[Fallout 3] Najczęściej ściągane gry na PC w 2008 r. - Fallout 3 w pierwszej dziesiątce - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

fantom12,
Mario ?
Eternith,
Spore było takim "zrobieniem na złość" wydawcom, którzy wprowadzili straszliwe zabezpieczenia. Chcieli powiedzieć: "o, nic nam nie możecie zrobić! i tak możemy se ściongać co chcemy!". I im się udało. Spore na pierwszym miejscu.

(A jak na razie te zabezpieczenia szkodzą tylko nam, nie piratom... Śmiejom się z nas. )
Sosna,
Podejrzewam, że mniej niż 1%. No chyba, że mają jakieś problemy z zabezpieczeniami i nie wiedzą jak ich obejść to może wtedy się skuszą, ale straty dla twórców są kolosalne
Rangramil,
No, ambitnie, nie ma co. Ale trzeba przyznać, że kusi, no nie? Ceny niektórych pozycji są wprost zaporowe, a nawet nie ma się pewności, czy naprawdę jest sens kupować. No i zestawienie nie pokazuje (bo nie może), ilu spośród tych, co ściągnęli pirata, zdecydowała się dzięki niemu na kupno oryginału?
Medivh,
Pół miesiąca i do 10 dołączy GTA 4
Ati,
Spore było nieźle reklamowane i pewnie każdy chciał się dowiedzieć co to jest, bez wydawania krocia na oryginał
Gość_Forgotten*,
Ściągnij to się dowiesz xD
Matthias Circello,
No dobra, C&C jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale taka przewaga Spore jest dla mnie dziwna. Aż taka fajna ta gra jest? ;p
Sosna,
Niestety oszustów jest pełno i nikt ich nie karze
Ale dziwi mnie, że tak wysoko jest Spore i Command & Conquer 3
Tokar,

Wiadomym jest, że grudzień i styczeń to miesiące, w których rządzą przeróżne zestawienia, podsumowania czy bilansy, obrazujące nam rzeczywistość i fakty ostatniego roku. Poważne i te z przymrużeniem oka, często zabawne lub smutne, lecz zazwyczaj niebywale interesujące. Trudno jednak dopasować ranking, jakim uraczył nas serwis TorrentFreak. Autorzy tejże strony podjęli się zrobienia i opublikowania niecodziennej listy "Najczęściej piraconych gier 2008 roku". Wyniki są co najmniej zaskakujące.

Jak się okazuje najbardziej po kieszeniach dostała firma, słynąca z mocno absurdalnych zabezpieczeń i programów anty-pirackich, Electronic Arts. Środki uspokajające pod choinką z pewnością przydadzą się Willowi Wrightowi, którego to dwie produkcje (Spore i The Sims 2) dzielą niezaprzeczalną palmę pierwszeństwa. Jak widać próba ostrej walki z tą plagą rynku gier na komputery osobiste i straszenie pozwami sądowymi, były przysłowiową płachtą na byka dla piratów i swoistym wyzwaniem. Dodatkowo warto dodać, iż mocno nadwyrężyły one zaufanie i cierpliwość graczy, którzy legalnie nabyli powyższe tytuły. Czyżby bardziej opłacalnym wyjściem było pójście na rękę uczciwym kupcom, niż traktowanie wszystkich jako oszustów ?

Oczywiście, w pierwszej dziesiątce znalazła się jedna gra z gatunku najbliższego naszemu sercu (inaczej przecież o całym rankingu byśmy nie wspominali ) i zarazem najbardziej kontrowersyjna produkcja ostatnich lat – Fallout 3. Póki co 'wywalczyła' pozycję numer osiem, ale warto zaznaczyć, że premiera tytułu odbyła się zaledwie miesiąc temu i w takim tempie śmiało może liczyć na mało chlubne miejsce podium.

Pełna lista przedstawia się następująco:

  • 1. Spore – 1,700,000 nielegalnych ściągnięć.
  • 2. The Sims 2 – 1,150,000
  • 3. Assassins Creed – 1,070,000
  • 4. Crysis – 940,000
  • 5. Command & Conquer 3 – 860,000
  • 6. Call of Duty 4 – 830,000
  • 7. GTA San Andreas – 740,000
  • 8. Fallout 3 – 645,000
  • 9. Far Cry 2 – 585,000
  • 10. Pro Evolution Soccer 2009 – 470,000
Wczytywanie...