Dylemat magiczno/bojowy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Wiktul,
I tu się zgadzam całkowicie. Też osobiście wolę długie miecze we wszelkich odmianach niż jakieś sztylety czy inne "wykałaczki". Po pierwsze dlatego, że są skuteczniejsze, po drugie dlatego, że są bardziej eleganckie :-)
LIRAEL,
No to moja wypowiedź tyczyła się dwuręcznego miecza bo o tym była mowa :)co do dwóch broni to też nie wiem czy nie lepiej iść jednak w sejmitary albo długie miecze (są dużo lepiej dopakowane niż krótkie, z moich obserwacji) i dodać 7 klas mistrza oręża i zmniejszyć sobie ładnie krytk (kary za dwie duże bronie u mistrza się praktycznie niwelują jeżeli chodzi o trafienie)a można zejść do 14/15 i wtedy z zabójczym trafieniem krytycznym i ulubionym wrogiem postać się robi bardzo dobra:) co nie znaczy ,że jak się zrobi na zręczność to dobra nie będzie-rzecz gustu ale troche żal tych krytyków bo w NWN są całkiem potężne...
Wiktul,
No właśnie widzę żeśmy się nie zrozumieli, bo mnie chodziło w tym konkretnym wypadku o machanie dwoma mieczami. Myślałem, że to wynika z mojej wypowiedzi, więc nie doprecyzowałem.
^ZORG,
Z drugiej strony nie tworzy się postaci od tak bo mi tak wyszło(czy tam wyszedło). Jak chcecie zrobić łowce w kampanii to robicie tak aby był najskuteczniejszy a na svrach zaś takiego jakim się przyjemnie gra (robisz moda ze skryptem +X doś i po chwili masz 20lvl a jak się ma czas to i ekw się stworzy) bo tam się raczej wymiata - przynajmiej na svrach na które ja wchodzę .
Iluvatar,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik LIRAEL dnia pią, 12 wrz 2008 - 18:02 napisał

No niby tak, ale kiedyś zrobiłem łowce z dużą zręcznością i miałem tylko kp większą o 3 niż takim łowcą nastawionym na siłę więc jakoś nie za specjalnie, spodziewałem się czegoś więcej szczerze mówiąc , i dlatego optuje za siłą u łowcy ale fakt barbarzyńca to nie łowca i całe szczęście bo tak to by jeden woj wystarczył i jeden mag i cała przyjemność różnorodności klas by się zrypała:(...poza tym na kampanie to tylko smoki mają przyzwoite kp więc się nie ma czym przejmować


No cóż tylko o 3 albo aż
Wszystko zależy na jakim poziomie miałeś kp i liczy się też to że dzięki zręczności masz większą szanse na uniknięcie ciosu
Poza tym łowca to nie smok żeby miał nie wiadomo jakie kp
LIRAEL,
No niby tak, ale kiedyś zrobiłem łowce z dużą zręcznością i miałem tylko kp większą o 3 niż takim łowcą nastawionym na siłę więc jakoś nie za specjalnie, spodziewałem się czegoś więcej szczerze mówiąc , i dlatego optuje za siłą u łowcy ale fakt barbarzyńca to nie łowca i całe szczęście bo tak to by jeden woj wystarczył i jeden mag i cała przyjemność różnorodności klas by się zrypała:(...poza tym na kampanie to tylko smoki mają przyzwoite kp więc się nie ma czym przejmować
Iluvatar,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik LIRAEL dnia czw, 11 wrz 2008 - 16:54 napisał

Wiktul tu się mylisz i to baardzo...zręczość dodaje punkty do trafień ale tylko w małych"lekkich" broniach...a przy podwójnym mieczu"trafienie" i obrażenia są zadawane od siły!!! i tak mając łowce z siłą 25 i walcząc długim mieczem będe miał takie same trafienie jak Ty walcząc łowcą ze zręczością 25 i krótkim mieczem...tylko ja będę miał jeszcze krytyk który potrafi zabić od razu wroga a Ty nie...więc następnym razem się zastanów kiedy powiesz ,że bzdury gadam..i zaznaczam ,że rozmowa idzie o "podwójnymm mieczu" a nie o 2 mieczach...


