Evil Lyrics
http://www.evillabs.sk/evillyrics/
Absolutny niezbędnik dla miłośników muzyki z komputera. Szczególnie dla tych, którzy słuchając piosenek lubią mieć przed oczyma ich teksty. Evil Lyrics współpracuje z najpopularniejszym odtwarzaczem audio, jak Winamp, MediaPlayer9 czy RealPlayer i pobiera z nich tytuł oraz wykonawcę aktualnie odtwarzanego utworu. Następnie łączy się z serwisami udostępniającymi słowa piosenek i w zbiorach odnajduję właściwe dane, które po odpowiednim przetworzeniu (wycięcie wszystkich elementów nie bedących tekstem piosenki- w tym reklam !) trafiają do okna programu na nasz pulpit. Zależnie od szybkości łącza, proces ten trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund. Raz pobrane wyniki zostają zapisane na dysk, dzięki czemu przy kolejnym wywołaniu nawiązywanie połączenia nie jest wymagane.
Evil Lyrics charakteryzuje duża trafność w odnajdowaniu tekstów. Dotyczy to wszakże tylko tych znanych na świecie wykonawców. Większość polskich "artystów" się tu nie łapie, choć z drugiej strony- teksty ich utworów łatwo wychwycić ze słuchu. A są też takie, średnio nawet w Polsce kojarzone- choć Polskie- kapele, na których Evil Lyrics trafia bez problemu (że pozwolę sobie wymienić Acid Drinkers i Vader) Program posiada również funkcje karaoke, której jednak, ze względu na jej niedoskonałą jeszcze formę, polecać zanadto nie będę.
Camouflage
http://www.camouflage.freeserve.co.uk/
Coś a la mały szpieg. Camouflage pozwala wykorzystać pliki jako "kryjówkę" dla innych dokumentów. Przykładowo możemy do zwykłej mp3 dołączyć plik graficzny, przy czym spreparowany obiekt będzie nadal bez jakichkolwiek symptomów manipulacji odtwarzany w normalny sposób (mimo że zawiera inne ukryte pliki). Zakamuflowanie pliku to kwestia kilku prostych czynności z wykorzystywaniem menu kontestowego w Eksploatatorze Windows. Dodatkowym zabezpieczeniem dla danych jest niezbędne do odczytania hasło, chociaż w warunkach domowych sam kamuflaż jest już poważnym gwarantem bezpieczeństwa prywatnych zbiorów. Możliwe jest także kamuflowanie plików w..... innych zakamuflowanych plikach.
Przed użyciem programu polecam lekturę pliku readme, w którym autor wyjaśnia, dlaczego nie najlepszym pomysłem jest używanie jako "schowa" niektórych typu plików oraz jakie problemy mogą wystąpić podczas transferowania na konto ftp zbiorów poddanych w działaniu Camouflage.
W razie kłopotów z dostaniem się na stronę domową prgramu, udajcie się pod adres
http://www.gratilog.net/securite1.htm.
Switch Off
http://yasoft.km.ru/eng/switchoff/
Na pierwszy rzut oka Switch Off to zwyczajny programik wyłączający komputer o ustalonej godzinie. Ale tylko na pierwszy rzut oka! I nie chodzi tu o to, że oprócz wyłączania PC Switch Off może też zrywać połączenie internetowe, przełączać system w stan hibernacji czy wylogowywać użytkownika. Główna niespodzianka tkwi gdzie indziej. Aplikacja ta daje się konfigurować..... zdalnie. Polecenia zamknięcia systemu wydać możemy z innego komputera podłączonego do internetu(względnie w sieci lokalnej)albo..... telefonu komórkowego obsługującego WAP. Mimo zaawansowanych funkcji obsługa prgramu pozostaje niesłychanie intuicyjna i nie sprawi trudności nawet zupełnym newbies.
PS. Coś ten temat cieszy się mało popularnością ~~ Czy tylko ja i Ekhtelion tu zaglądamy i coś dodajemy ?