[DA1] Taktyka.

Moze mi ktos poradzic jak ustawic te sloty w postaiach.. dopiero niedawno zaczolem grac i poki co mam w druzynie Alistara, Morrigan, Psa, Sterna, Lelie,.. wiem ze potem jeszcze ktos tam dojdzie to sie pewnie pozmienia. Ale zabardzo nie wiem jak im te wszystkie ataki i leczenia poustawiac w tych slotach. Moze ktos poradzic ?
Odpowiedz
Poustawiaj tak, żeby Ci było wygodnie klikać . Nie ma w tym zakresie lepszej ani gorszej drogi, tylko tak jak jesteś przyzwyczajony. Domyślam się, że chodzi o to menu na dole, belkę ze skrótami?
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Hmm, chyba raczej chodzi o taktykę, czyli o zestaw zdolności z których ma korzystać SI kontrolująca towarzyszy? Tu raczej nie ma dobrego "planu działania", bo każdy woli co innego. Po za tym to też zależy od aktualnego składu drużyny, poziomu trudności i przeciwnika. Dawno grałem i już sporo zapomniałem, więc jedyne porady jakie Ci mogę dać:
- wojownik, typu Alistar, niech ma na samej górze zdolność, która ściąga na niego uwagę wrogów (a tym samym odciąga ich od innych członków drużyny np. magów),
- kiedy jakiś wróg będzie w stanie zamrożenia każ użyć na nim jakiejś silnej zdolności fizycznej np. uderzenia tarczą, mocarnego ciosu, albo (u maga) kamiennej pięści, żeby go rozbić na kawałki,
- korzystanie z czarów typu ognista kula ustaw tylko przeciwko wrogom w dużej odległości,
Odpowiedz
A, faktycznie było coś takiego, nigdy z tej funkcji nie korzystałem stąd po prostu nie przyszła mi nigdy do głowy .
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Dziekuje Szakal, oto wlasnie mi chodzilo. a mozesz powiedziec jak ustawic Morrigan ?
Odpowiedz
To zależy kim sam grasz i jak chcesz rozwijać postać. Morrigan podstawowo jest skupiona na czarach kontrolujących przeciwników - można ją ustawić tak, żeby używała wyssania życia gdy jej zdrowie spada poniżej jakiegoś poziomu, niech otwiera starcie zamrożeniem któregoś wroga (co można skoordynować z taktyką rozbijania o której pisał Szakal). Możesz jej odpalić żeby miała cały czas rzucony czar zaklęcia broni czarem zimna. Ma też bardzo IMHO przydatny czar uderzenia kinetycznego (Umysłowe uderzenie), nim można ładnie kontrolować grupę wrogów, ale to byś musiał chyba robić ręcznie.

Jeśli chodzi o grupę, masz dostęp do jednego dobrego tanka (Alistair) i dwóch dobrych offtanków (Sten i pies). Musisz się zdecydować jak chcesz to rozgrywać, bo przeważnie chcesz mieć w drużynie jednego tanka i jednego offtanka maks, więcej nie trzeba - ja bym polecał Stena mimo wszystko . Jak już wybierzesz kogoś na offtanka to zasada jest taka, żeby nie ściągał na siebie uwagi na początku walki - a potem, gdy już tank zaangażuje starciem grupę wrogów, wykańczał słabsze cele. Nie wiem czy da się to ustawić, ale jeśli tak, to niech zawsze uderza w np. łuczników, magów etc.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Z mojego doświadczenia wiem, że najlepiej czar zamrożenia w ogóle wyłączyć w ustawieniach i korzystać z niego samodzielnie, bo często zdarzało mi się, że oprócz wrogów mój mag zamrażał też inne postacie z drużyny . Ale jeśli już chcesz, żeby SI z niego korzystała, to ustaw go kiedy wrogów jest kilku podczas starcia, albo kiedy ktoś atakuje maga w walce wręcz.

Cytat

A, faktycznie było coś takiego, nigdy z tej funkcji nie korzystałem stąd po prostu nie przyszła mi nigdy do głowy .


