LHC - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Diego de Gallin,
Dzięki za wyjaśnienie, mówiłem że nie przykładałem się do fizy (ale co do masy słyszałem że nawet mm sześcienny może ważyć kilkanaście ton ).
Rangramil,
Diego, grawitacja zależy od masy. Czarna dziura może wszystko przyciągać, bo ma dużą (ale to naprawdę dużą!) masę. Masa nie bierze się z niczego, musi pochodzić od tworzących ją atomów. W akceleratorze jej nie będzie tyle, by ewentualna jej komresja do stanu czarnej dziury, miała jakiekolwiek możliwości.
Diego de Gallin,
Nie bardzo przykładałem się do fizyki, ale wydaje mi się że czarna dziura mogła by wciągnąć cały akcelerator, ale ja niezbyt w temacie , nie rozumiem w ogóle po co to.
Rangramil,
Życie Ekh, życie. Zaawansowana fizyka to nie mój konik, ale czarna dziura to obiekt o wyjątkowo dużej gęstości, prawda? A w akceleratorze nie puszcza się dużych ilości materii, wręcz przeciwnie latają pojedyncze drobiny. Więc jeżeli jakimś cudem powstanie tam czarna dziura, to nikt tego nie zauważy, ani nie odczuje.
Favar,
Jak każdy inny
Ekhtelion,
Raczej, że każdy tłuk widzał jakiegoś StarTreka albo inny film SF gdzie czarne dziury się pojawiają. W końcu trzeba jakoś podgrzać atmosferę i sprawić by tłuszcza się rzuciła na gazety i telewizorki.

[Dodano po 2 minutach]

BTW. dzisiaj wyczytałem, że gdzieś w Inidach dziewczyna popełniła samobójstwo wypijająć pestycydy bo uwierzyła, że po uruchomieniu LHC świata nastąpi koniec świata.

Najbardziej zaawansowany technologicznie projekt w dziejach ludzkości, a otoczony tumanami ciemności i głupoty....
Favar,
No w radiu słyszałem że istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się czarnych dziur. I to najprawdziwsza prawda, ale dziurki te mają być mikroskopijne. Inna rzecz że w radiu jakoś nie wspomniano o tym że to zupełnie niegroźny efekt uboczny. Najwyraźniej po prostu słowa czarna dziura sama w sobie powoduje strach.
Ekhtelion,
Rang czyś ty się jakiegoś Faktu naczytał albo innego równie naukowego źródła?

Muszą robić szum wokół tego wszystkiego bo wydali na to w cholerę kasy i ledwo udało im się to zbudować. A prawda jest taka, że za jakiś czas będą potrzebowali jeszcze większego akceleratora (tym razem chyba liniowego) i jeszcze więcej kasy. Więc lepiej niech się biorą za robotą. Jakiś Internet2 albo nowy rodzaj kuchenki lepiej żeby z tego wyszedł .
Arkham,
Jeżeli ktoś nie łapie o co chodzi, i wolałby się z tym zapoznać w bardziej przystępnej formie:

Zderzacz Rap
Rangramil,
I to jest wkurzające. Ty tylko napomknąłeś, a oni już ci robią osobny temat, którego nikt nie będzie używał.

A żeby nie było OT. Sam rozruch, to mały pikuś, jeżeli ktoś chce się martwić, to niech się martwi momentem, w którym wykorzystają pełne możliwości tego urządzenia. Antymateria rules.
Favar,
No ja tylko napomknąłem o tym w innym temacie, ale oddzielili
Ati,
Fav, wałkowaliśmy ten temat na shoucie od wczoraj.
Favar,
Propos końca świata - wielki zderzacz hadronów jest dziś odpalany.

[Dodano po 9 minutach]

Dla nieobeznanych obrazek:
http://www.deviantyouth.com/images/demotiv...on_collider.jpg

Dwudziestosiedmio kilometrowa tuba wypełniona magnesami - mówiąc prosto. Największa, najpotężniejsza i najbardziej kosztowna inwestycja w historii istnienia ludzkości. Wysokość tego czegoś na obrazku to pewnie z 15 metrów.

Zapraszam też na tę, jakże pięknie nazwana stronę. http://hasthelargehadroncolliderdestroyedtheworldyet.com/
Wczytywanie...