Icewind Dale 2: Enhanced Edition już dostępny


icewind dale 2: enhanced edition już dostępny

Ostatnimi czasy fani klasycznych RPG-ów mieli sporo powodów do radości. "Baldur's Gate" i "Icewind Dale" doczekały się zadowalających remasterów, tak na PC-tah jak i konsolach. Niestety, fani drugiej części przygód w Dolinie Lodowego Wichru póki co nie mają co liczyć na nic oficjalnego. Kod źródłowy zaginął wiele lat temu i wszystkie ekspedycje poszukiwawcze wróciły z niczym. Tak więc Beamdog nie może podjąć się tego zadania, ale hej, gdzie oficjel nie może, tam fana pośle, nie? I tak "Icewind Dale 2: Enhanced Edition" ujrzało światło dzienne jako mod.

Projekt ten jest dziełem The Red Chimera Group, które podjęło się sporego wyzwania i dokonało imponujących wyników. Wachlarz aktualizacji objął ponad 300 zaklęć i przeszło 800 przedmiotów. Do tego wprowadzono aż 110 zupełnie nowych czarów, 170 magicznych przedmiotów i 30 atutów. Rozbudowie uległa również opcja budowania drużyny, do której możemy teraz dodać nowe postacie niezależne, a wśród nich są m. in. Veira, Vrek, Vileclaw, Xhaan, Zack Boosenburry i jego pająk Aoch.

W usprawnieniach pojawiło się też szybkie łupienie i usprawnione ładowanie gry. Do tego usunięto niektóre zagmatwane zagadki i naprawiono tryb Serca Furii, który teraz rzeczywiście ma zafundować wyzwanie dla graczy, a nie tylko dodatkowe punkty zdrowia dla przeciwników. Zmiany wprowadzono także w rozwoju postaci celem eliminacji zerowych punktów doświadczenia.

Mod jest dostępny do pobrania na forum Beamdog. Działa on wyłącznie na PC i wymaga pełnej wersji "Icewind Dale 2".

Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
Mega!!!!
Odpowiedz
Wiadomo czy zawiera spolszczenie?
Odpowiedz
Wygląda, że tak. Testowane na wersji z GOG. Tyle tylko, że trzeba to odpalać z EE.exe, bo odpalenie ze standardowego IE2.exe kończy się komunikatem błędu.

Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Gratis to uczciwa cena
Odpowiedz
Nowe rzeczy (czary, opisy, dialogi, umiejętności) są po angielsku reszta została z języka gry.
Odpowiedz
← Nowości

Icewind Dale 2: Enhanced Edition już dostępny - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...