Informatyka - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

tomasz95,
Co nic nie piszecie?(nie chodzi tu o programy tylko o odpowiedzi w tym temacie.)

A przy okazji myślę że już dużo się nauczyliście więc powiedzcie mi do czego służą:

-przestrzeń nazw (np. std (chyba))

-zmienna bool.

Czekam na odpowiedzi.
Hassan',
No panowie, co to za zastój? Więcej programów!

A tak poważniej; jaki jest najdziwniejszy, programistyczny konstrukt który stworzyliście, albo mieliście okazję podziwiać?
Gość_Forgotten*,
from base64 import decodestring as ds<br />
ds('TmllIGthemR5IG11c2kgY2hjaWVjIHpvc3RhYyBwcm9ncmFtaXN0YSwgbmllIHV3YXphc3o/')

Mówisz masz.
Hassan',
10 HOME
20 SWEET
30 GOTO 10

Proszę.
Sosna,
A co to otwieramy tutaj szkółkę pt. "uczymy się podstaw c++"?
tomasz95,
To czy ktoś napisał jakiś program?
Hassan',
Te notatki dla mnie nazywają się dokumentacja i sporządza je zazwyczaj ktoś o wiele mądrzejszy ode mnie.
tomasz95,
A tak przy okazji radzę robić notatki, no wiesz takie na których będą te ważne i trudne do zapamiętania fragmenty.
Hassan',
http://www.lua.org/manual/5.2/ - ja korzystałem z tej, oficjalnej.

Fajny język, choć niektóre konstrukty są irytujące. Poza tym, jestem już zbyt mocno przyzwyczajony do średników na końcu instrukcji i ich brak jest momentami irytujący, szczególnie gdy z automatu je tam wstawiam
Gość_Forgotten*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 15:04 napisał

No i program musi mieć zastosowanie. Nie wiem, do mnie nie przemawia pisanie skryptów dla pisania skryptów - piszę jeśli potrzebuję skryptu/aplikacji o konkretnym użytkowym zastosowaniu.
Dobrym przykładem jest tutaj Minecraft i mod ComputerCraft, który wprowadza terminale z wgraną biblioteką lua. Dzięki temu można skomplikowane redstone'owe konstrukcje montować w jednym terminalu za pomocą programowania właśnie. Więc jak pierdyknąłem sobie reaktor nuklearny (uprzejmość innego moda) to napisałem też od razu program, który ów reaktorem sterował. Fakt, że przegiąłem i mój reaktor składał się ze zbyt dużej ilości komór, co doprowadziło do eksplozji o niczym nie świadczy - program działał tak, jak tego od niego wymagałem, uprościł mi znacznie sterowanie kompleksem, a przy okazji podciągnąłem się w lua i nie miałem problemu z ogarnięciem kodu Legends of Grimrock, kiedy dłubałem w layoucie poziomów.

A książki do programowania można kupić w księgarniach. Swój pierwszy podręcznik do PHP kupiłem na przykład w empiku.
Na allegro jest tego mnóstwo.


Lua powiadasz... swoją drogą jakiś link do ciekawej dokumentacji i wprowadzenia do języka? Bo podoba mi się ten minimalistyczny skurczybyk. Taki Pythonopodobny.
Hassan',
Sosna - stąd mój przykład z Minecraftem. Tamtejsze programy zaczynają się od prostych kilkulinijkowych sprawdzaczy, czy wpisało się dobre hasło, po rozbudowane i podzielone na klasy aplikacje oparte o terminalowy input i wykonujące pętle w pętli w pętli w pętli. Która jest w pętli.

Przede wszystkim problem z kupnem drukowanych pozycji polega na tym, że często zawarte w nich materiały stają się nieważne, albo błędne. W książce do PHPa, którą podałem, a którą kupiłem sobie te 5 lat temu, dzisiaj część teorii i rozwiązań jest błędna, bo na przykład ktoś znalazł w nich dziury, albo zostały zdeprecjonowane przez nowsze wersje języka.

Próbuję sobie przypomnieć jakie funkcje poszły do lamusa, wraz ze zmianami, ale nie mogę. No nic. Zresztą, samo przejście z wersji 4 na 5 spowodowało dużo kłopotów, szczególnie przy skryptach pisanych pseudoobiektowo pod 4kę.
Sosna,
Dokładnie, empiki są pod tym względem dobrze zaopatrzone, można zobaczyć, czy dana książka nam odpowiada, niestety na rynku jest mnóstwo bezwartościowych pozycji.

Co do programowania, zgadzam się że pisanie kodu dla samego pisania to na dłuższą metę strata czasu, jednak z początku warto napisać trochę prostszych programów, największym możliwym błędem jest zaczynanie nauki od środka, tzn. wychodzenie z założenia, że nie potrafiąc nic zabiorę się za jakiś większy projekt, a podczas jego tworzenia wszystkiego się nauczę - przy takim podejściu bardzo szybko skończymy naukę bez osiągnięcia celu.

Warto na początek porobić trochę zadań dla sprawdzarek typu: http://pl.spoj.pl/
Tak są to z reguły bezsensowne zadania, ale bez dobrze opanowanych podstaw nic się nie zrobi.
Hassan',
No i program musi mieć zastosowanie. Nie wiem, do mnie nie przemawia pisanie skryptów dla pisania skryptów - piszę jeśli potrzebuję skryptu/aplikacji o konkretnym użytkowym zastosowaniu.
Dobrym przykładem jest tutaj Minecraft i mod ComputerCraft, który wprowadza terminale z wgraną biblioteką lua. Dzięki temu można skomplikowane redstone'owe konstrukcje montować w jednym terminalu za pomocą programowania właśnie. Więc jak pierdyknąłem sobie reaktor nuklearny (uprzejmość innego moda) to napisałem też od razu program, który ów reaktorem sterował. Fakt, że przegiąłem i mój reaktor składał się ze zbyt dużej ilości komór, co doprowadziło do eksplozji o niczym nie świadczy - program działał tak, jak tego od niego wymagałem, uprościł mi znacznie sterowanie kompleksem, a przy okazji podciągnąłem się w lua i nie miałem problemu z ogarnięciem kodu Legends of Grimrock, kiedy dłubałem w layoucie poziomów.

A książki do programowania można kupić w księgarniach. Swój pierwszy podręcznik do PHP kupiłem na przykład w empiku.
Na allegro jest tego mnóstwo.
tomasz95,
A tak w ogóle to gdzie można kupić taki podręcznik C++.
Sosna,
Polecam robienie zadań na bieżąco, jeżeli przeczytasz 100-200 stron, to nie myśl sobie, że potem usiądziesz i będziesz pisać całe programy w oparciu o przeczytaną wiedzę, w programowaniu liczy się przede wszystkim praktyka, w szczególności na samym początku.
Bard Card,
Ok spróbuje i jak skończę powiem, aktualnie czytam podręcznik C++ i korzystam z tego linku co podał Tomasz 95
tomasz95,
Skoro tylko trzeba części powymieniać to dowiedz się które i do roboty.

A jeżeli chodzi o tamte skrypty to może zacznij od 4-5 linijek. ( to wcale nie takie trudne jak wygląda.)
Hassan',
Może nie działał a już działa? Kosmiczna magia

A może trzeba go było huknać jak starego rubina?
Gość_Forgotten*,

Cytat

Jeden z nich działa a drugi nie ruszy czyli niestety, plan odpada ale i tak dzięki za odpowiedź

Cytat

Nienadający się do pracy rozumiem w sensie że nie da się go już uruchomić bo żeby to zrobić trzeba by wymieniać nieco części


Weź się zdecyduj
Wczytywanie...