Annapurna Interactive zapowiedziało garść ciekawych gier


annapurna showcase

Do niedawna firma Annapurna Interactive znana była głównie jako producent i wydawca dobrych filmów niezależnych. W ciągu ostatnich paru lat powiększyli swoje portfolio o ciekawe gry, również niezależne, wśród których znajdziemy prawdziwe perełki – "What Remains of Edith Finch", "Gone Home", "Outer Wilds", "Telling Lies" i inne. Inicjatywa rozrosła się na tyle, że wydawnictwo zdecydowało się zorganizować po raz pierwszy imprezę Annapurna Showcase dedykowaną wyłącznie grom. W niecałe trzydzieści minut Annapurna zaprezentowało zwiastuny ośmiu gier oraz poinformowało o nawiązaniu współpracy z kilkoma nowymi twórcami. Wśród zapowiedzianych produkcji znajdziecie koty w cyberpunkowym mieście, chłopaków wyruszających na kolorową odyseję muzyczną czy… mordowanie demonów w niebie na czas. Zwiastuny znajdziecie w rozszerzeniu.

Zacznijmy od cyberkotków. Nowy zwiastun "Stray" pokazuje grę w akcji. Zapowiada się naprawdę dobra zręcznościowa gra przygodowa, w której jako tytułowy kot zwiedzimy zapomniane miasto pełne robotów i kanap do obdrapania. Premierę zapowiedziano na początek 2022 roku na PC, PlayStation 5 i PS4.

Następna w kolejce jest "The Artful Escape" – psychodeliczna muzyczna gra przygodowa. Twórcy pochwalili się wyśmienitą obsadą aktorską w postaci Michaela Johnstona, Caroline Kinley, Lenę Headey, Jasona Schwartzmana, Marka Stronga i Carla Weathersa. Premiera 9 września na Xboxy i PC.

Dowiedzieliśmy się, że gra "The Outer Wilds" powiększy się o dodatek "Echoes of the Eye". Wygląda dość ponuro. O tym, jak wpłynie na nasz eksplodujący system słoneczny dowiemy się 28 września.

Za to "Neon White" nie wygląda ani trochę ponuro. Gra jest strzelanką zorientowaną na bicie rekordów czasowych w eksterminowaniu demonów w Niebie. Zerknijcie na filmik, aby w pełni zrozumieć o co chodzi twórcom. Premiera ma nastąpić do końca tego roku na PC oraz Nintendo Switch.

Twórcy prześlicznej gry "Hyper Light Drifter" podzielili się datą premiery swojej następnej produkcji. "Solar Ash" ma się ukazać 26 października na PC i PlayStation 4 i 5. Oprócz niej zapowiedziano gry "Storyteller", "Skin Deep" oraz "A Memoir Blue". Annapurna poinformowało również o nawiązaniu współpracy z licznymi twórcami gier niezależnych. Wśród nich znajdziemy nowe studio Ivy Road, któremu przewodzi Davey Wreden, znany z kultowego "Stanley Parable". Do tego dochodzą studia No Code ("Observation") oraz Outerloop Games ("Falcon Age"), a także Jessica Mak ("Sound Shapes", "Everyday Shooter"). Ciekawe, co z tego wyniknie.

Odpowiedz
← Nowości

Annapurna Interactive zapowiedziało garść ciekawych gier - Odpowiedź

Wczytywanie...