Muzyka: DLC do Dragon Age II wyjdą naprzeciw opinii fanów - Odpowiedź
Podgląd ostatnich postów
Wracając do tych DLC,które zostaną wydane w najbliższym czasie.Uważam ,że powinny być one darmowe (wiem naiwny jestem bo, EA przecież na to nie pozwoli) i potraktowane jako przeprosiny dla fanów Początku.Oczywiście zgadzam się , że DA2 nie jest do końca zła ,ale niestety się zawiodłem (widzę że nie tylko ja ). Oczekiwałem trochę czegoś więcej
Na osłodę życia powiem tylko iż to co tutaj robicie (tak to do Was ekipo Game Exe ) jest genialne i zawsze znajdę coś co mnie zainteresuje.
Pozdrawiam
Co do Tyrad to będę bronił Tokara, wolicie czytać inteligentną krytykę z którą można dyskutować czy notki prasowe? To jest świetnie napisany news, który prowokuje do myślenia (zawsze tego talentu Tokarowi zazdrościłem ). Możecie mieć dość narzekania, możecie się nie zgadzać ale nie podcinajcie autorowi skrzydeł.
Cytat
Istotnie, mamy dość twoich tyrad. Pisząc ciągle o tym Bioware-owskim pitoleniu sam zaczynasz powoli pitolić po prostu rzeczowo informuj, co mówią i dawaj linki do swoich poprzednich tyrad. Albo zrób jedną podsumowującą tyradę w formie felietonu i do niej się odwołuj Ba, taki felieton nawet bym przetłumaczył i wysłał do Bioware, niech sobie czytają. Rozważ też dalsze dojenie tej krowy poprzez dopisaniu kilku tyrad i wydaniu tomiku...
Żarty na bok - mnie tam krew nie zalewa ani się nie denerwuję, bo to nie jest powód do denerwowania się. Po prostu wzruszam ramionami i wydaje swoje pieniądze na gry gdzie indziej. Polecam - mniej nerwów, dłuższe życie, lepsza cera i samopoczucie
Mamy okazję stać się czarnym koniem rynku RPG. Wiem, że są pewne różnicy, ale to Wiedźmin 2 pokazuje jak naprawdę powinny być tworzone gry RPG. A CDP Red idzie w dobrym kierunku i wychodzi naprzeciw upraszczania gier.
Dragon Age:Początek był dobry, choć przesadnie nazwany duchowym spadkobiercą Baldura... Dragon Age II, to jakiś Frankenstein a nie gra. Coś na co BioWare nie powinien sobie pozwolić. Przynajmniej nie powinien pozwolić na to żeby to wyszło na rynek. Nie rozumiem firm, które mają środki na tworzenie gier latami, a robią je rok, dwa i wydają jako niby wielki hit. Brać przykład z Blizzarda.
Co za stek bzdur, kto w to uwierzy? To oznaczałoby zburzenie wszystkich fundamentów, na których stoi „Dragon Age II” i postawienie zupełnie nowych. Tego po prostu nie da się zrobić za pomocą kilku DLC.
Czasami zastanawiam się, czemu BioWare traktuje swoich „starych” fanów jak bandę gówniarzy, którzy wierzą ślepo w każde słowo i nie potrafią czytać między wierszami. Z dalekiej Kanady zbyt często płyną sprzeczne sygnały, pogłębiające tylko moje skonfundowanie nad obecną filozofią tego potentata branży, która nawiasem mówiąc jest dziwna i praktycznie niemożliwa do spełnienia. Zwyczajnie nie da się zrobić dobrego cRPG, z jednej strony wzbudzającego zachwyt hardcorowych fanów, natomiast z drugiej przypadającego do gustu mainstreamowi. To dwa sprzeczne kierunki. Ogień i woda, a efektem końcowym ich połączenia jest zawsze śmierdząca spalenizna, która kłuje w oczy oraz wywołuje torsje. W tym przypadku to swąd spalonego ciała buńczucznego bohatera, który przed narodzinami był zwiastowany jako „nowy Shepard”, a w pamięci graczy zapisał się raczej w charakterze taniej kopii Szeryfa Rottingham z „Facetów w rajtuzach” (na co i tak nie zasłużył, bo szeryf to był gość z ikrą, wręcz kultowa postać).
