Zabugowana Jaheira - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_aaarek*,
No to napisze Ci jak to u mnie wygladalo, moze pomoze. Jeszcze przed wejściem do Podmroku rozprawiłem się z Derminem. Jaheira zagadała potem jeszcze 2-3 razy a potem zamilkła. Myślałem, że może jej klimat Podmroku nie odpowiada, ale po wyjściu i kilku odpoczynkach w różnych lokacjach nadal nic. No to się zdenerwowałem i wymusiłem na niej rozmowę przez komendę podaną wyżej, odpocząłem i dalej romans już poszedł z górki , przed ostatecznym spotkaniem z Bodhi było już po konsumpcji:P
Elthran,
No więc tak: ściągnąłem ease-of-use, zainstalowalem interesujące mnie komponenty i Jaheira dalej milczała. Zostawiłem BG włączone na około 9 godzin i nic to nie dało druidka dalej siedzi cicho. Zastanawiałem się długo nad moim problemem i nagle mnie olśniło. Bodhi nie porwała Jaheiry! Po wielu konsultacjach z różnymi ludźmi (w tym oczywiście i z Wami ) doszedłem do wniosku, że właśnie to jest powodem "zawieszenia się" romansu.

Postanowiłem więc wrócić do Podmroku. Na całe szczęście miałem save przed walką z tamtejszym liszem. Przeszedłem Rozdział 5 raz jeszcze. Gdy idę na cmentarz Bodhi nie porywa Jaheiry Pomyślałem trzeba poczekać, aż pojawi się Dermin, zapewne po walce z nim Jaheira jeszcze bardziej się do mnie zbliży i wapirzyca ją złapie. No i gra znowu rzuca mi kłody pod nogi, bo Dermin nie ma za bardzo ochoty się pojawić... Odpoczywałem w każdej lokacji w jakiej tylko mogłem i nic, absolutnie nic się nie dzieje.

Romans jest na 100% aktywny, sprawdzałem to w Shadow Keeperze (mimo niechęci do tego typu aplikacji).

Wielkie dzięki za wszelką udzieloną pomoc dla wszystkich razem i dla każdego z osobna.
Gość_aaarek*,
mialem podobny problem, tez cos nie bardzo chciala ze mna gadac. U mnie pomoglo CLUAConsole:SetGlobal("JaheiraRomance","Global",1)
komenda wywoluje nastepna rozmowe

pozdrawiam
Hawkwood,
Poczytaj sobie o wspomnianym przeze mnie modzie:

http://orfi.uwm.edu.pl/~jarek_z/oig/b2modeas.htm"]http://orfi.uwm.edu.pl/~jarek_z/oig/b2modeas.htm[/url]

Można go ściągnąć w polskiej wersji, ale coś mi się wydaje, że musisz zacząć grę od pczątku... (ale mogę się mylić...).
Elthran,
Z modami do BG mam bardzo male doswiadczenie Co się stanie po zainstalowaniu ease-of-use? Czy nie jest za późno na instalacje?
Hawkwood,

Użytkownik Elthran dnia Sep 14 2006, 08:30 PM napisał

Ma ktoś jakiś pomysł, co zrobić, żeby ukończyć romans?


Zainstaluj ease-of-use. I problem plam znika sam.
Elthran,
Właśnie po raz kolejny przechodzę BG i próbuje ukończyć romans z Jaheirą. Pokonałem już Dermina (nauczyciela druidki), czyli jestem blisko końca romansu. Tu pojawił się problem Jaheira milczy. Próbowałem już odpoczywać przez kilka dni i nie dało to efektu. Gdybym mógł wykonałbym jakieś zadania, ale tak się składa, że większość ukończyłem i nie bardzo jest się czym zająć. Romans muszę ukończyć teraz, gdyż pokonałem już Bodhi i kolejnym krokiem będzie udanie się do Suldanesslar. Minęło trochę czasu, od kiedy ten temat został utworzony i może czyjaś wiedza dotycząca Jaheiry wzrosła. Ma ktoś jakiś pomysł, co zrobić, żeby ukończyć romans?
Osa,
Mi się dopiero za piątym razem udało pokonać wszystkie przeszkody (oraz moją niechęć do tego związku) i zakończyć BG II romansem z Jaheirą.

