Risen II - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

krzyslewy,
http://www.youtube.co...?v=LBT1oEk7iBc
Recenzja Angry Joe. Tylko 4/10. Według mnie ocena jest za niska i wydaje mi się, że Joe nie przepada za produkcjami Pirahny Bytes. Nie jego gust, więc wolałbym, aby "Risena 3" (o ile powstanie) nie recenzował.

http://risen.info.pl/...isen-2-to.html
Ankieta. "Risen 2" to:
- gra roku
- dobry produkt
- przeciętniak
- mocny zawód
- tragedia
Ja wybrałem grę roku, bo jak dla mnie "Risen 2" na ten tytuł bardzo zasługuje. Wątpię, aby jakaś inna produkcja, która wyjdzie w tym roku, okazała się lepsza.

@Jeździec Apokalipsy Niestety, ale chyba twórcy nie udostępnili żadnych wyników sprzedaży, ale mam nadzieję, że gra sprzedała się dobrze.
Jeździec Apokalipsy,
Już pisałem w tym temacie ale... grając 3 raz w Risena 2 dałbym całkiem inna ocenę niż na początku. Za pierwszym razem gra podobała mi się bardziej bo czekałem na kolejną część "Gothica". Moim zdaniem Risen 2 to gra dobra na raz może dwa. Ale powyżej wieje nuda i jest zmuła. Przechodząc np Fallouta NV to za każdym razem te same misje wyglądają inaczej a tu nie. mam nadzieję że twórcy stworzą dodatek pełną gęba. A tak w ogóle wie ktoś jak sprzedał się Risen 2?
Bhaal998,
Ja też dosyć niedawno przeszedłem Risena II. Szczerze? Według mnie o wiele lepszy od Skyrima. Jaskinie, otwarta przestrzeń - za każdym razem odwiedzałem te miejsca z ciekawością, bo z tego co wiem za każdym razem inaczej trochę wyglądały (albo może tak samo - tak czy inaczej odwiedzałem wszelkie jaskinie jakie się dało i ani sekundy się przy rym nie nudziłem). Niestety co do grafiki się nie wypowiem, ponieważ grałem niemal na najmniejszych ustawieniach (co nie zmienia faktu, że i tak cieszyła mi oko). Fabuła - moim zdaniem jest świetna, kilka razem miałem prawie otwartą buzię - takie zwroty akcji były SPOILER Np podszywanie się Garcii pod Corr... Corrientsa? To chyba największe zaskoczenie w tej grze jakie spotkałem SPOILER.


Kolejnym plusem są barwne postacie i świetne dialogi niektórych postaci (kto gadał z Kostuchem i gnomem Jaffarem ten wie). Jeśli chodzi o zadania to tu też się nie zawiodłem - jest ich dość dużo i nie ograniczają się tylko do przynieś, zabij.

Dobra już się wygadałem. Moje ocena gry to 9.0 - nie 10, bo jak powiedział jeździec schrzanili totalnie DLC.
Czarny Kruk,
Ja grając w Risen 2 prawie czułem się , jakbym grał w Gothic 3 moim zdaniem dali za dużo elementów gothica np. jak patrzy do skrzyni , głosy postaci pobocznych itp, ale i tak twierdze , że ta gra jest naprawdę dobra ja również dałbym 10/10
Jeździec Apokalipsy,
Po prawie 30 godzinach grania ukończyłem(niestety) Risena 2. Jedynka w moim odczuciu była grą bardzo dobrą , więc liczyłem że 2 będzie chociaż na takim samym poziomie. Pomyliłem się. 2 jest o wiele lepsza od pierwowzoru. W jedynce 1 akt był bardzo fajny ale reszta skupiała się po bieganiu w środku wulkanu i po ruinach. W Risen 2 cały czas jest ciekawie i odwiedzamy dużo klimatycznych miejsc. Questy i dialogi są na dobrym poziomie. Grafika poprawiła się znacznie od pierwszej części. Fauna ma wielu ciekawych przedstawicieli. Ogólnie mówiąc gra jest lepsza od poprzedniczki i każdy fan Gothiców musi zagrać. Żebym miał dać ocenę dałbym 8 albo 8+. Czemu? Risen 2 tak jak powiedziałem jest grą bardzo dobrą ale jest to nieoszlifowany diament. W paru aspektach gry twórcy zmarnowali potencjał. Napisze co moim zdaniem spaprali i co bym OSOBIŚCIE dodał , a więc tak:

DLC? Porażka kompletna. Nic ciekawego. Nudne łażenie , brak ciekawych questów i co najważniejsze coś co powinno być w podstawce zostało wycięte i puszczone do sprzedaży. Tu drodzy twórcy powiem tak grę kupiłem ale DLC nie. Po prostu je pobrałem. Czemu okradam twórców? Bo nie będę dopłacać za coś co powinienem dostać w cenie gry. mam nadzieję że Piranie wypuszcza przynajmniej jeszcze 2 dodatki do Risen 2 przed Risen 3 i będę mógł je nazwać dodatkiem czyli nowe questy, npc , bronie ,zbroje , duży teren do eksploracji i co najważniejsze przynajmniej 10 godzin dobrej zabawy. Bo za niecałe 2 godziny granie nie będę płacić 40 złotych.

