Gameplay - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Valandil Falassion,
No wiem, wiem, przesadzam z tą nieprzydatnością NPC-ów. Ale psy w F2 były akurat najsłabsze, choć takiemu K-9 krytyki i powalanie wrogów na ziemię wychodziło na wysokim poziomie całkiem często. Chyba jedyna zaleta. No nic, poczekamy. Do jesieni niedaleko.
Dany,
Sulik potrafił przywalić młotem. Bardzo się przydawał. Inni także byli pomocni. A tutaj będzie jeden pies i jeden towarzysz, trochę mało.
Valandil Falassion,
To fakt, nie wysilili się z tą drużyną. Choć w sumie to bez różnicy, bo w F1 i F2 towarzyszy używałem głównie jako tragarzy. Kogoś tam czasem trafili, ale rzadko kiedy okazywali się naprawdę przydatni. No chyba, że o ściąganiu ognia przeciwnika mowa - wtedy faktycznie bywali pomocni.
Favar,
Czego w trailerze nie ma, o czym wiem że też będzie straszne to ilość partnerów.

Z tego co rozumiem można mieć psa i do tego jeszcze tylko jedna osobę w drużynie. Ta grapo prostu zupełnie przestanie być taktyczna ;(
Dany,
Jak ja nie lubię Obliviona... I niszczenia klasyki.
Tokar,

Cytat

W zasadzie to nie ma w nim nic z Fallouta, nie licząc nazwy.


I tu jest właśnie największa zbrodnia Gdyby ta gra nie nazywała się trzecią częścią Fallouta, to nie miał bym żadnych sprzeciwów. Ba, może wyjść z tego niezła gra i pewnie bym się skusił na zakup. Tylko jakoś nie lubię jak się mnie robi w konia i szarga legendarne tytuły, po to tylko by minimalnym efektem zarobić kupę kasy.

Cytat

Jedyną rzeczą która mnie odpycha od F3 jest fakt że robi go Bethesda. Boję się że F3 będzie jak Morrowind i Oblivion, gry które kompletnie do mnie nie trafiają. Zero dialogów, ale za to bogate [czytaj: długie i bezsensowne] łażenie po bagnach. Jeżeli F3 okaże się "nudnym i bezsensownym, konsolowym łażeniem po postnuklearnym wysypisku śmieci", czyli jak dla mnie stratą czasu, to na pewno wam o tym powiem. Ale cóż, nie dowiem sie póki nie zagram.


Niektórzy już grali Redaktorzy tych popularniejszych serwisów właśnie tak opisują nowego Fallouta. Z resztą łap jedną z ciekawszych zapowiedzi --> http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=4954&STR=1.

Cytat

A tak swoją drogą, jak dla mnie kolejny Fallout mógłby niczym sie nie różnić od poprzedników. Tak jak F2 niczym nie różnił się od F1. W zasadzie wyglądał jak dodatek do jedynki, nie jak kontynuacja [pomimo tego że był znacznie dłuższy od "podstawki"]. To jedyny sposób byśmy otrzymali "więcej" Fallouta, a nie "nowego" Fallouta.


Tak, marzenia Sam bym tak chciał, niestety zostają tylko moderzy do takich działań. Nie wymagałbym jednak takich rzeczy od dzisiejszych twórców (równoznaczne to by było z samobójstwem). Jednakże ładna grafika i poprawienie kilku elementów z nową ciekawą fabuła w tle, byłaby zapewne spełnieniem marzeń każdego fana Ewolucja, a nie rewolucja.

Cytat

No cóż, gierki w końcu nie robią chłopaki z Interplay'a... Wtedy całość wyglądałaby pewnie zupełnie inaczej. A tak przy okazji: Bethesda Softworks posiada też prawa do wydania 4. i 5. części gry (tyle wyczytałem z Wikipedii). Lepiej się przyzwyczajajcie do tego nowego systemu.

Niestety nie ulega wątpliwości, że nowy Fallout będzie ogromnym sukcesem marketingowym. Przynajmniej w Ameryce, bo w Europie powoli media zaczynają kręcić nosem na te nowe "cudo". Będzie tak jak z "Nieśmiertelnym", pierwsza część stała się legendą z ogromną liczbą fanów, a kontynuacje zostały wyśmiane i zapomniane Jestem ciekaw kto za kilka lat, będzie pamiętał o tym trzecim Falloucie, gdy grafika stanie się archaiczna i pojawią się, nowe lepsze FPS.
Valandil Falassion,
Tak tylko napisałem.
Shiver,

Cytat

Ale wtedy który młody graczy spojrzałby na taką grę? Weterani i owszem, ale wszyscy ci, którzy oczekują nie tylko dobrej fabuły, ale i grafiki wyśmialiby starocia. A to przełożyłoby się na zyski ze sprzedaży. Pamiętaj, że gry są robione przede wszystkim z nastawieniem na kasę, więc producenci siłą rzeczy zmuszeni są iść z duchem czasu.


