Recenzja "Imperium Czerni i Złota" - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Matthias Circello,

Miło mi poinformować, że dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis, do naszego działu książkowego trafiła nowa recenzja. Tym razem mowa o debiucie pisarza posiadającego polskie korzenie, Adriana Tchaikovsky'ego, książce pt. "Imperium Czerni i Złota". Pierwsza część serii "Cienie pojętnych" zebrała świetne recenzje na całym świecie, a jeśli chcecie się przekonać czy spodobała się i naszemu recenzentowi... sprawdźcie sami.

Imperium Czerni i Złota

Zazwyczaj, zanim zabiorę się za nową lekturę, staram się dowiedzieć czegoś więcej o autorze książki. Złożyło się, że tak jak w przypadku moich poprzednich recenzji (cykl "Temeraire" Naomi Novik), tak i tu miałem do czynienia z osobą, w której żyłach płynęła polska krew. Adrian Tchaikovsky (czy też Adrian Czajkowski) okazał się być synem polskich emigrantów, a "Imperium Czerni i Złota" jego powieściowym debiutem. Z okładki książki dowiedziałem się dodatkowo, iż pozycja ta została wybrana przez angielski Amazon jako jeden z 10 najlepszych tytułów SF i fantasy w 2008 roku. Gdy dodałem do tego porównania z twórczością pisarzy takich jak Joe Abercrombie czy Scott Lynch, wiedziałem od razu, że może być to pozycja, która na długi czas pozostanie w mojej pamięci.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...