Inną rzeczą która mnie zawiodła to twarze postaci. Jest chyba tylko 6 tekstur twarzy. 1/4 npców ma twarz Larga. Już w Gothic 1 było większe zróżnicowanie. To te 2 rzeczy przez które Risen 2 nie ma w moim odczuciu 10/10.

A co bym dodał? Większy wybór dialogów, złotousty i zastraszanie powiedzmy sobie szczerze są nie przydatne. Te 2 skile powinny dużo zmienić w naszej rozmowie. Na pewno też zróżnicowanie magi Voodoo. W chyba żadnej grze nie ma tego rodzaju magii. A potencjał został zmarnowany. Powinni dodać nowe zaklęcia np przejęcie kontroli nad zwierzęciem(na stałe) , czary ofensywne np atak roju owadów czy coś innego. Duch to tez słaba rzecz. Czemu nie mogę przyzwać przodka? Mogli by zrobić że na Wyspie Umarłych możemy sobie wybrać czyjego ducha chcemy przyzwać. Eliksiry i talizmany tez powinny być unikatowe i potężne po to by opłacało się je robić, a skoro znalazłem już 3 takie to po co mi przepis na niego? Powinno dać się ożywić tez pokonanego wroga. Takie jest moje zdanie. Walka włócznia i brudne sztuczki tez powinny zostać ulepszone. Bo w przypadku włóczni nie opłaca jej się używać(chociaż chciałem ale jest za słaba) a brudne sztuczki to przydaje się tylko pistolet , papuga i nóż(bo po prostu lubię). Twórcy powinni też dodać trochę więcej ubrań np połączenie stroju plemienia ze strojem pirata. Bo bieda w kraju Piratów. Nie czuję też zarysowania frakcji. Grając tubylcami nie czułem się po ichniej stronie. Powinna być możliwość odbicia niewolników, a niestety nie ma. I chyba ostatnią rzeczą którą bym dodał/ulepszył to zastosowanie Legendarnych przedmiotów. Powinno dać się ich używać. A czemu niby nie? Nie możesz przekonać kogoś do swojej racji? Pokazujesz spreparowaną głowę i po kłopocie.