Jasna sprawa Valandil, nie jestem głuptasem i zdaję sobie z tego sprawę. Ale pomarzyć każdy może... [westchnięcie]
Valandil Falassion,
Ale wtedy który młody graczy spojrzałby na taką grę? Weterani i owszem, ale wszyscy ci, którzy oczekują nie tylko dobrej fabuły, ale i grafiki wyśmialiby starocia. A to przełożyłoby się na zyski ze sprzedaży. Pamiętaj, że gry są robione przede wszystkim z nastawieniem na kasę, więc producenci siłą rzeczy zmuszeni są iść z duchem czasu. Mimo to uważam, że równie dobrą opcją byłoby postawienie na widok i grafikę pokroju tej z Diablo 3, by zachować jak najwięcej z oryginału. Wiadomo, wymagany byłby spory lifting, ale całość i tak bardzo przypominałaby graficznie poprzednie części.
Shiver,
A mnie się ten nowy Fallout nawet zaczyna podobać, mimo że jestem zatwardziałym fanem tych starych. W zasadzie to nie ma w nim nic z Fallouta, nie licząc nazwy. Genialny sposób na zmuszenie mnie [i pewnie wielu innych] do zagrania w tą grę. Gdyby była to kolejna nowość w stylu FarLifeHalfCry taki staruch jak ja nawet by na to nie spojrzał. A teraz proszę, żaden gameplay'owy trailer nie jest mnie w stanie zniechęcić.
Jedyną rzeczą która mnie odpycha od F3 jest fakt że robi go Bethesda. Boję się że F3 będzie jak Morrowind i Oblivion, gry które kompletnie do mnie nie trafiają. Zero dialogów, ale za to bogate [czytaj: długie i bezsensowne] łażenie po bagnach. Jeżeli F3 okaże się "nudnym i bezsensownym, konsolowym łażeniem po postnuklearnym wysypisku śmieci", czyli jak dla mnie stratą czasu, to na pewno wam o tym powiem. Ale cóż, nie dowiem sie póki nie zagram.

A tak swoją drogą, jak dla mnie kolejny Fallout mógłby niczym sie nie różnić od poprzedników. Tak jak F2 niczym nie różnił się od F1. W zasadzie wyglądał jak dodatek do jedynki, nie jak kontynuacja [pomimo tego że był znacznie dłuższy od "podstawki"]. To jedyny sposób byśmy otrzymali "więcej" Fallouta, a nie "nowego" Fallouta.
Valandil Falassion,
No cóż, gierki w końcu nie robią chłopaki z Interplay'a... Wtedy całość wyglądałaby pewnie zupełnie inaczej. A tak przy okazji: Bethesda Softworks posiada też prawa do wydania 4. i 5. części gry (tyle wyczytałem z Wikipedii). Lepiej się przyzwyczajajcie do tego nowego systemu.

Co do tej pauzy: mnie się taka opcja akurat podoba, bo to w takim razie nie będzie zwykła "napieprzanka 3D".
Tokar,

Cytat

A zastanawialiście się, co Was tak odrzuca w "trójce"?


Długo się zastanawiać nie musiałem

Cytat

Grafika 3D?


Akurat to mnie w ogóle nie odrzuca, bo pod tym względem trzeb iść akurat z duchem czasu i zupełnie nielogiczne oraz idiotyczne byłoby, gdyby grafika była na poziomie przedpotopowym. Jednakże i pod tym względem najnowszy Fallout zawodzi ;( Oprawa nie zachwyca niestety... Wzięto silnik z Obliviona i nieznacznie go ulepszono. To trochę za mało jak na jeden z mocniejszych punktów tej gry (tak przynajmniej mówili jej twórcy).

Cytat

Za dużo akcji?


Ja akurat nie mam nic przeciwko odrobinie akcji i adrenalinki w cRPG. Ba, jest ona jak najbardziej pożądana Tylko niech ona nie będzie najważniejszym elementem, bo nie za to kochamy przecież ten gatunek, nie ? Gameplay pokazał, że walka będzie najważniejszym aspektem gry i nie oszukujmy się wygląda ona cieniutko ;( aRPG (bo nie oszukujmy się, że to będzie cRPG w starym, dobrym stylu) też trzeba umieć robić, co pokazał BioWare w swoim Mass Effect - inteligentni przeciwnicy i różne możliwości taktyczne, to tylko wierzchołek góry lodowej tego oryginalnego systemu walki. W trzecim Falloucie zauważyłem tylko debilną sztuczną inteligencje (przeciwnicy nie wykorzystują w ogóle osłon oraz przewagi liczebnej i pchają się pod Twoją lufę) i jeszcze debilniejsze rodzaje broni (stare Fallouty ceniłem za wierność w oddaniu narzędzi mordu ) w rodzaju wyrzutni mini-nuków(!) oraz wyrzutni śmiercionośnych pluszowych misiów (!!). Jednym słowem - żal.

