[MA2] Problem z zapisem stanu i osiągnięciami

Na samym początku zaznaczam że gra jest oryginalna.

Problem jest taki że po wyjściu z gry zeruje się dokładnie wszystko, począwszy od osiągnięć poprzez zapisy gry (nie mam absolutnie żadnego do wyboru), przy ewentualnych zgonach pozostaje zawsze opcja 'wznów' choć nie jest to zbyt wygodne.

Ktoś miał podobny problem? Wie jak go rozwiązać?
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Wielu ludzi ma ten problem i czytałam, że w folderze "Docs/BioWare/Mass Effect 2/BIOGame" należy stworzyć folder "Profile", w którym to powinien znajdować się plik "player1.prf". Stwórz więc te katalogi, jeżeli ich nie masz i wtedy ten plik powinien się pojawić i gra powinna się już zapisywać poprawnie.

Odpowiedz
Rzeczywiście. Nie miałem tego katalogu.
Jeden problem jest rozwiązany, mianowicie osiągnięcia zostają na swoim miejscu. Niestety zapisy stanu gry są nadal niewidoczne.
Ktoś wie w czym problem, albo może choć mi właściwą ścieżkę do ich umieszczenia podać?

Tak czy siak dziękuję, problem choć częściowo rozwiązany.

[Dodano po 2 dniach]

Gdyby ktoś miał podobny problem to doszedłem do tego jak to naprawić:
1/ Tak jak tutaj mi Lily podpowiedziała nie miałem folderu 'Profiles'
2/ Kolejny zagubiony profil- 'Logs'
3/ Trzeba przenieść folder BioGame do katalogu 'Save' (Mass Effect 2/Save/BioGame)
4/ Najpewniej zapisane stany gry też pałętają się tam gdzie nikt ich nie chcę, przenosimy je do 'Profiles'

Hurra- działa. Nie wiem czy ktokolwiek miał taki problem bo ja nawet na oficjalnym EA forum nie znalazłem rozwiązania więc... może się jeszcze komuś przyda.
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Witam!

Mam problem z osiągnięciami. Mianowicie grałem sobie spokojnie, aż tu nagle gra się zwiesiła i to totalnie do restartu kompa. Po ponownym uruchomieniu wszystkie ustawienia zapisane w pliku profilu się wyzerowały. Saevy są i wyglądają na nieuszkodzone tylko skasował się zapis wszystkich osiągnięć. Zauważyłem też, że folder z saevami nazywa się [imię]_12_Szturmowiec_070111, podczas gdy mój poziom postaci to aktualnie 23. Nie mogę przywrócić poprzedniej wersji pliku profilu bo niestety przywracania systemowe było wyłączone. Czy istnieje jakiś sposób na edycję pliku profilu tak żeby przywrócić zaliczone osiągnięcia? Bo jeśli nie to 26 godzin game play'u pójdzie się...
Odpowiedz
Witam.

Mam identyczny problem co Redhorn Steelaxe.
I związku z tym mam kilka pytań.

"2/ Kolejny zagubiony profil- 'Logs'"
Chodzi o katalog 'Logs'? Gdzie on ma być?

"3/ Trzeba przenieść folder BioGame do katalogu 'Save' (Mass Effect 2/Save/BioGame)"
Po przeniesieniu tego katalogu, w grze w ogóle już nawet nie ma opcji "wznów grę"- wszystko się resetuje, jest tylko opcja "nowa gra".

"4/ Najpewniej zapisane stany gry też pałętają się tam gdzie nikt ich nie chcę, przenosimy je do 'Profiles'"
Zapisy są bezpośrednio w katalogu 'save', jak je przeniosę to tak jak wyżej, znika opcja "wznów grę".

Zauważyłem że w 'GamerSettings.ini' (Mass Effect 2/BioGame/Config), ścieżka do zapisów to "Location=H:\BioWare\Mass Effect2\Save" (na partycji H mam dokumenty, posiadam win7)

Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
← Mass Effect

Problem z zapisem stanu i osiągnięciami - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...