Podsumowanie. Risen 2 jest grą bardzo dobrą i się nie zawiodłem na niej. Lecz tu jest haczyk. jest grą bardzo dobrą a mógł być grą idealna. Mam tylko nadzieję że twórcy wydadzą kilka prawdziwych dodatków z krwi i kości i udostępnią narzędzia modderskie do gry. Bo dzięki nim gry wiecznie żyją np Gothic czy Morrowind.
krzyslewy,
Cena zależy od wydawcy, a "Batman: AS", który miał swą premierę zeszłego roku, kosztuje 90 zł. Więc sądzę, że cena aż tak bardzo nie spadnie. Na GOL-u czytałem, że "Risen 2" już drugi tydzień (nie wiem, co ile robią te notowania, ale pewnie co tydzień) utrzymuje się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier na PC w Empiku, więc zaniżać kwoty się nie bardzo opłaca. A gra warta swej ceny, warta. Chociaż zależy też od tego, czy pasuje Ci czas rozgrywki. Mi zajęło to 24 h, ale nie robiłem wszystkich zadań i nie zaglądałem do każdych grobowców/świątyń/ruin, leżących na wyspach. Ale miałem za to wszystkie DLC, z których jedno ukończyłem całe (jakieś 3 godziny), a drugie w części (2,5 h).
Sosna,
To ja mam pytanie, jakiś czas temu widziałem Risena 2 za 140zł, tydzień później już za 110zł, czy nie lepiej opłaca się jak cena spadnie (to nie blizzard więc chyba tego dożyję), rozumiem że gra jest bardzo dobra (od początku się tego spodziewałem), ale czy jest to równoważne z tym że jest warta swojej ceny?
krzyslewy,
Moim zdaniem "Risen 2" jest świetny. Dawno nie grałem w tak wciągającą grę.
Plusy:
- świetny piracki klimat, czuć go w całej grze, piraci, pojedynki, szukanie skarbów i ekscytująca fabuła to wszystko składa się na klimat
- postacie, wreszcie mamy jakieś ciekawe postacie, towarzysze też dają radę, choć nie jest ich wielu. czasami włączają się do rozmowy i mają różne umiejętności - jeden uzdrawia, drugi zabiera wszystkie rzeczy z pokonanych wrogów...
- polski dubbing wypadł dobrze, choć miejscami mi się nie podobał. mam tu namyśli m. in. słabego Nergala, który mówił sztucznym i teatralnym głosem. Reszta jednak jest bez zarzutu
- magia voodoo - w ilu grach mamy voodoo? Chyba "Risen 2" to pierwsza taka pozycja. Maga voodoo daje dużo satysfakcji i czystej radości. Mogę zmusić jednego wroga, aby zaatakował drugiego, wejść w ciało innej postaci... To drugie jednak można używać w wybranych okoliczność, ale satysfakcja gwarantowana. Drugim czarem, które możemy użyć za pomocą berła (pierwszy to zmuszenie wroga, aby atakował kogo chcemy, wejście w ciało kogoś następują za pomocą laleczki) to strach, który działa tak krótko, że jest zupełnie nie przydatny. Trzecie berło pozwala przywołać ducha - tylko jednego można przywołać, ale jest bardzo pomocny. Szkoda, że nie ma więcej zaklęć, ale mimo to voodoo wygląda bardzo fajnie.
- Inkwizycja i Tubylcy - nie chodzi mi o sam wybór, po której stronie staniemy, bo ta decyzja nie ma dużych konsekwencji (polegają one na sposobie wykonywania zadań, umiejętności jakie będziemy się uczyli - związane z bronią palną lub voodoo - oraz to, jakiego towarzysza będziemy mieli w załodze). Chodzi mi o historię i wygląd frakcji. Wydarzenia związane z nimi przypominają przecież podbój nowego Świata! Najbardziej polubiłem jednak tubylców, którzy są bardzo podobni do Majów.
- dobrze opowiedziana historia - miewa ona trochę nagłych zwrotów (2-3) i ogólnie daje radę. Może nie jest zbyt skomplikowana, ale widziałem gorsze historie.
- świetne zadania poboczne - ciekawe, wciągające, różnorodne. Tego właśnie chciałem, i tego brakowało mi w pierwszej części "Risen".
- animacje postaci - piękne! Wszystko przez dobrze dobrane i żywe kolory, którym nawet "Wiedźmin 2" nie dorasta. Choć oczywiście w szczegółowości i grafice rządzi tytuł CD-Projekt Red.
- ciekawie zrobione lokacje - posiadają one charakterystyczne miejsca i osady położone tak, aby nie było zbyt dużych między nimi odstępów. Cały świat wygląda ładnie, dżungle, fauna i w ogóle...

Minusy:
- walka - walka bronią białą jest arcytrudna, palną bardzo łatwa, a voodoo daje tylko dużo satysfakcji i użyłem go tylko kilka razy podczas pojedynku, pomógł mi tylko raz. Ja bym chciał trudna grę, ale nie aż tak, wiec walczyłem bronią palną, czasem używając voodoo, a wtedy walka jest łatwa. Niestety Pirahna Bytes musi się jeszcze postarać.
- błędy w polskich napisach - na początku było ich podobno mnóstwo, więc Cenega wydała w dniu premiery patch, lecz nadal często się zdarza brak odstępu między wyrazami.
- mało rozbudowane osady
- gra mogłaby być dłuższa, jej przejście zajęło mi około 22-24 h