Najbardziej mnie jednak irytuje i boli to, że BioWare było blisko dokonania niemożliwego, ale postanowiło zejść z tej drogi. W końcu „Mass Effect” był spełnieniem marzeń gracza, który dopiero wgryzał zęby w gatunek komputerowych gier fabularnych lub zwyczajnie gubił się w skomplikowanych mechanizmach klasycznych cRPG. Natomiast „Dragon Age: Początek” był na najlepszej drodze, aby spełnić mokre sny człowieka, z rozrzewnieniem wspominającego produkcje z przełomu wieków i czerpiącego ogromną satysfakcję ze starych oraz sprawdzonych rozwiązań. Każdy był zadowolony i miał swoją grę. Ba, „klasyczny fan” mógł śmiało się odstresować przy przygodach dziarskiego komandora, a „niedzielny gracz” otrzymywał szansę pogrania w coś ambitniejszego. Co w tym było złego? Dlaczego wykonano takich ruch? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi, bo przecież nie chodziło o pieniądze (sprzedaż była raczej porównywalna), a jak mi ktoś napisze, że chciano, aby „każualowiec” poznał smak fantasy cRPG, to wyśmieję na miejscu („Jade Empire” i wszystko jasne).
Przepraszam za kolejną tyradę. Dobrze wiem, że macie tego dość, ale ciśnienie mi skaczę i krew mnie zalewa automatycznie, gdy czytam takie pitolenie. Pal licho, gdyby te słowa zostały wypowiedziane przez szeregowego pracownika BioWare, wtedy jeszcze można byłoby przymknąć oko. Tym razem to jednak „szef wszystkich szefów”, czyli doktor Ray Muzyka.
„Jesteśmy zobligowani do całkowitego upewnienia się, iż wszystkie tytuły z tej marki będą odwoływać się do szerokiej publiczności – „klasycznych” fanów i zarazem wielu więcej.
Mamy w planach kilka nowych DLC, które będą starały się wyjść naprzeciw pewnym komentarzom graczy oraz wprowadzić parę nowych opcji, których poszukiwali – zarówno hardcorowi pasjonaci, jak i nowi fani.
Bierzemy pod uwagę opinię wszystkich pasjonatów, w szczególności naszych „rdzennych” fanów, naprawdę poważnie. Dążymy do tego, aby odpowiedzieć na ich opinie.
Szczerze mówiąc, „Dragon Age II” był jednym z najbardziej polaryzacyjnych projektów, jakich kiedykolwiek się podjęliśmy. Ta gra naprawdę przyciągnęła mnóstwo nowych fanów, którzy szczerze kochają satysfakcjonujące i epickie przygody. Wielu ludziom, którzy grali w pierwszą część również przypadła ona do gustu. Jednakowoż było też sporo fanów oryginalnego „Dragon Age: Początek”, którzy nie byli już tak zadowoleni. Może szukali więcej tego samego, a znaleźli coś innego i innowacyjnego, kompletnie się tego nie spodziewając. Jednak z perspektywy rynku, odnieśliśmy wielki sukces.
Uważamy, że to, co zrobiliśmy, było niezwykle nowatorskie. Jesteśmy dumni z ryzyka, jakie podjął zespół. Sądzimy, że to właściwa droga dla tej marki. Jesteśmy również zdania, że istnieje możliwość wysłuchania „rdzennych” fanów, którzy pokochali „Dragon Age: Początek”, aby upewnić się, że i oni podążają razem z nami, w tej podróży przed siebie. Musimy ciężko pracować, gdyż chcemy mieć pewność, że właśnie tak będzie.” – zdradził Ray Muzyka serwisowi Eurogamer.
Bla, bla, bla… „Jesteśmy innowacyjni i wspaniali, ale to fani nie potrafią się zaadaptować”. Źli fani! Niedobrzy! Marsz do kąta!
Ech... Laidlawizacja BioWare postępuje z siłą huraganu.