animacja oraz jej tworzenie

Są wśród nas jacyś fanatycy animacji 3d i nie tylko?
Poszukuje jakiś ciekawych tutków do animacji 3d w majce swoją drogą zna ktoś może jakieś ciekawe książki poruszające problem animacji 3d przydała by mi się jakaś ciekawa pozycja najlepiej w języku pl do autobusu.
Odpowiedz
na tej stronie znajdziesz tutoriale do animacji 3D w maya problem taki, że nie po polsku i nie do autobka.
też rozglądam się za książką w tym temacie, dam znać jak dorwę coś konkretnego.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie interesowałem się tym przesadnie, ale podobno Bledner jest dobry na początek. Mogę też polecić pewną stronkę:
http://students.autodesk.com/
zupełnie za free, AutoCad, 3ds max i wiele innych, oczywiście jest to platforma edukacyjna, ale z tego co napisałeś wynika że o to Ci właśnie chodzi.

Odpowiedz
Nie wiem jak ty ale dla mnie maya to jest prio(pasuje mi interface) nie bardzo chce się wkręcać w inne programy bo nie starczy mi do tego życia ;D
Blendera kiedyś zainstalowałem no ale jak zobaczyłem interface to krzyknąłem i więcej go nie włączyłem ale zakładam że teraz pewnie było by inaczej.
Odpowiedz
Widzę, że nie tylko ja zainteresowałem się tym tematem , podobno w obecnych czasach można z tego całkiem niezłe pieniądze wysyłać. Jeśli chcecie to napiszcie na priv podam Wam parę dobrych tutków do maya, chociaż ja osobiście poszukuję książki która ładnie by mi wyjaśniała całe pojęcie animacji 3D bardziej do zastosowania w programach i/lub grach 3D , czyli z elementami programowania. Jeśli macie namiar na taka książkę w języku polskim dajcie znać.
Odpowiedz
Książka to kwestia wtórna, ważniejsze jest wybranie odpowiedniego silnika i środowiska.

Co ciekawe taką możliwość daje nam blender (np. http://www.youtube.co...?v=Canbxj0RBTk ), mój znajomy stworzył w tym bardzo prostą strzelankę, podobno przydaje się znajomość Pythona.

Innym ciekawym silnikiem jest ogre3D, podobno ma spore możliwości (np. http://www.indiedb.co.../kenshi/images

Odpowiedz
No jestem pod wrażeniem.
Duży respekt dla ludzi którzy są w stanie pracować w blenderze
Może i ja w końcu się przekonam.
Jak coś poproszę o linki do jakiś ciekawych rzeczy co do tworzenia animacji.



http://vimeo.com/14437767

tutaj coś na odświeżenie.
Odpowiedz
Wygląda zachęcająco z chęcią rzucę okiem.
Jak coś daj znać czy rzeczywiście taka dobra jak ją opisują
Odpowiedz
Ja do książek o programowaniu itp. podchodzę ostrożnie, często okazuje się, że to co tak wspaniale opisują na okładce w środku okazuje się bezwartościowym niepraktycznym chłamem.

Odpowiedz
i jak chłopaki? korzystał którys z was już z tej książki bo jestem ciekawa czy mój przedmówca miał rację złowróżąc czy jednak warto kupić??
Odpowiedz
Ciężko powiedzieć sporo informacji do przemielenia trochę historii animacji ale z tego co widzę strikte w kierunku programowania. Jest też trochę przykładów animacji artystycznej. Jeżeli jesteś asem w dziedzinie programowania animacji(bądź chcesz być) to z pewnością jest to towar dla ciebie.
Odpowiedz
Tak ja już książkę zakupiłem i nie jestem zawiedziony. Pomijając rozdział o historii animacji ( nie dlatego, że jest zły ale mnie historia animacji niezbyt interesuje ) książkę przyjemnie się czyta i ćwiczy na przykładach. Fajnie opisane, dokładnie wytłumaczone. Myślę, że asem programowania nie trzeba być żeby zrozumieć tą książkę. Ja nie jestem a rozumiem wszystko z książki

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik truskawkowepole dnia środa, 30 listopada 2011, 01:22 napisał

i jak chłopaki? korzystał którys z was już z tej książki bo jestem ciekawa czy mój przedmówca miał rację złowróżąc czy jednak warto kupić??
Odpowiedz
i jak? ma ktoś z was już tą książkę bo ciekawa jestem czy naprawdę taka dobra jak się zajaraliście i też zastanawiam się czy kupić..?
Odpowiedz
No jak widzisz to owszem parę osób już ma książka. Produkt wydaje się ciekawy powoli zaczynam to ogarniać fajne jest to że książka nie zamyka się wyłącznie na programowaniu.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik truskawkowepole dnia poniedziałek, 5 grudnia 2011, 13:39 napisał

i jak? ma ktoś z was już tą książkę bo ciekawa jestem czy naprawdę taka dobra jak się zajaraliście i też zastanawiam się czy kupić..?


truskawkowe pole powyżej napisałem Ci już co nieco o książce chyba, że masz konkretne pytanie na jej temat ?
Odpowiedz
nie ma co pytać książka wymiata nic tylko lecieć do księgarni. gerrus jak już daleko w książce ?
Odpowiedz
Oj rzeczywiście dwa razy zadałam to samo pytanie.. ups.. no ale najważniejsze jest to że mnie przekonaliście i też zażyczyłam ją sobie pod choinkę
Wesołych Świąt
Odpowiedz
Wesołych świąt no i oby książka się spodobała
Odpowiedz
← Inne

animacja oraz jej tworzenie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...