Mody - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

dunio1,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia sobota, 13 stycznia 2018, 23:24 napisał

To wersja dla gry GOTY. Spróbuj wyłączyć tylko ten mod i zobaczyć, czy to właśnie on jest problemem. Poza tym instalujesz manualnie czy przez NMM?

Tylko ten mod wykrywa mi problem :C Instaluję manualnie, przez launchera gry, ale nie miałem żadnych problemów dotyczących moda jak dotąd prócz niego

Myślisz że nie będę miał problemów, z tym modem w grze? W grze wszystko normalnie działa niby, ale jednak pokazuje gra mi error ;x Zresztą ja też mam wersję GOTY ale czemu wyskakuję mi błąd, kij wie : (


EDIT: Zainstalowałem jeden mod innny, i teraz wywala mi błędy w 3 innych, gdzie wczoraj jeszcze działały dobrze T_T Chyba nie ma co się tym przejmować, dzięki za mody Courun, idę grać!
Courun Yauntyrr,
To wersja dla gry GOTY. Spróbuj wyłączyć tylko ten mod i zobaczyć, czy to właśnie on jest problemem. Poza tym instalujesz manualnie czy przez NMM?

Jeśli masz już BB, to może takie coś: klik. Ogólnie stosowałem raczej mody typowo zmieniające dane zbroje. Hm, właśnie znalazłem mod dodający zbroję Ciri. Wow.
dunio1,
Zainstalowałem twój mod i wyskakuję mi to

Cytat

One of the files that "More Barter Gold v1.ESP" is dependent on has changed since the last save.
This may result in errors. Saving again will clear this message
but not necessarily fix any errors.
One or more plugins could not find the correct versions of the master files they depend on. Errors may occur during load or game play. Check the "Warnings.txt" file for more information.


O co kaman? Uszkodzony jest ten mod? Czy mam się tym nie przejmować? oO

A i znasz jakiś mod ulepszający zbroje aby nie były takie kanciaste? Zainstalowałem mod botter bodies ale zbroje nadal są kanciaste
Courun Yauntyrr,
Remake Morrowinda na silniku Skyrima to Skywind. Tamriel Rebuilt to próba dodania do gry pozostałej części prowincji Morrowind. Jak pewnie już wiesz, wulkaniczna wyspa Vvardenefell to jedynie centralna część, ale pozostają jeszcze obszary na lądzie, wliczając w to oczywiście miasto Almalexia, które zwiedzaliśmy przy okazji dodatku "Tribunal".
Courun Yauntyrr,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik dunio1 dnia sobota, 13 stycznia 2018, 18:55 napisał


Courun Yauntyrr, a znasz może mod który daje kupcom dużo więcej złota? Słyszałem w morku ponoć potrafi to wkurzać, gdy kupcy nie mają sprzedać jakiś drogi item


Jest coś takiego, np. tutaj.
dunio1,
Wygląda spoko, chociaż liczyłem po cichu że ktoś przebudował znacznie UI morka, jak widać marzenie ściętej głowy ;-;

[Dodano po 20 godzinach i 55 minutach]

Courun Yauntyrr, a znasz może mod który daje kupcom dużo więcej złota? Słyszałem w morku ponoć potrafi to wkurzać, gdy kupcy nie mają sprzedać jakiś drogi item
Courun Yauntyrr,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik dunio1 dnia piątek, 12 stycznia 2018, 17:11 napisał

Pozwolę sobie odświeżyć temat, znacie jakieś mody poprawiające UI (rozwój postaci, mapa, ekwipunek) w morrowindzie?


Może takie coś?
dunio1,
Pozwolę sobie odświeżyć temat, znacie jakieś mody poprawiające UI (rozwój postaci, mapa, ekwipunek) w morrowindzie?
Hassan',
Jeśli szukasz jakichkolwiek modów, spórbuj tutaj - http://morrowind.nexusmods.com/ - ja korzystam z niej (nexus mod managera) do kilku gier i bardzo sobie chwalę.

