Na wrzesień wydawnictwo Kultura Gniewu przygotowało cztery nowe komiksy. Są to zarazem premiery na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (15-17 września), gdzie wszystkie nowości będzie można zakupić.
class="lbox">Wśród nich znalazła się humorystyczna pozycja o wampirach – "Bezdomne wampiry o zmroku" Tadeusza Baranowskiego, a także dwa tomy z serii "Detektyw Miś Zbyś na tropie" oraz "Zakładnik".
Bezdomne wampiry o zmroku
class="lbox">- scenariusz: Tadeusz Baranowski
- rysunki: Tadeusz Baranowski
- okładka: Tomasz Leśniak
- objętość: 88 stron
- format: 215 × 290 mm
- oprawa: twarda
- druk: kolorowy
- wydawca: kultura gniewu
- data wydania: wrzesień 2017
- ISBN 978-83-64858-65-9
- cena: 59,90 zł
Wampiry Szlurp i Burp znowu się obudziły i ruszają na poszukiwania świeżej krwi. Choć zadowolą się także zapasami trzymanymi w lodówce (to nieprawda, że wampiry kręci tylko bulgocąca, gorąca krew – w wyjątkowo ciepłe noce lubią zanurzyć kły w schłodzonej posoce i pogrzechotać kostkami... lodu, oczywiście).
„Bezdomne wampiry o zmroku” to wznowione w jednym tomie dwa albumy – „O zmroku” i „Bezdomne wampiry” – z przygodami słynnych krwiopijców stworzonych przez Tadeusza Baranowskiego. Znajdują się tutaj historie publikowane przed laty w czasopiśmie „Na Przełaj”, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, i komiksy, które nie ukazały się nigdzie indziej. Podczas lektury bardzo prosimy uważać na szyję.
Detektyw Miś Zbyś na tropie: Lis, ule i miodowe kule
class="lbox">- scenariusz: Maciej Jasiński
- rysunki: Piotr Nowacki
- kolor: Norbert Rybarczyk
- objętość: 48 stron
- format: 165 × 230 mm
- oprawa: twarda
- druk: kolorowy
- wydawca: kultura gniewu
- seria: krótkie gatki
- wydanie: II
- data wydania: wrzesień 2017
- ISBN 978-83-64858-72-7
- cena: 34,90 zł
Miś Zbyś to najlepszy detektyw w okolicy. Borsuk Mruk to jego wytrwały asystent. Dla tej dwójki nie ma spraw zbyt trudnych. To dlatego pewnego dnia w drzwiach biura Zbysia staje... królowa pszczół! Zlecenie od razu wygląda na poważne – ktoś kradnie pszczołom miód, a one są bezradne. Jeśli ktoś może pomóc to tylko Miś Zbyś!
Tak zaczyna się komiks „Pszczoły, ule i miodowe kule”, pierwsza odsłona przygód nowego bohatera dziecięcej wyobraźni. Wszystkie powstały w głowie scenarzysty Macieja Jasińskiego, twórcy m.in. uznanych komiksów historycznych, gdy jego synek prosił go o opowiadanie bajek. Tak narodził się miś detektyw, którego perypetiami mogą teraz cieszyć się również inne dzieci, czytające komiksy z serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie”!
Album narysował Piotr Nowacki, mający na swoim koncie już kilka komiksów dla młodych czytelników. Tym razem, tworząc plansze, postanowił oddać hołd jednemu ze swoich ulubionych twórców – Bohdanowi Butence – i tę inspirację widać wyraźnie. Dzięki pracy Norberta Rybarczyka świat bohaterów stał się fantastycznie kolorowy, ciesząc oczy młodych i starszych czytelników.
Detektyw Miś Zbyś na tropie: Skarb kapitana Czarnofutrzastego
class="lbox">- scenariusz: Maciej Jasiński
- rysunki: Piotr Nowacki
- kolor: Tomasz Kaczkowski
- objętość: 52 strony
- format: 165 × 230 mm
- oprawa: twarda
- papier: Arctic Volume 150
- druk: kolorowy
- wydawca: kultura gniewu
- seria: krótkie gatki
- data wydania: wrzesień 2017
- ISBN 978-83-64858-75-8
- cena: 34,90 zł
Ledwie Miś Zbyś i Borsuk Mruk wrócili ze stacji kosmicznej na Księżycu, a już muszą podjąć kolejne śledztwo. Choć może "śledztwo" to nieodpowiednie słowo na określenie czwartej przygody naszych bohaterów, tym razem bowiem wezmą udział w poszukiwaniu ukrytego pirackiego skarbu! Wszystko zacznie się w porcie od pościgu za porywaczami, a skończy się na wyspie pełnej pułapek i tajemnic. I choć Miś Zbyś i Borsuk Mruk są znakomitymi detektywami, to nie poradzą sobie bez waszej pomocy.
"Skarb kapitana Czarnofutrzastego" to czwarta część serii "Detektyw Miś Zbyś na tropie", świetnie przyjętej przez młodych czytelników. Niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki to znaki rozpoznawcze tego komiksu.
Zakładnik
class="lbox">- Historia ucieczki
- scenariusz:Guy Delisle
- rysunki: Guy Delisle
- tłumaczenie: Małgorzata Janczak
- redakcja: Agnieszka Radtke
- objętość: 434 strony
- format: 170 × 240 mm
- oprawa: miękka
- druk: kolorowy
- wydawca: kultura gniewu
- data wydania: wrzesień 2017
- ISBN 978-83-64858-73-4
- cena: 79,90 zł
Znacznie gorzej jest być zakładnikiem niż siedzieć w więzieniu. W więzieniu przynajmniej wiesz, dlaczego tam jesteś i kiedy wyjdziesz. Gdy jesteś zakładnikiem, nie masz nawet tego – nie masz nic. Pracownik pozarządowej organizacji medycznej działającej na Kaukazie, Christophe André, zostaje porwany podczas swojej pierwszej misji humanitarnej. Zaczyna się dla niego długi okres życia w ukryciu. Zakładnik nie ma pojęcia, czy czas przebywania w niewoli kiedykolwiek się skończy ani czy wyjdzie z tego wszystkiego cało.
Guy Delisle spotkał André i poznał jego historię podczas jednej ze swoich podróży. Wkrótce potem postanowił ją opowiedzieć. Powstał komiks będący wstrząsającą spowiedzią, pełną niepokoju, momentami wręcz absurdalną, w której każdy punkt zwrotny wprowadza niepewność, a długie oczekiwanie nagle może być przerwane.
Autor „Pjongjangu”, „Kronik birmańskich” i „Kronik jerozolimskich” z ogromną precyzją przedstawia niezwykłą relację zakładnika.