Kubski - powitać

No cóż... Niemiłym byłoby nie przywitać się, zważywszy na ostatnie wydarzenia i to, że w pewnym stopniu związałem się z G-exe, dlatego witam syćka.

Me miano to Kuba, mam 18 wiosen na karku, a RPG to w zasadzie mój konik pod każdym względem - cRPG, planszówki, fabularniaki, LARPy oraz oczywiście literatura, którą jednak mocno zaniedbałem przez ostatnie lata (leniwym jest się z wyboru). Nie za bardzo wiem, co mógłbym tu o sobie napisać. Mimo, że temat służy do przedstawiania się, to jednak nie lubię zbytnio o sobie mówić. Kilka linijek tekstu na temat osoby, której papy prawdopodobnie nigdy nie zobaczycie nie powinno zbytnio interesować zebranych na forum ludzi, dlatego zamiast opowiadania o tym, że salami to mój ulubiony rodzaj mięsa, ale tylko w pizzy, czy że uprawiam aktywnie sporty (w tym e-sporty) podaruję to sobie i przede wszystkim wam. W zamian za to pozwólcie mi wyjaśnić co tutaj robię i jak widzę swoją przyszłość na forum i portalu.

Jakiś czas temu wygrałem konkurs na gexe, który dotyczył polecenia swojego ulubionego cRPGa. Zaowocowało to pewną ofertą, którą jestem zaszczycony przyjąć, a mianowicie próby swoich sił jako redaktor. W tej chwili jestem w trakcie tworzenia solucji do KOTORa (ogólna i osobno szczegółowa wszystkich zadań). Jak będzie dalej i kiedy poradnik ujrzy światło dzienne? Czas pokaże, bo nie oszukując nikogo, jestem leniwym, ale ambitnym w niektórych tematach człekiem. Pozdrawiam i miłego wieczorka
Odpowiedz
No to skoro trza powitać - to witam :}

Dlaczego uważasz, iż prawdopodobnie nigdy nie ujrzymy Twej papy? Czy z góry na odrzucenie skazujesz myśli o utracie móz kultywo wyjściu na piwo/colę, gdy akurat, przez zupełny przypadek, ktoś Cię namierzy, dowie się gdzie mieszkasz i, przez równie przypadkowy przypadek, wymyśli zlot GExe (dzieją się w ogóle takie rzeczy?) w Twojej okolicy?

I mam jeszcze jedno pytanie - jakiego cRPGa polecisz najbardziej? Cierpię ostatnio na paniczne poszukiwania takowych, więc chętnie poznam zdanie innych.
Odpowiedz

Użytkownik Salem napisał

Dlaczego uważasz, iż prawdopodobnie nigdy nie ujrzymy Twej papy? Czy z góry na odrzucenie skazujesz myśli o utracie móz kultywo wyjściu na piwo/colę, gdy akurat, przez zupełny przypadek, ktoś Cię namierzy, dowie się gdzie mieszkasz i, przez równie przypadkowy przypadek, wymyśli zlot GExe (dzieją się w ogóle takie rzeczy?) w Twojej okolicy?

No cóż, jeszcze brakuje mi jakichś 300 godzin przebytych na forum, zanim zdecydowałbym się na jakiś meeting

Użytkownik Salem napisał

I mam jeszcze jedno pytanie - jakiego cRPGa polecisz najbardziej?

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji pograć w Star Wars: Knights of the Old Republic to powinien być absolutny numer jeden. Są tutaj dwa wyjątki:
- nie lubisz gier z czytanymi dialogami, a nie znasz angielskiego na tyle, byś mógł sobie odpuścić napisy,
- nie lubisz starych gier bądź ze słabą oprawą graficzną.
Nawet jeśli uniwersum Gwiezdnych Wojen jakoś szczególnie do Ciebie nie przemawia, gra przypadnie Ci do gustu (jak znacznej większości fanów cRPGów).

A propos starych produkcji to godna zahaczenia jest seria Fallout, czyli wydarzenia przed New Vegas (mało znana gierka w Polsce, a naprawdę ciekawa). Podobnie sprawa ma się z Lionheart (pamięć podpowiada mi również w tym miejscu Świątynię Pierworodnego Zła, jednak mi osobiście się ona nie spodobała).

Z gier nieco nowszych, ale dalej z rodzaju old school polecam The Bard's Tales o nieco komediowym klimacie. Dobre na rozluźnienie.

Podejrzewam, że Gothic i Risen już od dawna są tytułami, które zdążyłeś lepiej poznać, a o Wiedźminie czy Dragon Age nie wspominam. Jeśli lubisz Sci-Fi, a ta ostatnia gierka przypadła Ci do gustu możesz spróbować z Mass Effect, jednak wątpię, żebyś nie zrobił tego wcześniej.

Ostatnią i to całkiem nieźle sprzedającą się grą (z nazwy RPG) jest State of Decay, czyli akcja i survival z elementami role-playowymi w świecie zombie. Bardzo ciekawie zapowiada się fabuła, przynajmniej o tyle, o ile zdążyłem się z nią zapoznać z YouTubowych let's playów.

Podejrzewam, że starocie na emulator Gameboya jak Chrono Trigger to już dawno przeżytek dla wielu fanów RPG, ale mniejsza o to. W końcu pytałeś o komputerówki Mógłbym wymieniać jeszcze długimi godzinami, ale nie widzę zbytniego sensu - większość nowych cRPGów jest dobre znana graczom, którzy nawet nie siedzą w tym klimacie, natomiast co do starych to uchyliłem Ci malutki skrawek, który być może wystarczy na "głoda".
Odpowiedz
Jak z "normalnymi" RPG? Jakie doświadczenia, plany, preferencje?
Odpowiedz
No owszem, sci-fi nie przemawia do mnie za bardzo, a uniwersum Star Wars już zupełnie, więc zabranie się za KotORa nie będzie łatwe. No ale, może kiedyś. Niemniej, jeśli o gatunek chodzi, Mass Effect już częściowo za mną i nawet mi się podobał, zatem nie skreślam.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Wiktul dnia czwartek, 21 listopada 2013, 08:23 napisał

Jak z "normalnymi" RPG? Jakie doświadczenia, plany, preferencje?

Zacząłem grać około 7-8 lat temu. Oczywiście wszystko rozpoczęło się od DnD, a później, niekoniecznie w takiej kolejności, były systemy jak: Wiedźmin, Warhammer, Neuroshima, Zew Cthulhu, Hero System, Dragon Age oraz Wampir Maskarada i Mroczne Wieki. Doświadczenia MG od jakiegoś czasu (bo chodzi o mistrzowanie w RPGach, natomiast na PBFach od 5 lat [aktualnie przerwa]). Nie mam żadnych upodobań do konkretnej postaci, dlatego na każdą kampanię rozpoczynam przygodę kimś z całkiem innego otoczenia, o innym charakterze - lubię wzywania.

Jakie plany? No cóż, chwilowo prowadzę kampanię dla znajomych, których dopiero wprowadzam w tajniki gier fabularnych, a poza tym biorę udział w innej, w tym wypadku jako gracz (obie kampy w war-młocie).
Odpowiedz

Cytat

Warhammer

I to się chwali! Jest Młotek, jest impreza!
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
Well done I hope it was a life changing experience
Odpowiedz
← Użytkownicy

Kubski - powitać - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...