Chętni do pracy przy Dziale RPG - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Wiktul,
Dodałem do listy ART - ystów Amrala, a także do listy MG. Podkreślam, bo MGowie będą mi potrzebni już niedługo, więc niech się dobrze namyślą, czy nadal chcą coś prowadzić i jeśli tak, to niech piszą do mnie.

No i oczywiście podesłałem Wam wszystkim molestujący spam, żebyście mogli mnie trochę znielubić

[Dodano po 12 dniach]

Apeluję do wszystkich MGów, którzy zgłaszali i nie zgłaszali się tutaj, żeby zgłaszali się do mnie w trybie natychmiastowym (poza tymi kilkoma, z którymi już ostatnio gadałem).

[Dodano po 2 miesiącach]

Poza Krixem, Sazanką i Ati nie mam efektów pracy albo choćby informacji o jej prowadzeniu od nikogo. Jeżeli do końca maja nic się w tej kwestii nie zmieni, uznamy dotychczasowe przydziały za niebyłe i oddamy je innym ewentualnym chętnym. Jeżeli zgłosiliście się do czegoś, a z jakichś względów nie możecie tego wykonać, to po prostu mi o tym powiedzcie. Innych chętnych zapraszam już teraz, jeśli są takowi, a stwierdzili, że ktoś już wziął coś, co oni też by chcieli.
Krix,
Sorki za opóźnienia, jeszcze 2 egzaminy. No i pisałem, że trzeba się upominać.
Pandora,
Ja czekam na wyniki z ostatniego egzaminu, więc jest szansa, że już przez ten weekend napiszę kilka rzeczy : )
Wiktul,
Drodzy moi państwo, co jest z Wami i Waszymi artykułami? Kiedy mogę się czegoś spodziewać?
Pandora,
Ja kończę w walentynki
Wiktul,
Rozumiem, że sesje jeszcze trwają, jak moja, ale uprzedzam lojalnie, że kiedy się skończą (moja teoretycznie w piątek za tydzień) zrobię się bardzo upierdliwy względem tych, którzy mieli coś napisać, a nie napisali
Ati,
Z mojej strony to wiesz, ja mam sesję teraz w następnym miesiącu będą po sesji
Wiktul,
Uważaj, żebym ja go nie poszczuł jakimś zmutowanym Alienem.... Poprawiłem.

[Dodano po minucie]

(Często tak bywa, że ktoś wchodzi do tematu, a tam nowa strona i dwa komentarze o niczym, więc wychodzi. Na stronie 1 jest podsumowanie, zerknijcie )

Podpiąłem wstępną listę pod pierwszy post

[Dodano po 12 dniach]

Jak tam postępy, drodzy państwo? Jest jakaś szansa na artykuły przed końcem miesiąca i początkiem sesji?
Dany,
Jeszcze raz napiszesz Danny, a nie Dany, to Cię poszczuję Zul'zorą
Frey,
Rozumiem. Odpowiedziałeś mi dość konkretnie. Sam kiedyś chciałem stworzyć jakiś wzorzec takiego opisu systemu "dla każdego". Odezwę się do Ciebie prawdopodobnie jutro, coś Ci pokarzę może Ci się spodoba (a może nie).

Ja sam bardzo skory do pisania w dziale RPG nie jestem, choć doświadczenie mam dość spore i pojecie co najmniej ogólne o kilku systemach również. Ale może coś tam kiedyś pomogę. Generalnie z tych systemów co wy mówicie to raczej nie orientuje się zbyt dobrze Co do Fearunu, to jest on tak wielki że ciężko się wypowiedzieć, po za tym tam ciągle wszystko się zmienia
Wiktul,
Pomyśl co to za życie Danny Nie bój się, jakoś Cię wykorzystam (hie hie). Informacje od Ati i eimyra przyjąłem.
eimyr,
Właściwie to samo z Magiem Wstąpienie, którego dział jest w może 50% już napisany.
Ati,
Ej, kurde, ja FRy cały czas bazgram u siebie, więc dodam, że jeżeli ktoś chce się w to bawić może pominąć regiony Faerunu, są już w trakcie pisania. Najgorszy problem mam teraz z brakiem czasu ;p
Dany,
Wiktul, ty życia nie masz, że piszesz o 4 nad ranem?
Mam nadzieję, że Tobie się uda, bo jak ja szukałem chętnych do działu, to zostałeś tylko Ty
Mogę być MG, ale średnio chce mi się siedzieć i pisać różne rzeczy, chyba że niewielkie. Jakby co to znam/grałem w: Neuroshimę, Warhammera, Wiedźmina, D&D, Świat Mroku (Mag, Wampir), Dzikie Pola, Toon, Star Wars, minimalnie Cthulhu.
Wiktul,
Korekta i upierdliwość to już nasza rzecz

Recenzje podręczników do kolejnych edycji D&D wziął Rang, ale oczywiście możesz zrobić masę innych rzeczy - poradniki, opisy profesji, krain. Dla wszystkich doświadczonych graczy i MG (kategoria "a" ) proponowałbym tak, jak napisał eimyr - dzielenie się doświadczeniem w różnych aspektach grania.

SW - proszę uprzejmie, opisz co chcesz: podręczniki, system, grę, mechanikę. Sam niedawno to znalazłem i jeszcze nie ogarnąłem, Maeg też coś tu myślał, choć chwilowo co innego mu przydzieliłem.

