Książki z Uniwersum Dragon Age

Mam pytanie odnośnie książek z tego uniwersum, nie interesowałem się nimi dotychczas, ale teraz jestem do tego nieco przymuszony ("lektura" do pracy maturalnej), tak więc:
1. Czy książki z tego uniwersum mają jaką chronologię, jeśli tak, która jest pierwsza.
2. W jakim stopniu książka nawiązuje do samej gry, w której z części dostrzegliście największe analogie.

Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedz
Utracony Tron, Powołanie, Rozłam.

Czytałem drugą część. W niej widać było kilka powiązań z dodatkiem, jak Utha, Architekt, cały jego plan i inne postacie. Podobnie jest w pierwszej części z tego co słyszałem. Dotyczy ona przyjaźni i związku jaki wiązał Marica z Loghainem i dlaczego mu tak ufał, głównie zapoznaje ze światem gry i przygotowuje na to, co w niej występuje.
Odpowiedz
A czy są one jakoś ze sobą powiązane, tzn. czy jest to jakiegoś rodzaju trylogia, czy nie ma znaczenia, którą część wybiorę?
(nie ukrywam ograniczę się do jednej)

Odpowiedz
Aż takiego powiązania nie ma. Tyczą się one tego same świata, czasem występują te same postacie, ale nie ma raczej wspominania, co działo się w poprzednich częściach i jaki miało to wpływ na rzeczywistość. Od tak, historyjki rozgrywane w różnych odstępach czasowych.
Odpowiedz
Powiem to może jako małą ciekawostkę. Poszedłem do empiku kupić jedną z książek z serii Dragon Age, okazało się że nie ma i... nie można zamówić. Jak widać zainteresowanie tą serią książek było bliskie zeru. DAII, odbija się twórcom czkawką

Odpowiedz
← Literatura

Książki z Uniwersum Dragon Age - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...