wampir_maskarada

eHogwart - gra RPG o Harrym Potterze osadzona w realiach świata magii!eHogwart to nowa gra RPG osadzona w realiach świata Harrego Pottera. Jest to nieoficjalna strona fanów serii Harry Potter, dlatego w grze nie ma żadnych reklam, ani dodatkowych funkcji Premium. W trakcie rejestracji możesz wybrać jeden z 4 domów, dla którego w trakcie gry jako uczeń Hogwartu będziesz zdobywał punkty. Jako młody czarodziej będziesz wykonywał zadania, zwiększał swoje umiejętności, walczył z innymi czarodziejami oraz potworami grasującymi w okolicach Hogwartu. Na ulicy pokątnej znajdziesz najbotrzebniejsze Ci rzeczy!§ Zasady

Gra rozgrywa się turami. Jedna tura trwa 150 dni. W trakcie tury gracze zdobywają doświadczenie, nowe przedmioty i umiejętności, przez co zbierają punkty dla swojego domu. Pod koniec tury rywalizacja domów jest rozliczana. Wszystkie statystyki kont są resetowane, a członkowie zwycięskich domów otrzymują w następnej turze dodatkową ilość złota oraz losowe przedmioty.


§ Konto

Pierwszą odwiedzaną przez Ciebie po zalogowaniu zakładką jest zakładka „konto”. Możesz w niej zarządzać swoim ekwipunkiem, zmienić swój awatar oraz sprawdzić za jaki czas będziesz mógł zagłosować w topliście za galeony. Po lewej stronie od części z tymi opcjami znajdziesz informacje o swojej postaci. Jest tam wyszczególniona nazwa postaci, poziom, ilość posiadanego złota (galeonów), ilość punktów życia i punktów many. Poniżej znajdziesz statystyki swoich umiejętności, o których więcej w zakładce umiejętności.


§ Umiejętności


W grze każdy czarodziej posiada 3 umiejętności główne, 5 umiejętności pobocznych oraz ostatnią umiejętność, którą jest liczba zadawanych obrażeń.

Umiejętności główne wpływają na bonusy do zadawanych i otrzymywanych obrażeń w walce. Wzrastają dzięki noszeniu odpowiednich przedmiotów, używaniu zaklęć oraz posiadaniu magicznego stworzenia:

- Zręczność – wpływa na unikanie i blokowanie ciosów przeciwnika,
- Inteligencja, Wiedza – wpływają na zwiększenie zadawanych obrażeń w walce, na siłę i częstotliwość ciosów krytycznych.

Umiejętności poboczne pozwalają graczowi używać danych zaklęć w walce, posiadać magiczne stworzenie oraz ważyć eliksiry. Możesz podnieść poziom tych umiejętności przez lekcje u odpowiednich nauczycieli.

- Zaklęcia, Transmutacja, OPCM – pozwalają używać zaklęć i podnoszą ich moc. Możesz nauczyć się ich odpowiednio u: Flitwicka, McGonnagal, Lupina.
- Opieka nad magicznymi stworzeniami – pozwala posiadać magiczne stworzenie i podnosi statystyki magicznego stworzenia. Tej umiejętności naucza Hagrid.
- Eliksiry – pozwala ważyć swoje eliksiry, które wpływają na dodatkową wartość punktów życia i podnosi ich moc. Możesz nauczyć się ich u Severusa Snape’a.

Zadawane obrażenia są zależne od Twoich przedmiotów, zaklęć i magicznego stworzenia. Twoje punkty życia mogą być zwiększane przez wzrost poziomu gracza oraz uważone przez gracza eliksiry.§ Hogwart


