[MA1] Problem z towarzyszem

Witam. Mam problem w ME. Jestem na wyspie Virmar(lub jakoś tak) i Wrex się wnerwił bo Saren podobno pracuje nad lekarstwem na genofagium. Gdy chcę z nim pogadać to nie zależnie którą opcję wybiorę Ashley go zabije. Są tam 2 opcje ale nie mam do nich dostępu. Więc moje pytanie: co zrobić by odblokować opcje? Trzeba mieć dużo zastraszania lub uroku? Jeśli tak to czy da się zrobić reset umiejętności bo lv na tej planecie przed rozmową chyba nie nabije. A nie chce zabijać Wrexa bo polubiłem go i jest dobrym kompanem w boju. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
O ile dobrze pamiętam to wymagane jest 75% renegata bądź idealisty. Z tego powodu na Virmir sie jedzie już po skończeniu tych 4 wcześniej zleconych misji.
Musisz wczytać sava przed wylądowaniem tam, inaczej Wrexa szlag trafi.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Kolega Redhorn Steelaxe prawdę pisze ale jest jeszcze jeden sposób aby przekonać do siebie Wrexa. musisz wykonać zadanie polegające na odzyskaniu zbroi rodowej kroganina.Quest trzeba wykonać przed lotem na Virmir

\"Kroczysz mroczną drogą, ale jest ona najmroczniejsza dopiero wtedy, jeżeli zamkniesz oczy\"


"Czasami mały aniołek musi utrzymywać pozory"
Odpowiedz
No to ładnie. Nie mam żadnego zapisu przed lądowaniem. Wszystkie mam na miejscu. Od nowa nie chcę przechodzić a Wrexa nie chce zabijać. Może jest jakiś kod na te 75% idealisty lub renegata? I po przekonaniu Wrexa wyłączyć go żeby było jak przedtem. Jest coś takiego?
Odpowiedz
Wygląda to tak:

Żeby uspokoić Wrexa musisz mieć wydane 8 punktów w Charm albo w Intimidate. Domyślam się, że nie masz.

Możesz rozdawać punkty w tym skillu jeśli tylko masz jeszcze jakieś wolne nie rozdane. Jeśli nie masz, pomoże ci taki cheat:

1. Zrób backup profilu w bezpiecznym miejscu. Znajduje się w My Documents\BioWare\Mass Effect, skopiuj cały folder gdzieś indziej.
2. Włącz konsolę. W pliku Documents\Mass Effect\Config\BioInput.ini piszesz tak:
[Engine.Console]<br />
MaxScrollbackSize=1024<br />
HistoryBot=-1<br />
[color="#FF0000"]ConsoleKey=Tilde[/color]
Możesz też użyc innego klawisza, jeśli tylda nie działa (np. Home)
3. Wciskasz tyldę podczas gry (albo inny, jakis ustawiłeś)
4. Wpisujesz:
GiveTalentPoints X
, gdzie x to liczba talentów, jakie chcesz uzyskać, np.
GiveTalentPoints 8

5. Rozdajesz uzyskane talenty w Charm lub Intimidate i próbujesz przekonać Wrexa.

Niestety, nie da się tego cofnąć.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ufff. Na szczęście musiałem dodać kodem tylko 3 punkty bo 5 miałem zainwestowane w Urok. Wielkie dzięki za pomoc.



I pytanie poza tematem. Czytałem że niektóre decyzje z ME będą miały konsekwencje w ME 2. Więc mam pytanie czy te misje z ważnym wyborem jak np czy zabić królową Raknii są tylko w wątku fabularnym czy są też w misjach pobocznych.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jeździec Apokalipsy dnia sobota, 17 marca 2012, 12:44 napisał


I pytanie poza tematem. Czytałem że niektóre decyzje z ME będą miały konsekwencje w ME 2. Więc mam pytanie czy te misje z ważnym wyborem jak np czy zabić królową Raknii są tylko w wątku fabularnym czy są też w misjach pobocznych.


