Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord w Early Accesie


wizardry: proving grounds of the mad overlord w early accesie

"Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord" to gra, którą uważa się za jedno z najważniejszych dzieł w historii gatunku RPG. W 1981 była to produkcja rewolucyjna, ponieważ zapoczątkowała w RPG-ach drużyny w stylu, jaki jest nam znany w dzisiejszych produkcjach spod tego sztandaru. Konwersja projektu na japońskie komputery i konsole okazała się tak popularna, że uznaje się ją za jedną z głównych inspiracji takich serii jak "Final Fantasy" czy "Dragon Quest". Dziś zaś ta legenda doczekała się odrodzenia, gdyż na Steamie w Early Accesie został udostępniony jej remake.

W chwili obecnej gra nie ma polskiej wersji językowej, zaś jej oficjalna premiera jest obecnie zapowiedziana na końcówkę 2024 roku, z tym że twórcy z Digital Eclipse, znani już z przywracania blasku dawnym grom, zastrzegają sobie możliwość przesunięcia tej daty. Póki co dostępna jest wersja wyłącznie na PC, ale z racji dotychczasowej historii studia, wielu spodziewa się, iż w w chwili ukazania się wersji 1.0 będzie można liczyć na zapowiedzi na inne porty.

Remake wiernie odtwarza zawartość pierwowzoru. Autorzy unowocześnili grę pod kątem oprawy graficznej, rozgrywki i interfejsu, ale zasady gry pozostały te same co w 1981 roku. W związku z tym wyzwanie ma dorównywać temu, co prezentował pierwowzór, ale zadbano o większy komfort w zakresie walki, rzucania zaklęć czy zarządzania drużyną. Co więcej, puryści będą mogli skorzystać z opcji zabawy ze starym interfejsem.

Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
← Nowości

Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord w Early Accesie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...