Ocena: 8,5/10
Jeździec Apokalipsy,
Znowu pooglądałem trochę filmików i trochę poczytałem o Risen 2. Będzie podobno możliwość ziania ogniem(pewnie po wybiciu mocnego trunku) która mi się spodobała. Ogólnie brudne sztuczki są fajne np piach w oczy, kopniak , rzut kokosem teraz plucie ogniem. Za minus uważam finisher który pokazały Piranie. Sa niedopracowane i po prostu brzydkie. Mam nadzieję że twórcy albo je ulepszą albo zrezygnują. Natomiast mam dylemat co myśleć o tej magii voodoo. Na początku moim zdaniem był to genialny pomysł. teraz jakoś tak nie wiem. Trochę szkoda że nie będzie fireballi, ale z drugiej strony nie pasują one do klimatu piratów. Mam tylko nadzieję że magia voodoo będzie tez miała czary ofensywne np napuszczenie owadów na przeciwnika.
Sosna,
Jestem nastawiony pozytywnie, gra zapowiada się ciekawie, z pewnością zagram. Bardzo interesujące podejście do "magii", dodana broń palna, mnóstwo innych szczegółów, no i twórcy, których stać na wiele, wierzę że stworzą grę na poziomie.
Jeździec Apokalipsy,
Risen 2 urosło w moich oczach do pozycji numer 1 na którą czekam. Na początku broń palna jakoś mnie odstraszyła od tej gry. Ale z drugiej strony w Gothic 2 NK zabawni byli piraci z łukami i kuszami. Czym więcej filmików oglądałem o nowej produkcji PB tym bardziej wiedziałem że ta gra będzie na pewno dobra. Grafika polepszona w stosunku do Risena. Nie oczekuje fajerwerków w grafice a dużego wyboru w questach. Mam nadzieję że dzięki magii Voodoo będzie możliwość przejścia jednego questa na minimum 4 sposoby. System walki też bardzo mi się podoba. Nie jest tak nudny jak wcześniej , chociaż ta sekwencja z uderzeniem mieczem + kopniak + strzał w głowę w slowmotion wygląda bardzo brzydko. W AC Revelations wygląda takie coś bardzo fajnie ale to gra akcji a Risen 2 to RPG. Inne plusy tej gry to na pewno wspomniana wyżej magia voodoo i małpka. Ten pomysł chyba najbardziej mi się spodobał. Wysyłamy ją a ona dla nas kradnie. Na + zaliczam tez mini gry np strzelanie do przedmiotów czy konkurs picia(?). Mam nadzieję że gra okaże się hitem. Przynajmniej na razie takim tytułem jest w moich oczach.

[Dodano po 4 dniach]

Po obejrzeniu kilku filmików z bety Risena 2 , przekonałem się że ta gra ma ogromne szanse być moją grą roku. Grafika jest poprawiona względem Risena. System walki jest bardzo fajny i na taki wygląda. Nowy pomysł twórcy mieli na nasze umiejętności. Ale nie był w cale zły. Taki sam system pasowałby do Gothic 3. Bardzo ładnie wyglądają animacje z walki np włócznia. Trochę brzydko wygląda otwieranie zamków, i np odkopywanie skarbu wygląda identycznie jak w Risen. Mam nadzieję że będzie masa questów(ciekawych) i poukrywanych sekretów. Teraz wystarczy czekać na premierę.
Tokar,
@krzyslewy Dokładnie

Dodam tylko, że wszystko robimy po pasjonacku i czasem nie starcza wolnego czasu, aby wstawić odpowiednią notkę (bo dwa zdania na krzyż i filmiki to nie u nas ). Mamy tylko jedną parę rąk, prosiłbym więc o trochę cierpliwości, gdyż jesteśmy tylko ludźmi.

Dzięki i pozdrawiam.
krzyslewy,
Gameplaye są dopiero co dodane na youtube, zresztą ich jakość jest straszna
A co do działu to Risen 2 jeszcze nie wyszedł, wyjdzie to się doda

A i już jest gameplay
Jeździec Apokalipsy,
Zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu w dziale o innych RPG nie ma działu Risen 2. Spekulacje pomysły itp. A druga rzecz że nikt nie śledził poczynań Risen 2 na Gamescom. A jest co bo wyszły 2 gameplaye.
Don RoMek,
Bardzo fajnie, że Piranha Bytes po jednym sukcesie, zaczęło jego kontynuację. Wszyscy wiemy, że właśnie PB umie tworzyć najlepsze gry cRPG. Ja z niecierpliwością czekam na Risen 2. Oczekuję po nim większego terenu do eksploracji, więcej zadań pobocznych oraz ciekawszą fabułę (w 1 części była fajna do czasu, ale potem zrobiła się dosyć liniowa). Życzę powodzenia Piraniom i mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy efekty ich pracy.
Sosna,
Ciekawe, zastanawiałem się czy mają zamiar wydać Risena 2.
System walki był moim zdaniem najmocniejszą stroną tej gry, klimat i fabuła fajne do czasu, ale w dwójkę z pewnością zagram.
Gecon,
Zapewne kilka rzeczy będzie udoskonalonych, także nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na nową wersję gry i tyle.
Arcodes,
Mam nadzieje, że poprawią trochę jakość zadań oraz poprawią system walki broniami, który dla mnie wydawał się mocno nie dopracowany a szkoda, bo miałem ochotę na epickie pojedynki w tym klimacie.
Gecon,
A więc na stronie jest dokładnie opisane iż Deep Silver pracują nad nową wersją RPB2, jak wiecie pierwsza część nosiła nazwę RPB, więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko potwierdzić iż znana nam gra rpg "Risen" zostanie wydana przez nich, czyli kontynuacja dalszych przygód naszego bohatera.

Cytat wzięty ze strony

Cytat

Currently the team is working on a new RPG title, codenamed RPB2.

Komentarze mile widziane.
Wczytywanie...