Divinity II Ego Draconis - jeden Wielki niewypał - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Raven Captain,
Ja kupiłem ostatnio Divinity 2 w pomarańczowej kolekcji klasyki i gram już dobre kilkanaście godzin. Jak na razie jestem zadowolony i nie natknąłem się na żadne bugi, a już na pewno nie takie które uniemożliwiały by ukończenie gry, albo przeszkadzały w komfortowej rozgrywce.

Nie wiem jaką wersje gry posiadam (tzn. czy spathowana czy nie), ale gra działa naprawdę bardzo dobrze i płynnie. Jedynie niektóre filmiki przerywnikowe się trochę ścinają, ale jest ich bardzo mało, a to jedyne do czego można się przyczepić (no chyba, że jeszcze o czymś nie wiem).


Co do samej rozgrywki mogę uczciwie przyznać, że to kawał dobrego cRPG które z pewnością docenią fani tego gatunku gier. Dodatkowo Divinity 2 ma świetny wątek główny. Opowiedziana w grze historia jest bardzo ciekawa, co jest niewątpliwą zaletą, zwłaszcza, że ostatnio ponoć coraz trudniej o RPGa z ciekawą i nieprzewidywalną fabułą.

System walki też jest dobrze zrobiony. Mnie przypomina on trochę system rodem z gier hack'n'slash, ale jest od niego o niebo lepszy (osobiście nie przepadam za hack'n'slashami.


Największe zalety gry:
- Świetna fabuła
- Klimat
- Wiele różnych ciekawych, prostych zagadek (typu: znaleźć ukrytą dźwignię, wykombinować jak dostać się do jakiegoś pomieszczenia.

Unikalne zalety (takie które wyróżniają tę grę wśród innych cRPG):
- Czytanie w myślach - świetny i bardzo ciekawy element gry. Bohater posiada specjalną umiejętność, która pozwala mu na czytanie w myślach NPC. Może dzięki temu dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych rzeczy np. haseł do jakichś skrzyń czy drzwi, różnych sekretów postaci niezależnych, a nawet wziąć wiele ciekawych qestów (na przykład rozwiązać czyjś problem, o którym ten ktoś nam nie powie bo np. się tego wstydzi). Jest jedynie taki mankament, że czytanie w myślach odejmuje nam niewielką ilość jakże cennych punktów doświadczenia. Im potężniejszy umysł tym więcej doświadczenia zabiera przeczytanie jego myśli (w przypadku zwykłej dziewczyny ze wsi czy szeregowego strażnika zabiera tylko odrobinę PD, natomiast w już przypadku mędrca czy jakiejś ważnej postaci kilka, a nawet kilkanaście razy więcej. Dlatego trzeba używać tej umiejętności rozsądnie.
Przemiana w smoka - bohater może przemieniać się w smoka. Jest to naprawdę ciekawa opcja która stwarza wiele nowych możliwości.


Żadnych większych wad na razie nie zauważyłem, ale jak mówiłem gram dopiero od kilkunastu godzin i wielu rzeczy w grze jeszcze nie poznałem

[Dodano po 26 dniach]

Ukończyłem wczoraj grę i podtrzymuje swoją opinię. Zwłaszcza fabuła jest naprawdę świetna, a zakończenie bardzo mocne i zaskakujące
Najpoważniejszą z nielicznych wad gry jest trochę źle zbalansowany poziom trudności, ale da się to przeboleć
Gość_Assassin*,
gra jest ok
Gość_Pomocnik dla osób xD*,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik crispus dnia środa, 6 października 2010, 18:04 napisał

zrob save zanim wsiadzeisz na statek. mialem ten sam problem, za trzecim razem udalo mi sie to przeskoczyc i od tego czasu problemow nie bylo

Ta tylko że on ma to na początku gry jak są te filmiki ! a nie jak wsiada na statek a poza tym ktoś mówił że jest zabezieczenie przed piratami aktualnie pobrałem sobie mam patch 1.03 i jakoś śmiga mi bez żadnych problemów więc to zabezpieczenie działa tylko na orginały haha xD.
Gość_crispus*,
zrob save zanim wsiadzeisz na statek. mialem ten sam problem, za trzecim razem udalo mi sie to przeskoczyc i od tego czasu problemow nie bylo
Gość_John Smith*,
u mnie śmiga aż miło tylko pamięci mam za mało ale gra jest zajefajna
Iluvatar,
Niestety nie dotyczy to tylko piratów ... Jak mam zamiar w coś zagrać to ide do sklepu i kupuje. Szlag może trafić jak odpalasz taką grę i nie działa, bo przecież nie po to płacę żeby się z tym użerać. Poczytaj sobie komentarze dotyczące tej gry na www.gry-online.pl.
Ludzie są wkurw... i w ogole im się nie dziwię bo mam ten sam problem. Robią sobie jaja z graczy. Jak można w ogóle tak zbugowaną grę wypuścić!

Jakiegoś patcha pobierałem ale i tak nic to nie dało, nie mam zamiaru się z tym bawić, po prostu zwrócę ten shit ...
kol,
Ja czytałem, że ten problem występuje przy używaniu pirata, gra ma dodatkowe zabezpieczenie i piraci się na to natykają.
Oczywiście - bez obrazy, tak czytałem.

----
Gdy jeszcze męczyłem się z tą grą, widziałem na stronce Cenegi, że robią patcha 1.4, poprawiającego spolszczenie. Sprawdź, czy już jest. Może coś da.
Iluvatar,
Jako że się lekko wk.... to aż założyłem temat
Otóż już na samym początku gry ... problem!

Czytałem wiele opinii na temat Ego Draconis, miałem go nie kupować ale jakoś tak z czystej ciekawości się zdecydowałem. Chciałem się przekonać na własnej skórze co to jest za shit. (Mam chyba wersje 1.3 PL)

Jak to ktoś napisał :

Cytat

No i niby wszystko pięknie, fajnie bo gra się bezproblemowo odpala, wchodzę do menu głównego daję nową grę, odpala się loadnig - trwa z 5sec i startuje intro. Potem wybór postaci imię, płeć itp. Dalej odpala się króciutki filmik z jakimś tam insektem lecącym nad wodą i następny loading.
Ten już niestety wrednie nie chce się zakończyć - czekałem dobre 5 min


Przeglądałem fora i większość graczy ma ten sam problem (pomijając wiele innych błędów). Skorzystałem ze wszystkich "propozycji" rozwiązań tego problemu i nic (najnowsze sterowniki do karty graficznej, up directa, savy ze stronki i wiele innych). Pozostaje mi tylko pójść jutro do sklepu i kazać im wsadzić sobie tę grę w ...

Problem występuje nie tylko PL wersji gry : http://www.larian.com...132#Post391132

BTW. Te początkowe filmiki są strasznie krótki i trochę bezsensu xD

EDIT:

Wymagania na pewno spełniam bo DA chodzi mi na full detalach, a Ego Draconis mu do "pięt nie dorasta"
Wczytywanie...