Będzie wspomnienie o królowej raknii w ME2, chyba na Illium dokładniej, ale efekt tej decyzji odczujesz w ME3.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Również w wątkach pobocznych jest sporo decyzji, głownie odnoszą się do ukończenia całych łańcuszków questów. Na przykład wykończenie całego chaina Cerberusa będzie skutkowało innymi wypowiedziami, podobnie jak ulubiona gwiazda Khalisah al-Jilani albo spotkanie z Conradem Vernerem.

Tak naprawdę znaczenie mają głównie "duże" wybory w głównych questach, oraz "małe" wybory też w głównym wątku (np. zabić czy nie zabić Ranę Thanopthis, zabić czy nie zabić komandoskę na Feros). Wybory w misjach pobocznych mają znaczenie raczej kosmetyczne. Tak naprawdę najwięcej istotnych zmiennych, zmieniających duże porcje rozgrywki w ME3 jest w ME2. Z ME1 do ME2 przenosiliśmy około 100 zmiennych, z ME2 do ME3 1000. Warto zrobić questa z Conradem Vernerem, wszystkie z Cerberusem od Admirała Kahoku i następne, warto zrobić quest dla Nassany Dantius z Cytadeli, dla Gianny Parasini na Noverii, pomóc kapitanowi Kirrahe. Warto też zrobić misję Geth Incursions, bo to popchnie wątek Tali do przodu. Resztę, czyli głównie zmagania z piratami w układach Terminusa i w Trawesie, możesz sobie śmiało odpuścić.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ukończyłem ME. Ale z tego co napisałeś nie zrobiłem tego zadania o Tali. Geth Incursions. Czy bardzo dużo stracę w ME 2 jeśli go nie zrobiłem?
Odpowiedz
Trudno powiedzieć czy "bardzo dużo". Po prostu Tali nie będzie zawdzięczała twojej pomocy ukończenia swojej pielgrzymki.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Masz rację Trzeci Kur. Nie mogę się doczekać aż rozwalę Żniwiarzy. Ale jednak zacznę jeszcze raz od nowa i powoli.

[Dodano po 18 godzinach]

Wczytałem sobie zapis z Virmir i postanowiłem powypełniać trochę questów. Ale mam parę pytań:


- jak mogę wypełnić tą pielgrzymkę dla Tali? Gadam z nią o tej pielgrzymce i nic.

- gadałem z Conradem Wernerem i mam misję. Ale nie wiem co dalej w niej robić.

- jak mogę dostać tą misję dla Cerberusa


Aktualnie jestem teraz w Cytadeli i mam zablokowany statek. Więc po odblokowaniu statku gdy będę miał misję na Ilos będę mógł sobie powypełniać te i inne misje czy będę miał je po blokowane?
Odpowiedz
Znajdź misję UNC: Geth Incursions. Zbadaj Armstrong Cluster, na przykład system Gagarin i planetę Rayingri. Znajdziesz jeden outpost, to automatycznie zaznacząsię pozostałe.

Conrad zaczepia cię jak jesteś na Cytadeli. Wracaj na nią pomiędzy misjami, on zawsze stoi w tym samym miejscu - będzie miał nowe opcje dialogowe.

Pierwsza misja z Cerberusem nazywa się UCN: Missing Marines i daje ci ją admirał Kahoku, albo sam ją dostajesz, gdy polecisz na planetę Edolus w systemie Sparta, klaster Artemis Tau. Jeśli już ją robiłeś, to powienieneś mieć następne misje UNC: Cerberus i UNC: Hades Dogs

Wydaje mi się, że po odblokowaniu automatycznie lecisz na Ilos. Chyba możesz potem robić dalej misje, a wczytać ostatni save, ale nie dam za to głowy.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Bo mam teraz misję żeby lecieć na Ilos. Wykonałem tą misje na Sparcie i mam lecieć do cytadeli ale nie mogę tam wrócić. Nie ma chyba innego sposobu.



NIEAKTUALNE
Odpowiedz
← Mass Effect

Problem z towarzyszem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...