Funkcje fantastyki naukowej w literaturze i filmie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

kol,
Kwestię zła podejmuje Lem również w innej powieści, nie pamiętam tytułu, bohaterem jest Ijon Tichy.

Gratulieren.
Medivh,
Łezka się w oku kręci. Dzięki ;* Btw - aż się zdziwiłem. Pani w komisji świetnie się przygotowała i można było z nią podyskutować o betryzacji z Powrotu z Gwiazd czy o Gattace
Matthias Circello,
To nie temat gratulacyjny. *grozi palcem*

Btw: gratuluję. ;D
eimyr,
Gratuluję.
Tamc.,
Pogratulować.
Kresselack,
Prawda najprawdziwsza. Świetnie
kami,
No i ładnie . Szczerze, to innego wyniku się nie spodziewaliśmy, że powiem kolektywnie, prawda, panie i panowie?
Medivh,
Bo taka prawda Wiktul, też znam takie przypadki. Ogólnie dla osób, którym polski zwisa na maturze (np. ja ) to jest ona of low importance, ale nie chcę się obudzić tuż przed nią, że nic nie mam

Dzięki chłopaki za rady, przejdę się do biblio i popytam, pozmieniam też literaturę podmiotu odpowiednio (chciałem wziąć Solaris, ale kumpel wziął już no i lipa ). Dzięki też za tę stronkę Nazinku

[Dodano po 3 miesiącach]

Dzisiaj zdawałem polski ustny i powiem, że diabeł nie taki straszny, jak go malują. W literaturze podmiotu wziąłem ostatecznie 2 książki: "Diunę" Franka Herberta i "Powrót z gwiazd" Lema oraz 2 filmy: "Gattaca" i "Metropolis" (anime). W literaturze przedmiotu zawarłem tylko jeden tytuł, do tego fragment (Spór o SF). I spokojnie dostałem 100%. Jakby ktoś w przyszłości miał podobny temat, to służę pomocą.
Wiktul,
Smutna prawda jest taka, że mój kumpel z klasy swojemu starszemu bratu robił tę prezentację na dzień przed. Połowę zrobił sam, drugą połowę ja zrobiłem mu przez telefon, streszczając w czasie grania w piłkę na ośce twórczość Baczyńskiego. I brat kumpla dostał 100%
Tokar,
Nazin dobrze prawi, idź do biblioteki i poproś o pomoc osobę tam pracującą. Raz, że się znają na swojej robocie - dwa, że za to dostają pieniądze. Generalnie to połowy pozycji w literaturze przedmiotu w ogóle nie czytałem, a i tak spokojnie dostałem z tego szajsu 18/20 :'d Musiałbyś trafić na totalnego !@#$%, żeby z zacięciem pytał Cię o tytuły dodatkowe.
Nazin,
Generalnie najlepszą opcją jest wybranie się do biblioteki i spytanie o opracowania/recenzję tych filmów czy książek czy samego sf. O ile na "Diunę" czy "Mechaniczną Pomarańczę", raczej możesz liczyć to na pozostałe już nie koniecznie, głównie ze względu tego że są stosunkowo nowe. W moim przypadku o ile przy Silmarillionie Tolkiena nie było problemu, tak przy Kingu i "Mrocznej Wieży" rodził się już kosmiczny, więc nawet nie zawracałem sobie głowy, aby zawrzeć coś z tego w literaturze przedmiotu, i w rezultacie miałem tam tylko 3 pozycje

Druga opcja to Google i wpisywanie "Autor/tytuł bibliografia/opracowania" i znalezienie czegoś a'la to i szukanie czy po tytule coś mniej więcej pasuje do tematu.
Medivh,
Witajcie Muszę prosić was o pomoc. Wybrałem sobie na prezentację maturalną z polskiego "Funkcje fantastyki naukowej w literaturze i filmie. Omów temat na wybranych przykładach." Do literatury podmiotu mam zamiar włączyć "Diunę" Herberta i (może) "Igrzyska Śmierci" Collins z książek, a z filmów "Mechaniczną Pomarańczę" Kubricka i "Equilibrium" Wimmera. Myślałem też o "Cube", ale muszę się zastanowić. Natomiast kompletnie nie mam pomysłu na literaturę przedmiotu. Macie jakieś pomysły? Jakieś podpowiedzi co do funkcji fantastyki naukowej też by się przydały!
Wczytywanie...