W Hogwarcie znajdziesz 7 lokacji. Są to:
- Chatka Hagrida – znajdziesz w niej Rubeusa Hagrida. Może on zlecić dla Ciebie zadanie zabicia danego potwora albo da Ci lekcję Opieki nad magicznymi stworzeniami, która pozwoli Ci posiadać bardzo pomocne w walce magiczne stworzenie.
- Sala transmutacji - w tej Sali przebywa Minerwa McGonnagal. Jest to nauczycielka transmutacji, która za niewielką opłatą może podnieść poziom Twojej umiejętności transmutacji,
- Sala zaklęć – tutaj profesor Filius Flitwick będzie próbował nauczyć Cię sztuki zaklęć, która pozwoli używać Ci skomplikowanych zaklęć w walce z przeciwnikiem.
- Sala OPCM - Remus Lupin jest profesorem odpowiedzialnym za naukę Obrony przed czarną magią. OPCM jest potrzebna do aktywacji niektórych zaklęć.
- Sala eliksirów – profesor Snape będzie mógł nauczyć Cię szlachetnej sztuki eliksirów potrzebnej do samodzielnego ważenia eliksirów. Eliksiry podniosą ilość Twoich punktów życia.
- Wielka sala - znajdziesz tu tablicę z rankingiem osiągnięć graczy.
- Klub pojedynków – w tym miejscu możesz zmierzyć się w pojedynku czarodziejów z innymi uczniami Hogwartu. Za wygrany pojedynek otrzymujesz 5 punktów doświadczenia oraz prestiż, ponieważ wygrane pojedynki są zliczane, a statystyki prezentowane w rankingu.
§ Lokacje


· Polana zakazanego lasu (1): Szczur, Goblin, Centaur.
· Wilcza polana (2): Ponurak, Wilkołak, Dementor, Jednorożec.
· Mroczne góry (3): Olbrzym, Troll.
· Siedlisko akromantul (4): Akrtomantula.
· Cmentarzysko (5): Inferius.
· Jezioro trytonów (6): Tryton.
· Labirynt sfinksów (7): Sfinks.
· Smocze gniazdo (8): Norweski smok kolczasty, Rogogon węgierski.
· Rury bazyliszka (9): Bazyliszek.


§ Ul. Pokątna· Szpital św. Munga - w tym miejscu możesz odnowić swoje punkty zdrowia za galeony. Uleczenie 1 punktu zdrowia kosztuje 2 galeony.
· Dziurawy kocioł - tutaj każdy czarodziej może napić się Ognistej Whisky, która odnowi Twoje punkty many. 1 punkt many = 2 galeony.
· Olivander - legendarny sklep, w którym możesz kupić swoją pierwszą różdżkę.
· Magiczne przedmioty – jest to sklep, w którym znajdziesz wszystkie przedmioty swojego ekwipunku prócz różdżki.
· Bank Gringotta - to najbezpieczniejsze miejsce w świecie czarodziejów prócz Hogwartu. Gobliny pobierają 5% od wpłaconej kwoty, ale dzięki wpłacie do swojego skarbca możesz uniknąć niepotrzebnej utracie złota w trakcie walki.
· Centrum Eylopa – to miejsce, w którym zawsze możesz zdobyć dla siebie kilkugodzinną pracę, która przyniesie Ci dodatkowy dochód. Za 1 godzinę pracy otrzymujesz 100 galeonów. W trakcie pracy nie możesz walczyć!
· Aleja śmiertelnego Nokturnu – to swego rodzaju czarny rynek, na którym możesz kupić przedmioty od innych czarodziejów po niższej cenie. Sam możesz sprzedać zbędny przedmiot po ustalonej przez siebie cenie.

Odpowiedz
Oho zobaczyłem filmik z gry i zrobił na mnie pozytywne wrażenie, czyżby w końcu ciekawa tekstówka w uniwersum HP?

Odpowiedz
Witam ponownie!
Już 14.08 rozpoczynamy nową III turę gry. Wraz z nią wiele nowości i udogodnień. eHogwart to prawdziwa gratka dla fanów Harry'ego. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Wejdź: eHogwart.pl!
Odpowiedz
ktoś może wyjaśni gdzie w tym linku znaleźć tą niby grę ? bo mi wyszukuje jakąś turystykę 0.0
Odpowiedz
← Gry ogólnie

eHogwart - gra RPG o Harrym Potterze osadzona w realiach świata magii! - Odpowiedź

Wczytywanie...