[Atlantyda - zaginiony ląd] Recenzja

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją filmu "Atlantyda - zaginiony ląd"!

Studio Walta Disneya to prawdziwy gigant na rynku filmów animowanych. Nie znam osoby, która nigdy nie zetknęła się z jego produkcjami czy nie pokochała chociażby jednego konkretnego dzieła. Nie ma co ukrywać, że firma słynie głównie z kreowania kolejnych księżniczek czy bohaterów, zmieniając tylko tło wydarzeń. Na szczęście większość jej bajek wyróżnia się czymś na tyle oryginalnym, że uczucie wtórności jest rzadko odczuwalne. Ponadto nie można odmówić animacjom pozytywnego przekazu i wielu rozsądnych przemyśleń, które dzieciaki załapują w lot. Co ciekawe, w 2001 roku powstał obraz inny od dotychczasowych, bowiem studio zdecydowało się odejść od baśniowych klimatów i stworzyło "Atlantydę – zaginiony ląd", czyli produkcję science fiction, troszkę mroczniejszą od poprzednich dzieł i skierowaną do nieco starszych dzieci, a może nawet do dorosłych. Film zebrał mnóstwo negatywnych recenzji od krytyków, natomiast pozostałej publice przypadł zdecydowanie bardziej do gustu – do których opinii mi bliżej?... Czytaj dalej!

Komentuj, dyskutuj, dziel się z innymi swoim zdaniem!

Odpowiedz
Nie zgodzę się, bo oglądałem "Atlantydę: Zaginiony ląd" jeszcze w podstawówce i byłem oczarowany fantastyczną przygodą w nieznane miejsce. Być może też dlatego, że kwestia Atlantydy (istniała, nie istniała, czym była, czy to tylko mit, czy może jest w nim trochę prawdy) zawsze mnie pociągała. Tu tę ciekawość udało się wywołać, chociaż nie podobało mi się klasyczne zagranie w postaci złych ludzi, którzy chcą dla siebie wyciągnąć zyski i stłamsić dobre, przyjazne społeczeństwo. Po prostu to było zbyt ograne i przewidywalne. Wolałbym inne rozwinięcie fabuły. 7,5/10
Odpowiedz
dziękuję za fajną recenzję.

Ja prywatnie bardzo byłam oczarowana, oglądając ten film. Niezwykle ujęła mnie kreacja postaci oraz to, jak bez skrupułów pokazano pewne rzeczy. W wersji polskiej - świetny dubbing i cudowne tłumaczenie kwestii.
Nie zgodzę się też z tym, co napisane zostało o bohaterów - (moim zdaniem) ogromnym atutem jest całe spektrum postaci. Oczywiście, dwa dominujące charaktery się wybijają, ale cała załoga reprezentowała różne charaktery i postawy, co dla dzieci może być niezwykle cenne.

Tak bardzo pokochałam kiedyś ten film, że powołuję się na niego w swojej pracy licencjackiej, jako przykład chciwości.


Pozdrawiam!
Odpowiedz
← Artykuły

[Atlantyda - zaginiony ląd] Recenzja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...