[MUZYKA] Nightwish - Reaktywacja ;)

Od niedawna Nightwish ma nową wokalistkę, którą została 35 letnia Anette Olzon (Szwedka). Zostały także na ich oficjalnej stronie opublikowane fragmenty 4 utworów z nowej płyty. Główny singiel promujący nowy wokal i nową płytę to Eva. Utwór średnio ciekawy (wspomnę jeszcze że nightwish został oskarżony o popełnienie w nim plagiatu co jest abstrakcją ale cóż śledztwo w toku...) i możliwy do ściągnięcia w całości w sieci. Pozostałe fragmenty utworów pojawią się w całości zapewne dopiero na ich nowej płycie, której to premiera jest zapowiedziana na 28 września 2007;) Te utwory to Amaranth, 7 Days To The Wolves oraz Master Passion Greed z czego najbardziej podobają mi się dwa pierwsze. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że stary nightwish odszedł razem z Tarją (od początku wiedziałam, że to nie będzie to samo, ale mimo to nadzieja była). Nowa wokalistka prezentuję odmienny styl do operowego wokalu Tarji i przez to nightwish będzie teraz szufladkowany razem z within temptation oraz evanescene co jest... no szokiem dla mnie :F Jednak mimo drażniącego wokalu to dalej potrafią dobrze zagrać... ale ... to nie to samo... TARJA WRÓĆ!!!!((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Dancing in the moonlight
Singing in the rain
Oh, it's good to be back home again
Laughing in the sunlight
Running down the lane
Oh, it's good to be back home again
Odpowiedz
Tarja niestety nie wróci . Pożarli się o kasę, jej najbardziej właśnie na niej zależało. A chłopaki z Nightwisha nie popierali tego podejścia i, mówiąc dosadnie, wykopali ją. Ja też jestem tym bardzo zawiedziony, Nightwish bez niej już nigdy nie zabrzmi tak jak wcześniej. Album "Once" uważam za genialny twór. A co będzie teraz? No cóż, pożyjemy zobaczymy. Choć ja jestem jak narazie sceptycznie nastawiony.

A tak na marginesie, Tarja była dużo ładniejsza od Anette .


Odpowiedz
Archol ja znam historię nightwisha jak i Tarji, jestem ich fanka od prawie 7 lat więc o tego typu rzeczach oczywiście wiem
Dancing in the moonlight
Singing in the rain
Oh, it's good to be back home again
Laughing in the sunlight
Running down the lane
Oh, it's good to be back home again
Odpowiedz
Niewątpię, że wiesz, inni jednak może chcieliby takie wiadomości poznać . Ja nie lubuję się w muzyce Nocnego Życzenia aż tak długo, nie można o mnie nawet powiedzieć, że jestem fanem (w całości znam tylko płytę "Once"), słyszałem jednak spory kawałek ich twórczości, widziałem kilka fragmentów koncertów i uważam, że Tarja była osobą, która tworzyła swym wokalem ten specyficzny charakter zespołu Nightwish. Bez niej jakoś nie wyobrażam sobie tej grupy. Już chyba lepiej by było, gdyby Marco wszedł na stałe na wokal, koleś ma świetny głos.

[Dodano po chwili]

Ostatnio słuchałem utworu "Amaranth" z ich nowej płyty i muszę przyznać, że wyszedł im całkiem przyzwoicie. Fakt, za sprawą nowej wokalistki wydźwięk ich muzyki nieco się zmienił, nie mniej jednak ta piosenka mi się podoba. Szczerze mówiąc obawiałem się, że Anette "zepsuje" Nightwisha, tak się jednak nie stało. Po prostu zespół ten rozpoczął nowy rozdział w swej karierze, który, jak na razie, zapowiada się obiecująco.

Zresztą, oceńcie sami, klik.


Odpowiedz
Ha... Jak to zwykle bywa mam opóźniony zapłon w przypadku niektórych tematów.
Nightwish jest moim ukochanym zespołem (wraz z Queen, ale to nie ten temat ). Powiem szczerze, że nowa wokalistka kompletnie nie sprawdza się w zestawieniu z taką muzyką, jaką prezentował Nightwish od swojej pierwszej płyty. Ten obecny twór nie ma już takiej magii, nie ma tego klimatu i nie ma tego głosu za który tak bardzo szanowałam Nw. Po prostu głos Tarji był czymś co odróżniało go od reszty. Anette nie ma złego wokalu, ale ja jako fanka "starego" Nw jakoś nie potrafię się przekonać do nowej płyty, a teksty utworów, które zawsze były naprawdę godne uwagi, również jakoś "zeszły na psy". Mam jednak nadzieję, że następna płyta będzie lepsza.
Bo ta- Dark Passion Play- była podobno pisana pod Tarję.
Pewien filozof był wstrząśnięty, gdy mu Russell powiedział, że ze zdania fałszywego wynika prawdziwe. Filozof na to "Ma pan na myśli, że ze zdania, iż 2+2=5, wynika, że jest pan papieżem?". Russell zgodził się z tym. "Czy mógłby pan tego dowieść?" zapytał filozof. "Oczywiście"- padła odpowiedź- "Załóżmy, że 2+2=5, odejmijmy od obu stron równania 3 i wyjdzie na to, że 1=2, przenieśmy lewą stronę na prawą, a prawą na lewą, wtedy mamy 2=1. Papież i ja to dwie osoby. A skoro 2=1, to papież i ja to jedna i ta sama osoba. Jestem więc papieżem."

Я с тоски залезу на большую ель!
Хоть бросай кадило и поллитру пей
Блудливой плоти тяжкий потаскушный грех!
Теперь на небо не могу смотреть при всех!
Odpowiedz
Ja nie narzekam na nową wokalistkę. Moim zdaniem obydwie tworzą świetną muzykę


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
Niedawno wyszedł nowy album nightwisha, Imaginaerum. Trochę czasu minęło od ostatniego albumu, jak oceniacie najnowszy twór fińskiego zespołu?

Odpowiedz
Jak to Nightwish. Miłe, pocieszne do snu albo relaxu. Bez specjalnych wachań formy.
Odpowiedz
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale dla mnie to chyba najrówniejszy album Nightwisha, tzn. praktycznie wszystkie utwory trzymają podobny poziom.

Odpowiedz
← Muzyka

[MUZYKA] Nightwish - Reaktywacja ;) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...