A w Morrka, czy to bez czy z modami, grałem już lata temu i nie mam jak się odnieść do tego czy dany mod istnieje, czy nie.
Qwan,
Dodam swoje trzy grosze, pomimo że temat już nieaktualny.

Ostatnio zachciało mi się znowu grać w Morrka - ach, te wakacje - i mogę polecić kilka pozycji.

Lich King Armor (http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=7771) Bardzo fajny mod, który dodaję iście epicką zbroję do gry. Oczywiście nazwa nie jest omyłkowa, zbroja + miecz Króla Liczy znajduje się w zamku Karstaag - czy jak się to tam pisze Dostępna jest wersja PL, mam ją na komputerze, ale nie chce mi się szukać na internecie.

Trochę mrocznych zbroi. Tutaj macie recenzję - mi się nie chce za bardzo pisać http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1754

Book rotate - pozwala ładnie układać książki na półkach. Pożyteczne.

Weapon rotate - j.w. tylko dotyczy broni. Dodaje do gry kilka typów stojaków, które mają własne skrypty i można je przesuwać na ścianach (czyt. wyświetla się komunikat ,,Czy chcesz przesunąć?" i odpowiednia opcja)

Skeleta manequin (nie wiem jak się to pisze) - jest wiele modów, które dodają stojaki, ale ten jest najlepszy. Można je przemieszczać, nie ma zgrzytów z żadną zbroją (jak to miało miejsce w Nerevarine Castle (swoją drogą też bardzo fajny mod, ale jak dla mnie trochę przekokszony i gryzie się z modem tu opisywanym oraz z MGE (Morrowind Grafical Ediotor)) Mi jakoś bardziej odpowiadają szkielety jako manekiny, a nie niemalowane drewno.

Pełzacz milioner - prosty, mały mod, który dodaje możliwość sprzedaży wszystkiego u Pełzacza, a on sam jest o wiele bogatszy.

Better books - wchodzi w skład MGE, ale jest warty uwagi nawet osobno. Wg mnie książki wyglądają lepiej.

no.glow - cały magiczny sprzęt nie świeci się już, a nasz bohater nie wygląda jak choinka z lampkami. Co prawda pozostał połysk pod wodą, no ale nie można mieć wszystkiego.

No i teraz pytanie do was. Czy ktoś zna mod poszerzający Tel Uvirith? Najlepiej by było, żeby dodawał też opcję teleportacji pierścienie czy czymś, bo w chwili obecnej muszę mieć na nim ustawione Oznaczenie, a to trochę mi wadzi...
Tamc.,
Dzięki wielkie, Cou. Prawdę mówiąc miałem cichą nadzieję, że to właśnie Ty rozpiszesz się na ten temat, dlatego też uznałem, że podane przez Ciebie informacje warto pokazać światu. Innym też mogą się przydać te mądrości.

Temat przypięty. ;p
Courun Yauntyrr,
Jakbyś napisał na PW, to bym ci wszystko wyjaśnił, objaśnił etc. Ale nie - wolisz w temacie, więc po kolei moja lista, subiektywna oczywiście.

Rasy

Drow Race. Absolutnie niezbędna modyfikacja. Gra fantasy bez drowów jest żałosna. Mod dobrze wykonany, pracuje ładnie z pozostałymi modyfikacjami.

Fallen Angel. Mod dodaje ciekawą rasę oraz skrzydełka. Wygląda to naprawdę fajnie. Minusy - od strony technicznej jest to fatalnie przygotowany mod. Raczej do pooglądania niż do pogrania.

Night Elf. Świetne wykonanie, bardzo fajne (i skąpe) pancerze. Polecam zainstalować, wyposażyć postać i poczekać do nocy, by sobie popatrzeć

Drider. Kolejna fajny mod. Niestety odwłok zakłada się jak spodnie, przez co od pasa w dół sprzęt odpada.