Cytat

Bo jak tak sobie czytałem zapowiedzi tych kilkunastu różnych zakończeń, to przyszło mi do głowy, że ta gra wcale nie musi być prosta i banalna.


Mam nadzieje, że nie chodzi Ci o te 200 zakończeń, którym to tak chwalił się pan Howard, bo to jedna wielka bujda marketingowa.

Cytat

Bo jest na konsole? Teraz konsole coraz bardziej przypominają małe komputery, więc nie zdziwcie się, gdyby nowy Fallout nie okazał się jednak tak płytki, jak sądzicie.


Ciężko mi oceniać obecnie czy cała gra będzie płytka. Z gameplayem się chłopcy nie popisali...

Poza tym nie spotkałem się jeszcze z długim RPG na konsolach. Średnio zajmował mi on 20 godzin, co jest żenująco słabym wynikiem

Co mnie jeszcze najbardziej boli ? Pseudo-turowa walka (V.A.T.S.), brak klimatu, system dialogowy wzięty z Obliviona (skąpe dialogi) i nieścisłości fabularne (Enklawa, Bractwo Stali i super-mutanci w Waszyngtonie i tak dalej...).
Dany,
To mnie odrzuca, że jest to napieprzanka 3D z wyczesaną grafiką i możliwością wciśnięcia pauzy i wycelowania.
Valandil Falassion,
A zastanawialiście się, co Was tak odrzuca w "trójce"? Grafika 3D? Za dużo akcji? Zbyt zmieniony względem poprzednich części interfejs i obsługa? Bo jak tak sobie czytałem zapowiedzi tych kilkunastu różnych zakończeń, to przyszło mi do głowy, że ta gra wcale nie musi być prosta i banalna. Bo jest na konsole? Teraz konsole coraz bardziej przypominają małe komputery, więc nie zdziwcie się, gdyby nowy Fallout nie okazał się jednak tak płytki, jak sądzicie.
Favar,
Gra pewnie będzie dobra, ale to już nie fallout . Nie taki jakim go znacie i kochacie. Jak mówiłem: Niech żyją konsole.
Dany,
Konsole wszystko upraszczają, zostaje tylko napi.....nie.
I nic mnie nie obchodzi dźwięk rozpoczynający walkę ani przerywniki.
Favar,
Niech żyją konsole! Prawda jest taka że ten gniot sprzeda się lepiej niż nawet najlepsza potencjalna kontynuacja fallouta na PC. W innym temacie pisałem o skonsolowieniu ;p No i macie.
Valandil Falassion,
Wtf? Co to ma być, shooter?! Cholera, to niech przynajmniej nazwą toto inaczej, ale nie Fallout 3! A ja się łudziłem, że mimo pełnego 3D to dalej będzie turówka... A mamy doom-klona.

A wiecie, co jest najgorsze? Że pewnie i tak w to zagram i nie przestanę, póki nie skończę... I pewnie nie tylko ja.

[Dodano po 29 minutach]

Znalazłem coś innego: http://pl.youtube.com/watch?v=JJGdvZXgjY8&...feature=related

Tak to sobie oglądam i... może jednak nie będzie tak źle? Spójrzcie na power armor w akcji i te fajowsko odpadające kończyny. Trochę dużo akcji, ale radochy pewnie jeszcze więcej. Ja tam czekam na premierę, a Wy sobie marudźcie dalej.

[Dodano po 15 minutach]

PS Tokar, pytałeś, czy zostało jeszcze coś ze starych części. Owszem, zostało - choćby dźwięk rozpoczynający walkę. Wsłuchajcie się w gameplay'a powyżej. A swoją drogą: zawsze uwielbiałem te przerywniki filmowe z Vault Boy'em i tę całą stylizację na lata '50. Mam nadzieję, że sporo ich wrzucą. O, właśnie - sam Vault Boy też się uchował. Sami widzicie, nie jest tak źle.
Gość_Forgotten*,
Mamciu... dopiero teraz gameplaya obejrzałem... Zbrodnia...
Panie świeć nad duszą starego poczciwego Fallout'a
Wczytywanie...