Cytat

Tyle, że niedługo kończy się gra - nie mogę zakończyć questu Harfiarzy w Tronie Bhaala! Co teraz zrobić? Stać w miejscu i czekać, aż druidka przemówi? A może jest to po prostu bug w grze?


A wykonałeś wszystkie questy (albo większość) ? Mnie ten związek udało się skonsumować dopiero wtedy jak wziąłem się porządnie za wszystkie możliwe questy.
Gość_MaXiMuM*,
Ja maM zwykle tak Że za któryms razem gdy odpoczywam Jaheira zaczyna ze m rozmawiać o tym co zrobiła... i ,że jest jej przykro czy jakoŚ tak... CzytaŁem w opisie , że musi odejść do HarfiaRzy zostawiając liścik a ty będziesz musiał za n pójść ...

KROWOM STOP!
Hawkwood,
Ech, FlirtPack tylko mi schrzanił wszystkie romanse..., nawet najłatwiejszy i najbardziej wdzięczny - czyli romans z Aerie...Dzięki za linki, może coś z tego wyjdzie. W każdym razie trochę się podbudowałem, bo okazało się, że ktoś tu grał w BG2! Jeśli coś mi wyjdzie z Jaheirą - nie omieszkam wspomnieć.
Kinski,
Romans z Jaheirą w podstawce jest zabugowany, choć ukończyć go można. Może instalacja NPCFlirtPacka pomoże? Opis romansów jest tutaj i tutaj.
Hawkwood,
Dobra, sytuacja wygląda następująco: jest już po aferze w siedzibie Harfiarzy w Dokach i po bójce, po spotkaniu z Revianą i Derminem, przed którym Jaheira wyrzeka się statusu Harfiarza. Opuściła mnie na razie tylko na krótko, przed wezwaniem do siedziby Harfiarzy i teraz jest nadal w drużynie. Z tego co wiem, to powinno mnie czekać jeszcze sporo dialogów do końca romansu i ostatecznego rozwiązania questu Harfiarzy, a tymczasem jestem już prawie na końcu gry! I co mam teraz robić? Stać i czekać, albo wędrować bez celu?
Rincewind,
Czekaj czekaj. W którym momencie questu z harfiarzami jesteś? Odeszła już od Ciebie Jaheira, czy jeszcze nie? Bo to jest ważne. Muszę wiedzieć, żeby przynajmniej sprobować pomóc .
Hawkwood,
No i proszę - mam kolejny problem: gram drużyną w składzie której jest Jaheira. Oczywiście korzystam z okazji i romansuję z nią na całego. Tyle tylko, że romans jest ściśle powiązany z questem Harfiarzy i niesamowicie się wlecze. Driudka wyrzekła się już statusu Harfiarza i zaczyna mieć wątpliwości, a tu tymczasem jestem na etapie ostatecznej walki z Bodhi w Dzielnicy cmentarnej i odzyskania elfiej latarni. Z poprzednich gier pamętam, że przy wejściu do dzielnicy pojawia się Bodhi, porywa domyślną ukochaną (u mnie to była zawsze Aerie), a następnie zmienia ją w wampira. Tymczasem teraz tak się nie stało, co sugerowałoby, że interakcje między Jaheirą, a Dzieckiem Bhaala są jeszcze zbyt wątłe. Tyle, że niedługo kończy się gra - nie mogę zakończyć questu Harfiarzy w Tronie Bhaala! Co teraz zrobić? Stać w miejscu i czekać, aż druidka przemówi? A może jest to po prostu bug w grze?
Wczytywanie...