Ras jest naprawdę sporo, ale dużo to po prostu przerabianie te standardowe - ktoś ciut zmienił staty i kolor skóry twierdząc, że ma nową rasę.

Postać

Better Bodies. Bez tego nie gra się w Morrowinda. ZNACZNIE poprawia wygląd ciała postaci, dzięki czemu teraz wyglądają o wiele lepiej. Wersja w bieliźnie lub bez. Dotyczy tak kobiet, jak i mężczyzn.

Companion Hilda. Przyjemny mod, dodający towarzysza podróży. W Oblivionie jest ich cała masa, Morrowind niestety ma gorzej.

Rins BeautyShop - Unofficial Expansion. Czyli to, co najważniejsze w tworzeniu postaci - włosy Problemem jest spory rozmiar i fakt, że czasem się gryzie mocno z czymś, więc lepiej instalować jakoś na początku i jak coś wywalać problematyczne mody.

Better Almalexia. Dla Trójcy. Pisałem z resztą o nim newsa. Potrzebny, by wreszcie Alma wyglądała przyzwoicie.

Spartan Shield. Właściwie głównie dla maniaków historii (jak ja) i filmu (też ja). Wypróbować warto.

Beauty Shop. Głowy. Jak wiadomo, dobrze jest mieć głowy.

Obiekty i miejsca

Uwaga wstępna - możesz natknąć się na mod o nazwie Wizard's Island - nie instaluj! Ładny, duży, ale technicznie PORAŻKA. Wszystko będzie chodzić wolniej, Morek częściej się wysypuje a do tego mod grymasi z innymi.

Valenwood. Bardzo dobry i ładnym mod. Co tu gadać - są screeny.

Fajowy zamek. Zawsze go instaluję.

Cragonmoor. Niezły domek. Koledzy zachwalali, dla mnie średni.

Tamriel Rebuild part2. Świetny i duży mod, niestety wydawany po kawałku. Przywraca do gry tereny Morrowindu, które nie znalazły się w grze a należą do prowincji.


Jest ich oczywiście dużo więcej. Warto mieć wszystko stąd. Przedmiotów, budynków jest cała miara. Ale to jak kto lubi - mnie się podobał mod, który dodawał pierścień zmieniający nad w wampira i odmieniający jak go zdejmowaliśmy. Niestety nie obsługuje wielu ras. Tak więc kwestia gustu

[Dodano po 10 minutach]

A pan moderator mógłby w końcu temat przypiąc
Tamc.,
Poprosiłbym kogoś obeznanego w temacie o podanie tutaj listy modów (najlepiej z linkami ;p), bez których nie warto grać w Morrowinda. Mam tu na myśli ogólnie mody usprawniające (we wszystkich tego słowa znaczeniach ;p) grę, tak, żeby wszystko było khem, khem, uczciwe. ;p Bez cudów na kiju, just fun. ;p
Sosna,
No chodzi tu o to, żeby nie poruszała się jak pokraka, bardziej naturalnie, coś w stylu gothica (podobno coś takiego jest).
Courun Yauntyrr,
Nie stary a dojrzały. Poza tym - co za różnica? Jeden temat o modach to dobry pomysł.
W kwestii broni - klik. Polepszają poruszanie się postaci - w jakim sensie? Szybkość możesz podkręcić kodem.
Sosna,
Wiem, że temat jest już stary, ale nie chcę zakładać nowego.
Czy zna ktoś mody które:
-dodają widok broni np. na plecach naszej postaci, lub gdzieś z boku
-polepszają sposób poruszania się postaci
Courun Yauntyrr,
Są mody dodające więcej potworów, ale moda raczej nie znam, który załatwi Ci zabawę w stylu Serious Sama...
Mistrz Krezysztof,
A ja mam pytanie czy jest jakiś mod po którym na każdym kroku są potwory. żeby było ich tak dozo by można by było sie nabawić
Lordzio,
thx
Wczytywanie...