Masz rację Lirael
Jednak uważam że robienie z łowcy barbarzyńcy jest bezsensu ... -_-
BTW wysoka zręczność daje duża szanse uniknięcia twojego krytyka
LIRAEL,
Wiktul tu się mylisz i to baardzo...zręczość dodaje punkty do trafień ale tylko w małych"lekkich" broniach...a przy podwójnym mieczu"trafienie" i obrażenia są zadawane od siły!!! i tak mając łowce z siłą 25 i walcząc długim mieczem będe miał takie same trafienie jak Ty walcząc łowcą ze zręczością 25 i krótkim mieczem...tylko ja będę miał jeszcze krytyk który potrafi zabić od razu wroga a Ty nie...więc następnym razem się zastanów kiedy powiesz ,że bzdury gadam..i zaznaczam ,że rozmowa idzie o "podwójnymm mieczu" a nie o 2 mieczach...
^ZORG,
Moją opinie na temat łowcy znacie więc nie ma sensu o niej pisać. Zrobiłem taką postać z podwójnym toporem i... cóż jest słaba - jak dla mnie za małe ob. (dla szarego gracza są to dobre ob ale dla mnie - typka który lata z kosą i wali krytyki po 140 są za małe). No ale to nie wina małej siły - brak 2 broni (które mogą być różne - to dodatkowy +), klasa barbarzyńca.
Wiktul,
Co do ostatniej wypowiedzi Lirael, to niestety bez złośliwości muszę nazwać ją kompletną bzdurą :-). Szybkość + technika dają siłę, nie odwrotnie. Lepiej jest zadać np. 5 ciosów po 10 obrażeń każdy dzięki wielkiej zręczności która gwarantuje celne trafienie przy każdym ataku, niż ładować w siłę i mieć nadzieję, że za piątym ciosem wreszcie trafimy przeciwnika i może do tego jeszcze uda się nam trafić krytykiem, bo jak już się uda to mu urwiemy głowę razem z płucami naszym atakiem za 50 obrażeń. Co zaś się tyczy odpowiedzi na pytania:

1. Przechodziłem grę czarownikiem 14 razy jak dotąd w różnych wersjach i konwersjach i jestem za "Dziwem". Jak wspomnieli moi szanowni przedmówcy jest skuteczniejszy (ma większą szansę powodzenia) i - jeśli dobrze pamiętam - sam w sobie zadaje większe obrażenia. No i fajniej wygląda :-)

2. Podobnego łowcę też kiedyś sobie produkowałem i zaiste "dwumieczowy" oburęczny łowca z duużą zręcznością i niekoniecznie wielką siłą, za to wyposażony w dwa ciekawe unikalne miecze jest baardzo nieprzyjemny. I tu również zgadzam się z przedmówcami, że potrzebna Ci będzie "Walka dwiema broniami", a później przyda się też "Ulepszona walka dwiema broniami", która praktycznie wyeliminuje wszelkie kary wynikające z machania dwoma mieczami.
LIRAEL,
Ależ wy się upieracie z tą zręcznością u łowcy...ech....jak walka wręcz, to w siłę iść!!bez sensu mieć +2 do kp lepiej mieć +2 do trafienia i obrażeń i niszczące uderzenia krytyczne..chyba że z łukiem to wtedy iść w zręczność...ale w sumie Zorg zrób takiego łowce i zobacz jak się sprawdza ,ja takim nie walczyłem a jestem ciekawy jak się sprawdzi:)
^ZORG,
Właściwie ja będę od razu miał postać na 20lvl więc wtedy to już nieźle się walczy. Myślałem jeszcze nad bardem ale chyba nie ma sensu takiej postaci robić. Zgadzam się łowca powinien mieć lekką broni i pancerz zresztą też.
Iluvatar,
Nie opłaca się łowca z podwójnym mieczem bo będzie miał za małą siłe (w łowcy głownie do zręczności się dodaje)
Moim zdaniem łowca powinien walczyć lżejszymi brońmi
^ZORG,
Ale można też zrobić łowcę z podwójnym mieczem (niestety bardzo niestylowo) i zaoszczędzić sobie na atutach bo z tego co wiem to on już ma te atuty do walki 2 broniami. No i muszę dodać, że mam tylko podstawkę więc niektórych atutów u siebie nie znajdę. '->200Post<-' .
Iluvatar,
Heh dlatego właśnie mówiłem że barbarzyńca najlepiej się nadaje do walki podwójnym mieczem
LIRAEL,
u to lipa..trzeba w takim razie wydać parę punktów w zręczność....więc zostaje tylko barb i dopałka od szału do siły..
Iluvatar,
No to przede wszystkim ale jak dobrze pamietam to żeby zmiejszyć kary to chyba trzeba mieć walka dwoma brońmi
LIRAEL,
faktycznie i to w NWN2 .. hehe lecytynke pora zacząć łykać czyli wystarczy atut "egzotyczne bronie" żeby podwójnym mieczem wywijać
Iluvatar,
Lirael jak dobrze pamiętam to małpi chwyt był po to by mniejsze/słabsze postaci mogłby nosić cięższe broni ...
Ewentualnie wojownicy mogli wtedy trzymać miecz dwuręczny w jednej ręce ale duże kary były
LIRAEL,
Do podwójnego miecza to potrzeba chyba "małpiego chwytu" czy coś w tym stylu a nie walki dwoma brońmi z tego co pamiętam.Czy się opłaca takiego łowcę robić? to zależy od gustu ale musiałby być dopakowany na maksa w siłę no i trzeba się zastanowić czy lepiej mieć np 4 ataki w rundzie od jednego miecza czy 7 od dwóch..dla mnie faktycznie dużo lepszą klasą do tego jest barb ze względu na szał ,czyli niezły bonus do siły i do obrażeń, ale łowca na kampanie też sobie powinien poradzić.
Wczytywanie...