jest bezensowny!

Ja lubię Ravenolf, Eberron i DragonLance.


ps, Rincewind, a może chcesz odkupić ode mnie tę książkę?
pps, Feanor to co robisz ( te skany ) jest nielegalne.
Feanor,
Oczywiscie ze znajde ale to juz jutro bo dzisiaj mi sie juz nie chce tego skanowac A silverymoon widzialem jakis obrazek w niej bardzo fajny jest No dosc gruba i dosc droga, bo okolo 315 stron i 90zl :)a literki jakiej wielkosci to juz widziales, wiec mialbys co czytac

----------------------

Jak nie w piatek wieczorem to w sobote rano: bardzo prosze oto skan informacji o silverymoon, malo ale jest
skanuj.jpg
Rincewind,
Wielkie dzięki Feanorze . Widzę, że ta ksiązka to wielki skarbiec wiedzy o Faerunie. Przecież nigdzie bym tyle nie znalazł o Evermeet. Hmmm... Może by ją kupić ?

Użytkownik Feanor napisał

Cos jeszcze chcialbys wiedziec?

Jak już tak mówisz, że żaden problem, to może jeszcze cosik o Silverymoon byś znalazł ;p?

Ps. Gruba ta ksiązka?
Feanor,
Oczywiscie ze jest i nie ma problemu zebym je zeskanowal bo pisania to bym mial na tydzien Prosze oto materialy o Wyspach Evermeet i Lantan i jeszcze kilku innych przy okazji :
skanuj0001.jpgskanuj0002.jpgskanuj0004.jpg[a
ttachment=92:attachment]

PS. Jedne lepiej drugie gorzej zeskanowane, ale mysle ze odczytasz bez problemu tak jak kazdy inny zainteresowany
Cos jeszcze chcialbys wiedziec?
  • skanuj0005.jpg
Rincewind,
Wytoczyłeś mocne argumenty Feanorze. I rzeczywiście, słowa uznania i podziękowania. Mapka bardzo mi się przyda. I nigdy nie przypuszczałbym, że Toril poza Faerunem (zał.) ma jeszcze tyle "nieeksploatowanych" terenów. I rzeczywiście jest bardzo duże podobieństwo Faerunu do Europy, jak słusznie zauważył Feanor, zaś całego Torilu do Ziemii.

Co do pytańo Faerun, to zawsze chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o wyspach Evermeet i Lantan (bardziej o tych pierwszych). Jakby coś było w tej ksiązce o nich, to mógłbyś coś napisać, lub zeskanować?
  • Toril.JPG
Feanor,
Nie ma sprawy tylko musze ją pozyczyc najpierw od kolegi, bo osobiscie nie jej posiadam. Może w tym tygodniu bedziesz mial, jeśli mi ja porzyczy...

------------------

Udalo mi się dostac od kolegi książkę więc tak jak juz dawno temu obiecalem Rincewindowi zamieszcze tu mapke całego Torilu:
skanuj0003.jpg
Jakby ktos chcial sie o cos spytac na temat Fearunu to bardzo prosze bo jeszcze chwile potrzymam mu ta książkę, a jest o co
Rincewind,
A ja zawsze myślałem, że Toril (chyba gdzieś nawet tak przeczytałem, ale z Twoimi zródłami Feanorze to równac się nie może ) jest mniej więcej wielkości Ziemii i że znajduje się na nim jeden wielki kontynent (Faerun) i cała masa innych niezbadanych lądów (jednak tylko wysp, nie kontynentów). W każdym bądź razie dzięki za uświadomienie .

Ps. Jakbyś miał skaner, to weź wsadź tu tą mapkę. Z chcęcia bym ją obejrzał .
Feanor,
Mylisz sie Rincewindzie! Toril to duzo wiecej niz sam Faerun. Faerun to jest jakby jego kontynent troche wiekszy od naszej Europy, czyli nieznaczny kawalek swiata. Tworcy sobie pewnie ulatwili i uznali inne lady za dzikie lub niecywilizowane (zreszta nie wiem dokladnie jak to jest) i dopracowali co do joty tylko kontynent Faerunu, a inne kontynenty to niemalze czarne plamy na mapie swiata.

PS. Jest taka ksiazka opisujaca ten swiat, 99/100 jest o Faerunie, ale jest jedna mapka calego Torilu.
Rincewind,
Tak jak teraz przeczytałem ten cały temat, to rzeczywiście można stwierdzić, że tylko na jakichś 10% Faerun'u (jak nie mniej) rozgrywają się akcje gier. Rzeczywiście twórcy mogliby się pokusic o jakieś nowe obszary. NWN 2 i BG III raczej tego nie zmienią, bo w końcu to kontunuacje przygód na zachodnim wybrzeżu Faerunu (obym się mylił ).

