[IWD1] Icewind Dale i multiplayer w Windows 8

Cześć,

Mam problem z grą sieciową w Icewind na win8. Otóż chciałem zagrać ze znajomym przez LAN ale niestety gra na jego systemie (win8 64 bitowe) nie widzi serwera, w ogóle nie chce nawiązać połączenia. Niestety działa to w obie strony, ja nie widzę także jego serwera. U siebie korzystam z linuksa i połączenie Icewinda przez wine działa w obie strony przez ipx i tcp/ip (sprawdziłem z innym pc), więc problem na 95% występuje na jego maszynie.

Co próbowaliśmy zrobić?
Zainstalowaliśmy DirectX
Wyłączyliśmy całkowicie zapore sieciwą windowsa i antywirusa.
Wyłączyliśmy antywirusa
Sprawdzaliśmy tryby zgodności
Jednak nic to nie dało

Tutaj rodzi się moje pytanie: czy udało się komuś zagrać przez LAN w Icewinda na Win8 w ogóle? Albo czy ktoś miał podobny problem na innym systemie (np win7)?

PS Zanim ktoś podeśle mi rozwiązanie "Alt+enter", przy wybieraniu połączenia nie pojawia się czarny ekran tylko wyświetlany jest komunikat o niemożności połączenia.

Dzięki za pomoc
Odpowiedz
Ok, jakby ktoś miał podobny problem w przyszłości, radzę całkowicie wywalić firewall antywirusa i zrebootować system. W naszym przypadku COMODO po prostu nawet po "teoretycznym" wyłączeniu dalej działało i blokowało wszytkie połączenia przychdzące. Dopiero całkowite zablokowanie zapory antywirusa i reboot pomógł...

Temat do zamknięcia
Odpowiedz
Trochę drastyczne rozwiązanie, ale i tak dzięki za zamieszczenie. Temat niech sobie zostanie, może ktoś w przyszłości będzie miał podobne problemy.
Odpowiedz
← Icewind Dale

Icewind Dale i multiplayer w Windows 8 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...