CP - Moje Nightcity 2020 leży w wieeelkim segregatorze jeszcze od czasów podstawówki, pierwszy podręcznik, który czytałem. Możesz się z tym pobawić w dowolny sposób, uzupełnić o jakieś nowsze edycje jeśli znasz. Niemniej uważam, że przyda się po prostu zrobić opis tego świata, jego funkcjonowania, profesje itd. słowem tak, jak w innych działach. Mnie osobiście nie wydaje się, żeby coś było tak przestarzałe, by koniecznie to zmieniać, a jeśli ktoś będzie chciał koniecznie zmienić, to zrobi to na potrzeby własnej gry. Możesz napisać wprowadzenie do CP, uzupełnić je o jakieś nowe nawiązania (jeśli chcesz), do filmów, książek - zrób jak uważasz.

Wybierz sobie z pośród tych coś, co najbardziej Ci się widzi i daj mi znać na PM
Krix,
No to do wymienionych systemów mogę opracować drobne poradniki dla graczy i mg. Ktoś to może później rozszerzyć jak będzie za mało. Chodziłoby o to co w jakim systemie się sprawdza, jak się dobrze prowadzi, co dobrze odgrywać. Opisy które podręczniki są przydatne.
Co do Cp to to co wyżej + przejście na technologię bardziej nam przystępną. CP było pisane w czasach kiedy Polska była Ludowa więc ich obraz technologii się różni od tego co mamy. Mieliśmy trochę roboty by osiągnąć jakiś konsensus między klimatem stworzonym przez podręczniki a wyobrażeniem naszym o przyszłości. Zrobić opis który podręcznik jest wart wyszukania dla jakiego prowadzącego. Są chromy które niosą sporo ciekawych nowinek i jest podręcznik z mechami dla dużych chłopców z jeszcze większymi gnatami. Napisać kilka pomysłów na Nightcity i Pustkowia. Mieliśmy też fajny pomysł na Europę w której toczy się wojna. Można z tego zrobić porady do kampanii dla prowadzącego.
Poza tym waga i dopasowanie muzyki na sesji.
A jeśli chodzi o jakieś stałe zajęcie to mogę się zaopiekować SW i pomagać przy reszcie. Ale tak jak pisałem trzeba mnie kontrolować podczas pracy, przypominać. Ktoś powinien być nawet dla mnie upierdliwy pod tym względem. No i język Polski jest niestety dla mnie językiem obcym. Duża szansa, że trzeba będzie redagować szyk i interpunkcję.
eimyr,
Sugerowałbym raczej tworzenie rzeczy, które nie polegają na przepisywaniu podręczników, ale raczej na przelaniu wieloletniego doświadczenia na papier. Niech po lekturze takiego czegoś czytelnik liźnie przemyśleń, do ktorych dojście zajęłoby mu kilkanaście sesji.
Wiktul,
Odnośnie pytania Freya - przede wszystkim interesuje mnie to, co Wy wymyślicie. Brzmi to może jak reklamówka firmy ubezpieczeniowej, ale prawda jest taka, że jedyny sens w takim dziale na takim forum widzę wtedy, kiedy sami będziecie chcieli coś wrzucić.

Patrzę na dział o FR na którym się znam i widzę, że nie ma tam czegoś, co powinno być? Albo że coś, co jest, jest mierne lub błędne? Mów od razu, że chciałbyś to dopisać / poprawić.

Wiem na pewno, że oprócz różnych suchych faktów przepisanych z podręcznika {tabelki, mechanika itp.) chciałbym w każdym z działów widzieć rzeczy, które objaśniają potencjalnemu graczowi co to za świat, jak on działa, co można w nim robić i dlaczego warto. Możecie zrobić listę najnowszych profesji edycji 59.534.33.>?@#^ DeDeków, fajnie, będzie coś nowego i konkretnego. Ale jeszcze fajniej będzie, kiedy opiszecie te profesje tak, żeby zachęcało to do grania, do zapoznania się z systemem.
Dla każdego z działów przewidywałbym na początek coś w rodzaju wprowadzenia, ABC, poradnika - przewodnika dla kogoś nowego z systemem (sam coś podobnego napisałem do Maskarady. Nie chodzi o formę, a o samo założenie).

Umówmy się zatem na początek, że jeśli patrząc na dział nie wiecie, co byście chcieli dodać lub zmienić, to niech każdy wybierze sobie 1 system, w którym się czuje najlepiej i niech wybierze sobie 1 rzecz, którą by chciał napisać. Recenzja podręcznika, opis systemu, opis klas, poradnik, charakterystyka jakiejś krainy itp - dowolnie. Jeśli pomysły będą się powtarzać lub uzupełniać - pokombinujemy. Szczegóły możecie ustalać indywidualnie na PW.
Kresselack,
Znam się trochę na systemie D&D, a także nieźle na światach Forgotten Realms i Planescape. Małe doświadczenie w sesjach, więc jako MG się nie sprawdzę, ale mogę jakoś pomóc tymi strzępkami wiedzy, które gdzieś we mnie siedzą. W razie potrzeby zajrzeć do podręczników, które gdzieś tam się kurzą Problemem jest mało czasu, albowiem matura. Ale rozejrzę się po dziale i zastanowię, co bym tam wcisnął.
Frey,
Wiktul mógłbyś napisać na jakich systemach chciałbyś się kupić + ewentualnie co byś chciał w nich widzieć. Recenzje podręczników, scenariusze, jakieś poradniki, jakieś gotowe elementy?

Czy "po polskiemu" jak Ty to widzisz?
Wczytywanie...