Atari traci licencje do „Dungeons & Dragons” - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Patton,
Moim zdaniem prawa powinien dostać Obsidian oraz Bioware jeżeli będą dwie firmy robiące gry z D&D tym lepiej konkurencja nigdy nie jest zła
Cryticus,
Jeśli ktoś liczy na to że powrócą schematy z Baldursa w pełnej formie to musi być upośledzony lub myśleć że developer jest upośledzony to tak jakby w epoce Infinity engine nagle wrzucona grę z system z Eyes of Beholder albo Ishar obie gry są świetne i uznawane za klasyki ale nikt nie spróbuje zrobić takiej gry otoczony grami gdzie dialogi schodzą na dalszy plan .Czy ktoś w ogóle pamiętam kiedy na Trailerze pokazywano rozmowę albo kreator postaci? Teraz bryluje sama akcja I jeśli wyjść miał by tytuł Baldurs gate 3 wyglądał by zapewne jak Dragon age 2 i przy nim nowy Fallout wygrywał by w przedbiegach bo widok z pierwszej osoby i Fps feel nadaje się do postnuklearnej sceneri gdzie każdy stara się przeżyć i zabić innych by przeżyć następnego dnia.
Lavo,
3DO skończyło się na Herosach3 ;p
Herosi4 to była tylko ich agonia


Cytat

Ciekawe czy zdecyduje się na grafikę znaną z BG czy taką jaka prezentuje się w najnowszych grach.

Jednego mogę być pewien: Poważni twórcy gier już nigdy nie powrócą do 2D. Niestety, ale w dzisiejszych czasach ludzie chcą mieć ładnie opakowane prezenty (super wystrzałową grafikę) i nie jest dla nich ważne, że w pięknym pudełku znajduje się, za przeproszeniem, g*wno (czyli kiczowata gra).
Niestety ale większość graczy na rynku, to casualowcy, którzy chcą szybkiej akcji i mega grafiki (co z tego, że na ich sprzęcie gra będzie ledwo zipała, ważne że grafa super!). Wątpię, żeby ktoś (prócz nas, fanatyków) chciał spojrzeć na grę z grafiką Baldur's Gate...

Przecież większość dzisiejszych gier "cRPG" to tak naprawdę zwykłe siekanki/strzelanki w których dodano parę tabelek ze statystykami i ubogie dialogi, żeby można było napisać z tyłu pudełka "GRA RPG ROKU!".
Poza tym gry muszą być proste (pod względem budowy gry, interface'u i innych), żeby można było taki chłam wydać też na konsole, bo to dodatkowa (bardzo dobra) kasa.


