Fallout i win7 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_alan*,
mozesz odpalic gre przez dosboxa tak jak wszystkie starsze gry na siodemce ktore nie chca sie normalnie odpalic ja tak odpalilem 1 tombraidera i chodzil perfekcyjnie
Withord,
Hm, może warto by było skrobnąć mały dopisik o uruchamianiu gier pod wina7 przy starszych tytułach? W sumie to z tego co patrzyłem to nie ma na GExe czegoś takiego.
Medivh,

Cytat

Ctrl+alt+delete -> odpalamy menedżer zadań -> przechodzimy do procesów -> wyłączamy explorer.exe -> w menu wybieramy odpalenie nowego zadania i wpisujemy falloutw.exe


Identycznie robię przy Diablo II na Win 7
Withord,
No w sumie taki sposób jest bardziej pro
eimyr,
Oh shit. Ten sposób jest... dziwny. Zamykanie explorer.exe w ten sposób... well...

Lepiej napisać taki plik w notatniku i zapisać go jako TwojaNazwa.bat

<br />
@echo off<br />
<br />
taskkill /f /im explorer.exe<br />
<br />
start falloutw.exe<br />
<br />
pause<br />
<br />
start explorer.exe<br />
<br />
exit<br />


A ja gdzieś miałem zestaw modów do fallouta, który pozwala go odpalić bez takich jaj na win7, tylko za diabła nie pamiętam jak to się robiło.
Withord,
Sam ostatnio postanowiłem odświeżyć fallouta i spotkał mnie ten sam problem. Powyższy link nie działa, więc trochę pokombinowałem i znalazłem takie rozwiązanie:
Ctrl+alt+delete -> odpalamy menedżer zadań -> przechodzimy do procesów -> wyłączamy explorer.exe -> w menu wybieramy odpalenie nowego zadania i wpisujemy falloutw.exe

To rozwiązanie powinno działać dla każdej gry która ma taki problem z kolorami.
eimyr,
Jeśli ktoś będzie miał podobne problemy - polecam skorzystanie z TEGO PATCHA. Chłopaki z Trzynastego Schronu podsunęli mi rozwiązanie i zadziałało, gdy myślałem, że nic już nie pomoże.
Lavo,
Eee, to ja mam oryginalne płyty z CD action sprzed paru ładnych lat i są w wersji US
eimyr,
Szukalem, czytałem. Próbowałem zainstalować coś, co nazywa się "sfall" i zamienia render za pomocą ddraw (prehistoria) na d3d9. Niestety, to działa tylko z US wersją gry, nie znam żadnego patcha, któy poszedłby w polskiej. A polską niestety mam i chyba nie ma możliwości instalacji innej.
Lavo,
Spróbuj może ściągnąć jakieś nieoficjalne patche. Bo gra w niektórych momentach się zawieszała itp. Może i na to pomoże.

Poszukaj informacji na forum "No mutants allowed". Tam jest właśnie pełno modów i patchy...
eimyr,
Pierwsza rzecz, jaką próbowałem - dzięki temu gra się w ogóle uruchamia. Niestety, żadna z konfiguracji nie rozwiązuje problemu, w tym uruchamianie w 256 kolorach.
Lavo,
Nie wiem czy to działa w win7, ale wejdź we właściwości fallout.exe, zakładka 'zgodność'. Tam zaznaczasz 'Uruchom w trybie zgodności z Windows 95' lub jakimkolwiek starym systemem.
Możesz też pokombinować z innymi opcjami trybu zgodności.

Ale że nie mam win7, to nie wiem czy ta opcja zadziała...
eimyr,
Na tuzin prób mogłoby chociaż raz zadziałać - ja nie mam tyle szczęścia.
Ati,
Ja nie wiem, jak to naprawić, ale u mnie czasami działało wyłączenie i włączenie gry.
eimyr,
Próbuję odpalić najstarszego Fallouta (kupionego niedawno jako Saga Fallout) na Windowsie 7. Udało mi się obejść znany z Visty problem z niewidzeniem wolnego miejsca na dysku w systemach 64-bitowych. Mimo to, po uruchomieniu gry część grafiki jest błędna, na ekranie widać artefakty kolorów. Rzecz w tym, że część pikseli przybiera tęczowe barwy zakłócając nieco odbiór dzieła... szczególnie splash screeny podczas ładowania, filmiki oraz tekst się krzaczą.

Wie ktoś, co można z tym zrobić? Czy istnieje jakis alternatywny render (jeśli w ogóle...) albo możliwość przerzucenia obliczeń grafiki Fallouta na procka?
Wczytywanie...