Old School Role Playing Games – Kolejny RPG na Kickstarterze - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Sosna,
No wzorują się na Obsidianie, ale co w tym złego? Kto wie może w najbliższych latach czeka nas odrodzenie klasycznych cRPG'ów, ja jestem za, tym bardziej że konkurencja na rynku może pozytywnie wpłynąć na jakość otrzymywanych produkcji.
Strażnik,

Cytat

Brakuje tylko jeszcze Bioware stosującą tą sama praktykę

Na to nie ma szans. BioWare jest częścią EA, wielkiej spółki, która finansuje jej produkcje.

Z produkcji cRPG finansowanych przez KickStarter interesuje mnie jedynie The Banner Saga, która próbuje zrobić coś inaczej.
Jeździec Apokalipsy,
Popieram w całości to co napisała osoba wyżej. Jak widzę te progi i co twórcy dodadzą do gry to aż śmiać mi się chce. Może nie znam się na cennikach robienia gier ale dorobienie 1 rasy do 6 pozostałych kosztuje około 200 000 tysięcy. Możliwość zaklinania kolejne 200 000. Można powiedzieć że twórcy oferują nam za milion jakąś wersję dla ułomnych a dopiero za 3 miliony dostaniemy ten produkt o który chodziło. Twórcy zauważyli łatwy zarobek na ludziach. Mam tylko nadzieję że jak te gry wyjdą będę na prawdę dobre a nie że się okaże że kasę przejebali a nam oferują jakiś półprodukt.
Obserwator,
Ech nie przesadzają oni z tymi progami kasy? Brakuje tylko jeszcze Bioware stosującą tą sama praktykę
Cały ten nowy projekt kojarzy mi się ze świątynią Pierwotnego Zła . Była tam piątka herosów plus 3 miejsca na NPC. Cały gra była turowa i na podstawie zasad D.D
Zagrałbym w tą grę ,ale irytuje mnie "Daj pieniążek a dostaniesz super NPCeta" itd. Będę obserwował poczynania tego projektach w newsach na Game Exe
Hassan',
Notch stworzył Minecrafta, nie Noth.

Mam wrażenie, że właśnie powstał tzw. bandwagon na którym coraz więcej osób będzie chciało jechać.

[Dodano po 3 minutach]

Nie mówiąc o tym, że John Romero developerskie sepukku popełnił daikataną, a mnie po pewnym czasie spędzonym na obcowaniu z tym tworem, reklamowanym jako mesjasz gier, etc., uraz pozostanie jeszcze na długo.
krzyslewy,

I proszę! Po "Wateland 2" i "Project Eternity", kolejne studio bierze się za RPG-a w starym stylu! Twórcą "Old School Playing Games" jest założone przez Johna Romero studio Loot Drop.

old school role playing games

Tytuł gry jest pewnie roboczy, choć bardzo wymowny, a sama produkcja ma nawiązywać do najlepszych przedstawicieli swojego gatunku. Gracz pokieruje w niej drużyną czterech bohaterów, będących przedstawicielami jeden z pięciu ras i różnych klas. Walki będą toczyć się w turach, w grze pojawi się rozwój postaci, a do kompani gracza będą mogły dołączać postacie kierowane przez sztuczną inteligencję.

Co obiecują twórcy? Istotne wybory, decydujące o wystąpieniu jednego z kilku zakończeń, setki zadań do wykonania oraz bogaty i szczegółowy świat. W skrócie: zwykłe przechwałki, o których uzasadnieniu dowiemy się pewnie w dniu premiery. Ale produkcją warto się zainteresować. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Głównymi projektantami gry są Brenda Brathwaite i Tom Hall – Brathwaite jest znana, dzięki serii "Wizardry", ale także pomagała przy "Dungeons & Dragons". Z kolei Hall jest twórcą "Commander Keena" i "Anachronoxa". Reszta ekipy nie jest wcale amatorami, bo wśród nich znajdziemy osoby, które przyczyniły się w mniejszym lub większym stopniu do powstania takich produkcji, jak "Ghost Recon", "Ultima", "Bard’s Tale", "Quake", "The Sims", "Mortal Kombat", "MechAssault" oraz "Jagged Alliance".

Do realizacji projektu twórcom potrzeba miliona dolarów – zbiórka odbywa się za pośrednictwem Kickstarter. Do jej końca zostało 32 dni i jeśli chcecie, aby wypaliła to zapraszam do wsparcia studia Lood Drop pod tym linkiem.

Oczywiście zespół zastosował pomysł Obsidianu – przy kolejnych progach pojawią się nowe rzeczy, ale przy 1,9 milionach dolarów powstaną, nie jedna, a dwie gry! Koniec jednej wpłynie na początek drugiej – tak, będzie możliwość zaimportowania zapisów! Gracze, którzy przeznaczą odpowiednią kwotę na "Old School Role Playing Games" mogą liczyć na pewne nagrody, jak cyfrowa wersja gry czy klucz do bety, a ci, którzy przeznaczą na produkcję 10 tysięcy dolarów dostaną grę do domu, a w roli kurierów wystąpią... John Romero, Brenda Brathwaite i Tom Hall! Niestety, trzeba mieszkać w USA...

A kto poleca projekt? Między innymi: Rob Pardo z Blizzarda, Notch, który stworzył legendarnego już "Minecrafta", Chris Avellone z Obsidianu, Harvey Smith pracujący nad "Dishonored", a także Jordan Mechner maczający palce w "Prince of Persia". Czy gra okaże się warta świeczki? Dowiemy się w styczniu 2014 roku. Ja jestem pełen nadziei na solidną produkcję, a wy?

Wczytywanie...