Premiery gier od Cenegi

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik porfirion dnia niedziela, 23 września 2012, 12:00 napisał

Prosty argument - niektórzy to lubią i czasem granie w niektóre gry/oglądanie niektórych filmów po polsku uważają za bezsens (zgadzam się z Hassanem co do Latającego Cyrku Monty Pythona - tylko w oryginale! ). Ale też zgadzam się, że powinien być dla graczy prosty w obsłudze wybór pomiędzy wersjami językowymi - wtedy wszyscy powinni być zadowoleni, każdy będzie grał w takiej wersji jaka mu odpowiada. Też nie widzę argumentu na przymuszone granie w angielskiej wersji.

Ale co do tego argumentu, to już było moje osobiste wyznanie Mnie po prostu nikt nie przekona do grania w gry nie polsku, gdy jest polska wersja.
Odpowiedz
Po tym co dzisiaj zobaczyłam w tej grze, chyba rozumiem dystrybutorów, dlaczego zdecydowali się nie tłumaczyć gry. Po pierwsze - zespół dobrych tłumaczy byłby kosztowny, a nadal nie gwarantuje zadowolenia graczy z jego jakości. Po drugie gra jest od 18 lat, większość ludzi w tym wieku, w tych czasach ma przynajmniej podstawowy angielski obcykany, a angielszczyzna z Borderów naprawdę nie jest tak skomplikowana, jak ją demonizujecie. Nawet jeśli nie zna się słówek, sporo da się zrozumieć z kontekstu i to naprawdę pomaga nawet podszkolić angielski. I po trzecie - najważniejsze - brak tłumaczenia jest jeszcze dodatkową barierą dla ludzi, którzy w nosie mają ostrzeżenia "+18". A Handsome Jack jest tak straszliwym dupkiem, że nie każdy powinien móc go zrozumieć.
Odpowiedz
Ja bym nawet posunął się do stwierdzenia, że Handsom J. to sku***.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Hassan' dnia niedziela, 23 września 2012, 00:02 napisał

Sosna, bo mnie zgubiłeś - wyjaśnij mi - umiesz porozumiewać się po angielsku, ale nie rozumiesz po angielsku? Widzę sprzeczność.


Nie ma żadnej sprzeczności, tylko ty wychodzisz z założenia, że albo umiesz angielski bardzo dobrze, albo wcale. Jak napisałem dogadać się po angielsku potrafię z obcokrajowcem, nie jest to problem, ale oczywiście mam pewne ograniczenia, grając w grę po angielsku rozumiem większość tego co mają mi do przekazania, ale jak ktoś zarzuci mi slangiem, albo mam jednocześnie biec, strzelać i słuchać, to wypadam. Żeby czerpać tą samą przyjemność z gier po angielsku co po polsku trzeba po prostu bardzo dobrze znać język, skoro ty nie widzisz w tym problemu to zazdroszczę, ale weź pod uwagę, że nie jesteś w większości, a w zdecydowanej mniejszości. Cenega działa moim zdaniem irracjonalnie, prawdopodobnie to posunięcie to kolejna próba zbadania reakcji rynku.

Odpowiedz
← Nowości

Premiery gier od Cenegi - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...