Jest może jakiś cRPG związany z Faerunem oprócz NWN, BG i ICD ?

Musiałbym pograc jeszcze w inne gry np. Planescape'a, żeby porównac, te dwa światy. Tamten chyba jest bardziej fantasyczny. Ogólnie jak już zauważyliśmy światy Forgotten Realms są bardzo prawdopodobne i chyba dlatego daże je dużą sympatią.

Wracając jeszcze do tego

Użytkownik Nazin napisał

no oczywiście Fareun już troche przejedzony, ale jest jeszcze cały Toril to wiesz... icon_biggrin.gif

O ile wiem Toril to nic poza Faerunem i całą masą większych lub mniejszych wysp. I właśnie apropo wysp... Ja chcę zobaczyć Evermeet !!!
Strażnik,
Ja i moja ekipa gramy w naszym własnym świecie - Arkanii. Stworzyłem go sam w 60%, całkiem nieźle mi wyszedł Moje opowiadania też zwykle sie w nim dzieją.

A tak apropo, próbowaliście kiedyś wejsć do Piekła lub odchłani? Ja i moja ekipa raz spróbowaliśmy. W piekle nie odeszliśmy od portalu na 100 metrów, tak silnie byliśmy atakowani
Hawkwood,
Właśnie, a porównajcie sobie tokienowskich Easterlingów - to po prostu Arabowie! Wiem, że Peter Jackson miał nawet problemy ze strony środowisk arabskich za wierne przedstawienie Easterlingów w arabskim stylu.
Feanor,
No w sumie tak ale tolkien to zrobil tak ze prawie tego nie zauwazylem bo np: w "anglii" czyli w shire byli hobbici, a nie żółtki tak jak w kara-tur. A jesli chodzi o ten wschod to masz zupelna racje tylko jeszcze tolkien dodal basniowosci wprowadzajac olifanty i takie rzeczy. A na przykladzie innej ksiazki takiej bardziej dla dzieci ale rownie wciagajacej co wladca: "opowiesci z narni" tak samo dal tam lewis na poludnie jakis dziadow ktorzy niewspolmiernie mi przypominali arabow i caly ich fanatyczno-religijny swiat. wlasnie nasi autorzy nie moga sie wyzbyc wprowadzania do swoich wlasnych swiatow kawalkow z naszego- czasem dla nauki czasem przez przypadek i tak to wszystko dziala.
Hawkwood,

Cytat

W sumie to fajny jest faerun tylko zauwazcie ze wszystko to samo co na zwyklej ziemi. kara tur - japonia, mulholand- egipt...


Racja, ale w ten sposób ten świat jest bardziej nam wiarygodny, bardziej bliski. Nie jest ekstremalną abstrakcją, z którą nie możemy się w pewien sposób utożsamić, czy poczuć po prostu klimat danego regionu. Zwróćcie uwagę, że nawet Tokien tworząc Śródziemie nie oparł się pokusie przetransportowania części realiów naszego świata - Shire jak Anglia, szlachetny Zachód, obmierzły Wschód.
Feanor,
W sumie to fajny jest faerun tylko zauwazcie ze wszystko to samo co na zwyklej ziemi. kara tur - japonia, mulholand- egipt... wedlug mnie moglibuy sie troche wylamac i zrobic cos prawdziwie nowego, ale poza tym jest dobry faerun bardzo szczegolowy. Duzo ludzi musialo nad tym myslec.
Rincewind,
Dokładnie! Popieram moich przedmówców, a zarazem nie popieram siebie z przed kilku postów wcześniej. Autorzy powinni coś zrobić w innych rejonach Faerun'u a nie tylko zachodnie wybrzeże. Anauroch rzeczywiście była fajną odskocznią i mi w SoU grało się całkiem przyjemnie. Historia o latających miastach też była niczego sobie. A o Luskanie to w ogóle chyba w każdym RPG'u coś napomknięte jest . Ja tam bym z chęcią wyspy Latan odwiedził (lantanowce ).
Jakób,
Mój ulubiony to Faerun, szczególnie Podmrok, jakoś nie łapie innych, poza tym Faerun jest tajemniczy i nie wszystko w nim zostało odkryte, poza tym w nim dzieją się akcje moich ulubionych gier (Baldur's Gate i BG2) :wink:
Wczytywanie...