Ja tego używałem po to aby moja drużyna nie stała jak kołki i używała jakiś przydatnych zdolności podczas walki, kiedy ja skupiałem się na konkretnej postaci. Oczywiście podczas poważniejszych starć i tak najlepiej samodzielnie wydawać polecenia towarzyszom.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Szakal dnia piątek, 9 czerwca 2017, 08:28 napisał

Ja tego używałem po to aby moja drużyna nie stała jak kołki i używała jakiś przydatnych zdolności podczas walki, kiedy ja skupiałem się na konkretnej postaci. Oczywiście podczas poważniejszych starć i tak najlepiej samodzielnie wydawać polecenia towarzyszom.

Ja po prostu wykorzystywałem aktywną pauzę tak jak robię to zazwyczaj w tego typu grach - po prostu robiłem z walki w czasie rzeczywistym de facto walkę turową . Pauza po niemal każdej sekwencji czynności, odręczne wydawanie rozkazów każdemu członkowi drużyny, jakoś sobie radziłem na najprostszych skryptach (jest kilka podstawowych, które ma każda postać). Nie lubię zwyczajnie za bardzo oddawać kontroli nad poczynaniami kompanii w ręce SI.
„Reach Heaven through violence.” - Vivec
Odpowiedz
Eh, ja też. Ale podczas łatwiejszych starć szkoda na to czasu.
Odpowiedz
Wszytko fajnie z ta pauza ale ja gram na konsoli a tam nie ma ta fajnie jak na pc.. poza tym zauważyłem, ze sie nie da ustawic w taktyce atak na postac zamrozona.. wogole nie ma tego statusu w ustawieniach, bynajmniej na konsoli i dupa
Odpowiedz
Dziwne ja grałem na PS3 i mogłem na prawdę skomplikowane taktyki budować, choć przyznaje, że samemu wolałem reagować na dane zagrożenia. Ba mogłeś nawet cały sekwencer zaklęć ustalić, co kiedy, na kogo w jakiej sytuacji. Wymagało to dużo pracy co prawda i szybko okazywało się, że łatwiej jest to samemu zarządzać. Pamiętaj tylko wejść w zaawansowane taktyki.
Odpowiedz
Cóż, ja sam nie miałem po drodze z systemem taktyki, sam wolałem decydować o wszystkim. Wynikało to po prostu z faktu, że raczej rzadko dostawałem w wyniku ustalania taktyki to, czego chciałem. W tym wypadku wolę na sam początek bitwy ustalać jakieś zdolności podtrzymywane, żeby nie tracić czasu na ich aktywację. Co do reszty, to już lepiej ustawić sobie kamerę wyżej, żeby lepiej obserwować pole bitwy i zależnie od tego co się dzieje reagować. System automatyczny jest zawodny, a gdy sam decydujesz, jesteś pewien co się stanie.
Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
"Zamrożenie" liczy się jako "unieruchomienie". Lub coś w tym stylu.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tyciek dnia wtorek, 13 czerwca 2017, 21:06 napisał

Wszytko fajnie z ta pauza ale ja gram na konsoli a tam nie ma ta fajnie jak na pc.. poza tym zauważyłem, ze sie nie da ustawic w taktyce atak na postac zamrozona.. wogole nie ma tego statusu w ustawieniach, bynajmniej na konsoli i dupa


Ja własnie po raz kolejny po kilku latach przerwy wróciłem do tego tytułu tylko tym razem na konsoli i muszę przyznać, że początki były trudne, ale szybko sie przyzwyczaiłem do sterowania i było super, a aktywna pauza przynajmniej na ps3 była pod L2 jak dobrze pamiętam tylko trzeba było ustawić w opcjach żeby koło czarów wyświetlało się po zwykłym wciśnięciu przycisku zamiast podczas przytrzymywania go i bardzo szybko gra leci.
A w taktyce jest chyba status UNIERUCHOMIONY lub nawet ZAMROŻONY
Odpowiedz
← Dragon Age

Taktyka. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...