Rekord

Czytam teraz po raz drugi Oko Jelenia i... to jednak już nie to samo. Ale jednocześnie Opowieści o wiedźminie i Achaję czytałam już po ileś razy i nadal się tak samo wciągam. Też macie takie książki, które możecie czytać po kilka razy? ;> A może macie jakieś prywatne rekordy w tych ilościach?
Odpowiedz
Władca Pierścieni, ta książka ma coś w sobie, że za każdym razem wydaje się równie ciekawa

Odpowiedz
Harry Potter każdą część przeczytałam po 4 razy. Gdzie bym nie wyjeżdżała, to któryś tom musiałam mieć ze sobą, żeby się nie nudzić. No i oczywiście przed ukazaniem się nowego, musiałam przeczytać poprzedni, żeby pamiętać co się wydarzyło. Taka moja mała obsesja, z której już na szczęście wyrosłam. Nie ma sensu czytać książek po kilka razy, skoro tyle nie przeczytanych na nas czeka
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Wieśmin, Harry Potter, Władca Pierścieni i Opowieści z Narnii. Każda z tych książek ma to coś, co pozwalało i przeczytać każdy tom z równym zaciekawieniem, a czasem nawet odkryć coś nowego, na co nie zwróciłem uwagi przy poprzednim czytaniu. Rekord? Harry Potter i Więzień Azkabanu, jako że był moja ulubioną częścią przeczytałem aż 10 razy. Nawet sam nie wiem jak
Odpowiedz
Często czytam wielokrotnie zbiory opowiadań. Kiedy mam ochotę na coś krótkiego i szybkiego, wtedy sięgam po Wędrowycza, Kuttnera albo coś podobnego.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Władca Pierścieni - całość. Chyba ze 12 razy go czytałem i to w różnych konfiguracjach. Raz od ostatniego tomu, raz od drugiego... To i książki Pratchetta. Je też zamęczyłem częstym czytaniem.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
Jakoś nie przepadam za ponownym czytaniem tego samego tytułu - wszak innych książek jest brud, a po co sobie psuć dobre wrażenie z wcześniejszej lektury? Jak człowiek zna już wszystkie zwroty akcji, rozterki bohaterów czy zakończenie to tak jakby zjadł czerstwą bułę. Niby można, ale nie lepiej jest skonsumować coś świeżego?

Jedynymi książkami, które dwa razy przeczytałem, były te z Trylogii Mrocznego Elfa i Trylogii Lodowego Wichru. Tak jakoś wyszło, że chciałem je mieć w swojej osobistej kolekcji, a położenie ich tylko na półkę byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto :'d To było jednak dawno temu i nieprawda.
Odpowiedz
Władca pierścienic - 4 razy
Pottery też mimimum 3, maksimum chyba 7 (nie pamiętam już która)
Solaris - 5 razy bodajże
Pan Tadeusz - 4 razy
Biblia (haha, tu Was mam! ) - całość co prawda raz, ale różne księgi, listy czy ewangelie po kilka razy (nie nie, nie jestem chuliganem Jezusa, zanim ktoś coś pomyśli )
Podręczniki akademickie i zbiory wierszy się chyba tu nie liczą

[Dodano po 25 minutach]

Ah, bogowie, jak mogłem zapomnieć?!
Oczywiście jeszcze Iliada, Odyseja i inne greckie mity czytałem wielokrotnie
Odpowiedz
Diuna jakieś dziesięć czy jedenaście razy. Uwielbiam odświeżać sobie nieśmiertelne cytaty z tej książki


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Potter i Władca Pierścieni kilka razy w dwóch językach. Do tego trylogie "Skrytobójca", "Złotoskóry" i "Soldier's Son" (nie ma polskiej wersji) od Robin Hobb także przynajmniej 3 razy. Podobnie, jak eimyr, lubię czytać zbiory opowiadań, najczęściej wybrane opowiadania. Obecnie zbieram się też do ponownego przeczytania "Lodu" Jacka Dukaja - to jest majstersztyk i będę bronił tej opinii niczym staruszki krzyża w Warszawie.

W zasadzie większość swojego księgozbioru przeczytałem w całości lub fragmentarycznie po kilka razy.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Strażnik dnia środa, 21 lipca 2010, 21:52 napisał

Obecnie zbieram się też do ponownego przeczytania "Lodu" Jacka Dukaja - to jest majstersztyk i będę bronił tej opinii niczym staruszki krzyża w Warszawie.


Zgadzam się. Sam "Lód" wchłonąłem ze trzy razy i powoli mi się zbiera, podobnie jak Tobie, na raz kolejny. Natomiast co do zbiorów opowiadań, chyba najczęściej czytałem antologię "Arcydzieła" pod redakcją Orsona Scott Carda. Świetna rzecz a dla fana SF gratka.



Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
← Literatura

Rekord - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...