Lionel aka Lio - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Lionel,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ati dnia środa, 19 sierpnia 2015, 20:59 napisał

No patrz, a ja nadal w Poznaniu boję się mówić, że jestem z Warszawy.


Bo to co innego. Tylko od razu krzycz, żeś się tu przeprowadziła. Wiara to bardziej zrozumie.
A z resztą nie jesteś pierwszą Stoliczanką, co szuka szczęścia w Pyrlandii. Znam kilka.
Tylko mój problem to jednak fakt, że prędzej czy później skończę w Wawce, niestety. Ale wtedy to solica się zmieni.
Ati,
No patrz, a ja nadal w Poznaniu boję się mówić, że jestem z Warszawy.
Lionel,
Bo to było w sprawach biznesowych, jak wspominałem i randkowych, więc sry... będę jeszcze w stolicy, bo muszę spotkać prawdziwych Legionistów wreszcie. Ani razu nie zostałem zaczepiony w Wawce z powodu moich znaków Lecha, szok! A tyle razy tam bywałem.
Mikeal,
No ładnie Lio byłeś w Warszawie i nie dałeś żadnego znaku.
Lionel,
Pierwszym był Ponyta, bo jako dziecko miałem fioła na punkcie koni i nawet raz zażyczyłem sobie na urodziny kucyka, który spałby w łóżku mojego brata xD. Potem Articuno, bo był taki tajemniczy i w ogóle związany z lodem, który jako semi-żywioł też sobie umiłowałem do dziś. No i z tych nowszych to Espeon, bo taki kotowaty i psychik.

[Dodano po 2 latach]

Tyle lat minęło w tym temacie, więc się bezpardonowo będę promował dalej!
Lajkować moje foty na instagramie zioomy ;D
https://instagram.com/mrtrampek/
Obserwator,
No to Lionel będzie takie pytanie na czasie
Jaki był twój ulubiony pokemon ?
Lionel,
Aż tak się nie różni. Co poziom dostaje się tyle, na ile pozwala twoja klasa + modyfikator Int. Są zdolności klasowe, do których otrzymuje się premię +3. Test na umiejętności przeprowadza się w dwojaki sposób – w zależności od zagrożenia. Jeśli jest dynamicznie i w ferworze walki, to rzuca się k20, jeśli spokojnie można założyć, że wyrzucono 10. Do tego dodaje się odpowiednie modyfikatory w zależności czy jest to zdolność niewyszkolona (k20+modyfikator atrybutu+modyfikator rasowy), wyszkolona (to samo + włożone do umiejętności pkt), wyszkolona klasowa (to samo + włożone do umiejętności pkt + 3 pkt premii za klasowość).
Istnieje możliwość również wzajemnej pomocy członkom drużyny w wykorzystywaniu umiejętności, choć nie wszystkie zdolności na to pozwalają. Jeśli wyrzuci się >=10 na k20 przy teście na tę samą zdolność (np. wspinaczka), to postać, której się pomaga, otrzymuje premię +2 do swojego rzutu. Niestety, tylko ograniczona liczba postaci może pomóc towarzyszowi.
Ranger Krzyś,
Lionelu, o co chodzi z umiejętnościami w Pathfinderze, czym się to różni od dedekowego? Kumpel usiłował mi to wytłumaczyć, ale niezbyt dobrze mu to szło. Od razu zaznaczę, że orientuję się w systemie skillów z DnD 3.5, 4 i Next, więc jeśli występują pomiędzy nimi jakieś analogie, to możesz śmiało je wykorzystywać przy tłumaczeniu.
Vitanee,
Lionel,
Normalnie kocham te twoje łobrazki ;D. Są takie positiv.
Vitanee,
A co powiesz na narwale?

Lionel,
Tylko nie walenie xD. Mam złe wspomnienia.
Vitanee,
Lionel,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik sirgrubhy dnia piątek, 1 marca 2013, 12:44 napisał

Lionel, już cię polubiłem! Szczególnie dlatego że podzielasz moje zdanie w stosunku do osób homoseksualnych (ale nie tylko), zawsze jak słyszę takie wypowiedzi to pokrzepia mnie świadomość że na tym świecie w którym wszelką inność uznaje się za zagrożenie są osoby które przełamują ten schemat. Bo jak słucham wypowiedzi moich kolegów z klasy, to ręce opadają…


Bo sam jestem inny, więc inność innych akceptuję bądź ignoruję, bo ignorantem też jestem wielkim. Po prostu, jak mnie ktoś nie tyka, to i ja tego nie ruszam. Jestem zdania, że sami kreujemy świat, swój świat i on jest najważniejszy. A to co inni robią ze sobą, to już ich sprawa. Po prostu tego nie zauważam.
sirgrubhy,
Lionel, już cię polubiłem! Szczególnie dlatego że podzielasz moje zdanie w stosunku do osób homoseksualnych (ale nie tylko), zawsze jak słyszę takie wypowiedzi to pokrzepia mnie świadomość że na tym świecie w którym wszelką inność uznaje się za zagrożenie są osoby które przełamują ten schemat. Bo jak słucham wypowiedzi moich kolegów z klasy, to ręce opadają…
Ranger Krzyś,
Czytam bez zrozumienia. Wziąłem proszka - już mi lepiej. Nie znam, poza światem do 4 edycji - Eberonem i Wolsungiem. Ale mechanika tego ostatniego oparta jest na kartach, a nie kościach, więc nie każdemu może przypaść do gustu.
Lionel,
STEAMpunk , nie CYBERpunk.
Ranger Krzyś,
W gotyckim to może nie osobny system, a bardziej setting do DnD - Ravenloft. Tutaj masz coś o tym świecie: http://scrollofskelos...-pierwsza.html



Zawsze też można pograć w WoDa, gotyk jako taki jest jednym z jego motywów. Nawet ten średniowieczny

Hm, Coś Cyberpunku... Szczerze mówiąc - nie wiem, nie grałem w poza komputerowe RPG w tej konwencji, więc poza stwierdzeniem, że Shadowrun jest dobry, Cyberpunk 2020 przyzwoity a Robotica była obiecująca - bo tak gadają inni, nie mogę nic dodać od siebie.
Lionel,
Bo nie rozumiem 4th... za duże zmiany w tym systemie. Jakoś nie mogę tego ogarnąć. Za to bardzo podoba się mi ta cała nowa otoczka fabularna – kolejne zgony bogów, Czaroplaga itd. Coś się ruszyło w tym świecie wreszcie. A wybrałem, przynajmniej aktualnie, "Pathfinder" to bardzo mi przypomina to klasyczne DD (klasyczne oznacza dla mnie 3, 3.5). Świat jest ciekawy, polityczny, magiczny, szeroki itd. Czyli wszystko to, co uwielbiam właśnie w RPG.
Jakoś nie kręcą mnie w takim samym stopniu systemy cyberpunkowe, wiedźminowe, wilkołakowe, wampirowe itd. Chociaż ostatnio jakoś zapoznaję się z nieznanym mi wcześniej steampunk RPG – "Brass & Steel". Może masz do polecenia jakieś systemy właśnie w tym klimacie albo jakimś gotyckim?
Ranger Krzyś,
Lio, odpowiedz mi na jedno pytanie - dlaczego, ale to dlaczego wybrałeś Pathfindera a nie Czwartą Edycję? Co ty w nim widzisz?
Wczytywanie...