Jakieś sugestie dotyczące podstawowego/prostego systemu RPG?

Pochodzę z d20 D&D/Pathfinder. Z moją karierą i rodziną jest prawie niemożliwe, aby grać w TTRPG częściej niż raz na kilka miesięcy, a chciałbym to robić znacznie częściej.

Kilku moich kumpli ma pewną nostalgię za starymi kreskówkami, takimi jak Sekret NIMH i Czerwona ściana. Chcemy grać po kolei na tablicy dyskusyjnej/forum i szukamy raczej prostego systemu, którego moglibyśmy użyć, który działałby z nowoczesnym/realistycznym ustawieniem. Myszy miałyby klasy, ale używałyby rzeczy w prawdziwym świecie, takich jak wykałaczki, żołędzie itp. do broni/zbroi. Nie szukam wysokiej fantazji, więc nie ma magii.

Nie miałbym nawet nic przeciwko zmianie skórki na coś, co by dobrze pasowało, co próbowałem zrobić z 5. edycją D&D, ale ze wszystkimi umiejętnościami, wyczynami, zdolnościami, próba zrównoważenia rzeczy stała się zbyt żmudna.

Wiem też, że istnieje system o nazwie Mouse Guard, ale nie byliśmy jego fanami i nie byliśmy fanami tego, jak działałby tego typu gra.

Jakieś pomysły? Wiem, że to bardzo szczególne pytanie, haha!
Odpowiedz
Mysia Straż jest strasznie dziwna, chciałbym zobaczyć Myszhammera!
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Jakieś sugestie dotyczące podstawowego/prostego systemu RPG? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...