Także o wielki powrót serii BG bym nie liczył. Najwyżej na wielką kaszanę jak w przypadku Fallouta (FPS z elementami rpg)
Tokar,
3DO już dawno kopnął w kalendarz, gryzie piach, przywitał się ze Świętym Piotrem, pije piwo u Abrahama, wącha kwiatki od spodu - mógłbym tak długo, ale mi klawiatura odmawia posłuszeństwa. Konkludując, gdybyśmy mieli do czynienia z "Asterixem" to tych chłopców nie byłoby na końcowej uczcie... i to na własne życzenie! Odcinanie kuponów od dobrych marek (seria "Heroes Chronicles" czy mocno niedopracowany "Heroes IV"), inwestowanie pieniędzy w dziwne projekty ("Army Men" na konsole - wtf?!) i mnóstwo innych brudów, z których nigdy się nie wyprali (długi jak stąd do Kajmanów i inne szemrane biznesy). Dobrze, że zdechli i po tym jak pożegnali się z graczami, mam nadzieje, że smażą się gdzieś głęboko w piekle
Cryticus,
Zdajesz sobie że 3DO zbankrutowało po 4 Herousach jakim cudem niby marka przeszła na ubisoft?
Gość_Zithric*,
a co ze studiem 3DO od wspaniałych Heroes'ow III ? zmienili nazwe czy jakas fuzja z innym studiem? myśle, że dali by rade opanować D&D
Cryticus,
D&D to nie tyle kura znosząca złote jajka co Krowa dające platynowe mleka ,trzeba umieć wykorzystać .Osobiście najbardziej bym chciał żeby prawa zyskał Obsydian bo on jako jedyny z wielkiej trójki rokuje choćby minimalne szansę na typowego starodawnego cRPG typu Baldurs gate ,Neverwinter night 2 jest tego przykładem. Bethesda robi świetene Rpg ale robi to w swój sposób i ich marka fantasy ma taką mechanikę że wątpię żeby mogli się porządnie zaadaptować do zasad D&D. O Bioware któremu ostatnio uderzyła woda sodowa do głowy już nie wspomnę gdyby im dostała się licencja to wyszedł by zapewne jakiś niskobudżetowy potworek w celu zasilenia konta na cele Mass effecta i Dragon age.
Rix,
Ale tak swoją drogą, to mogliby odrestaurować takiego Baldura. Z pewnością wilu graczy by się ucieszyło.
krzyslewy,
To ja wolałbym Tormenta Ciekawe czy zdecyduje się na grafikę znaną z BG czy taką jaka prezentuje się w najnowszych grach. Już nie mogę się doczekać kiedy powiadomią nas, graczy o ich najnowszej grze - odpowiedzą na pytanie: co to za gra?
Redhorn Steelaxe,
Obsidian się skusi.
Choć ostatnio czytałem o redukcjach w ich składzie...
Ale pamiętam (tutaj) artykuł w którym wypowiadali się o potencialnym kontynuowaniu Icewind Dale. Gdzieś indziej natomiast gadali o Tornamencie.
Ati,
Z klawiatury mi to wyjąłeś Tokarze ;P Po tym co się dzisiaj dzieje z tą branżą chyba żadna marka nie jest pewna. Nawet jeżeli KIEDYŚ stworzyła Coś.
krzyslewy,
Nadzieja tkwi w nowych studiach, może gdyby Black isle studios się odrodziło...
Tokar,
BioWare może i ma możliwości do stworzenia klasycznego cRPG, ale przy ich dzisiejszym podejściu "GTA: San Andreas to cRPG" i "każualizacji" gatunku, jest wysoce wątpliwe, czy byliby skłonni stworzyć coś na miarę "Baldur's Gate". Z kolei Obsidian ma w swojej ekipie kilku wizjonerów (Feargus Urquhart czy Chris Avellone), ale niestety mają oni tendencje do niechlujstwa i bolesnych poślizgów z projektami. Bethesda ma w sumie tego "Fallouta" i "The Elder Scrolls", które zawsze kasują po kilka milionów kopii, więc chyba nie potrzeba im D&D, będącego konkurencją dla ich autorskiego świata.

Hm... jak tak teraz myślę, to gdyby "Elektronicy" dogadali się z Hasbro, to raczej daliby tę markę pod skrzydła 38 Studios, z którym kręci R. A. Salvatore i to byłby chyba niezgorszy wybór. Choć pewnie stworzyliby wtedy też jakiegoś aRPG. Cholera, co się stało z tą branżą :~/
krzyslewy,
Wiem, grając w grę ze słabą grafiką trudno mi się przełamać by ją włączyć, a jak już włączę to nie mogę się oderwać o ile gra wciąga. Jak dla mnie bardzo dobrze by było to, żeby tych pikselek nie było widać. Sam widok izometryczny to nie jest zły, ale zza pleców jest według mnie lepszy. A najlepiej gdyby były obydwa.

Wątpie, żeby Bioware stworzyło grę graficznie podobną do BG.
Obserwator,
@krzyslewy W grach nie liczy się piękna grafika tylko grywalność oraz fabuła i oczywiście świat w jakim toczy się gra. Baldurs' Gate 2 mimo że ma swoje lata wciąż powstają do niego ciekawe mody
krzyslewy,
Lavo - Chociaż może zagrał bym w grę graficznie podobną do Heroes of Neverwinter, bo nie lubię takich grafik jak np. w PT.
Mortton,
Ja jestem i za Obsidianem i za Bioware. Po obu Kotor'ach kocham obie firmy.
Lavo,
krzyslewy - no cóż, ja wolę sobie wyobrazić mniej-więcej jak wygląda moja postać niż mieć dany, mocno ograniczony wybór wyglądu. W nowych grach zazwyczaj nie jestem zadowolony z możliwości wyboru, bo opcje nie przewidziały mojego upodobania ;d

Sazanka - i tu muszę się zgodzić. Ale może ktoś gdzieś w BioWare jest takim samym fanatykiem jak my i stworzy taką grę! ;P

Niestety w Baldura nie chcę już grać, bo przeszedłem go tyle razy, że znam na pamięć każdą mapkę...
Obserwator,
@Sazanka masz zupełną rację.Też wolę silnik taki jaki jest w BG lub IWD. Kurczę chyba wezmę przykład Sazanki i poszukam swojego BG lub IWD.*Podobnie jak Sazanka Obserwator rozpoczął poszukiwanie płyt*
Gość_Hosa*,
Mam nadzieję, że nie będzie ro EA.
Wczytywanie...