[F2] Fallout 2 a Windows 7

Witam forumowiczów,

Jako stary miłośnik robienia kuku mutantom i ratowania postapokaliptycznego świata, postanowiłem na nowo zainstalować sobie, klasyka.
I tu mamy problem. Gra się otwiera, ale mam problem tzw. kwiatuszków na obrazie.
Jako, że łąka mnie nie interesuje, a normalny wygląd gry jest pożądany, zwracam się do obytych w temacie o pomoc.
Wiem że na necie jest od grona porad, ale wolę opinię starych wyjadaczy.

Z góry mówię, że nie pomaga:
-Uruchamianie gry na zmienionej palecie kolorów i z trybem zgodności na wcześniejsze łoperatywy Windowsa
-Ustawianie jednolitego koloru pulpitu i zabawy z personalizacją i odświeżaniem.

Gra jest polskojęzyczna(anglojęzyczny patch, raczej nie zadziała). Wszelkie konkretne linki i porady, będą nagradzane oficjalną salwą w niebo i klaskaniem

P.S.
Jeśli takowy temat już zaistniał, to przepraszam i proszę o przekierowanie mnie na dobre tory

Czemu pod awatarem się pisze "nowy"?
Toż ja już nieźle zużywany...


"To Be Is To Do" : M. Gandhi
"To Do Is To Be" : F. Nietzsche
"Do Be Do Be Do": F. Sinatra
Odpowiedz
Spasiba ocień, salwa i oklaski wykonane, a gwardia honorowa oddała salut, twej osobie.

By, następni poszukiwacze wiedzy, wiedzieli co robić:


1) Robimy plik tekstowy i wklepujemy to do środka:

@echo off<br />
<br />
taskkill /f /im explorer.exe<br />
<br />
start fallout2.exe<br />
<br />
pause<br />
<br />
start explorer.exe<br />
<br />
exit


2) Zapisujemy pod dowolną nazwą, ale dajemy końcówkę .bat na końcu, np. xyz.bat

Teraz mamy dwa pliki.

Pusty plik tekstowy, z waszą nazwą i plik wsadowy Windows (tzw. nietoperek ) z końcówką .bat o tej samej nazwie.

3) By uruchomić grę bez kwiatuszków, robimy double-click na pliku wsadowym, np. xyz.bat
Cieszymy się gierą.

4) Po skończeniu grania, wychodząc z giery, spostrzegamy że explorer nam się wyłączył(brak paseczka z startem, brak ikon plików, itp.). Zostaje nam czarne okienko. Wystarczy wcisnąć jakiś klawisz i wszystko wraca do normy.
Jeżeli jednak, przez przypadek zamkniemy to okienko, to nie krzyczymy, nie płaczemy, nie popełniamy samobójstwa,
tylko:


Naciskamy:
Ctrl+Alt+Delete
albo
Ctrl+Shift+Esc

Klikamy zakładkę Aplikacje, klikamy Nowe zadanie i wpisujemy explorer.exe
Teraz naciskamy OK, albo wersja hardcore: bierzemy wieeelgachny zamach i z zamkniętymi oczami, sieczemy w klawiaturę, mając nadzieję że trafimy w Enter.

Wszystko powinno być jak wcześniej(może nam zmienić ułożenie plików na pulpicie), lub gdy jesteśmy hardcorami:

a) Próbujemy resetu kompa.
b) Dzwonimy po pomoc, do serwisu.
c) Wersja dla pakerów: Zbieramy klawisze z podłogi, albo kupujemy nową klawiaturę.


Dziękuję, skończyłem. Można już bić brawo

Czemu pod awatarem się pisze "nowy"?
Toż ja już nieźle zużywany...


"To Be Is To Do" : M. Gandhi
"To Do Is To Be" : F. Nietzsche
"Do Be Do Be Do": F. Sinatra
Odpowiedz
Ładnie opisane. Ale generalnie w razie problemu z ponownym odpaleniem explorera restart kompa powinien wystarczyć
Odpowiedz
Punkt 4 następuje tylko jeśli ktoś sobie nieroztropnie wyłączył okienko komend (to czarne), które czasem wyskakuje. Wtedy się nie uruchamiają trzy ostatnie linie.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Dziwi mnie, że nikt nie podał najbardziej oczywistej i najprostszej odpowiedzi...

Od pół roku posiadam Windows 8, bałem się instalować F2, bo czułem, że po prostu nie zadziała. Do tego mój monitor - 21' o proporcjach 16:9... Ale z tym radziłem sobie już wcześniej. A rada jest iście prosta, żeby nie powiedzieć prostacka:

Fallout 2 Resoultion Patch

Dzięki tej łatce gra nie dość, że działa na Windows 8, pozwala ustawić w F2 rozdzielczość naszego monitora.

Teraz dopiero można bić brawo.

Ps. Nie wiem czy patch działa z polską wersją F2 bo używam tylko angielskiej(polską posiadam, ale tylko jako ozdobę półki z grami).
Odpowiedz
Teraz już nie pamiętam ale wydaje mi się, że miałem jakieś problemy z tym paczem.
Odpowiedz
A nie lepiej zainstalować Restoration Project, który ma zintegrowany resolution patch, mnóstwo łatek i poprawek i do tego sporo fajnych usprawnień?





Odpowiedz
SEALEN, you're the best. Twoja, krótka rada jest wg mnie najlepsza. wszystko działa jak należy bez zbędnych ceregieli i szukania patchów.
Odpowiedz
← Fallout

Fallout 2 a Windows 7 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...