Sposób na przegrzewający się komputer.

Chciałbym tutaj wszystkich firumowiczów poprosić o porade: Co zrobić gdy mój komputer się przegrzewa.
Jakieś porady sugestie co robić.
Dziękuje za odpowiedź.
PS: próbowałem ściągać obudowe z komputera i to rzeczyswiście działa, ale przypadkowe kopnięcie komputera bez osłony może spowodować śmierć przez porażenie, a ja chce jeszcze pożyć.
Odpowiedz
Ściąganie obudowy to słaby pomysł, bo się kurzy wszystko w rekordowym tempie. Najlepiej to zanieść komputer do jakiegoś serwisu i zapytać o zamontowanie jakiegoś chłodzenia (zapewne zamontuje dodatkowe wiatraczki).


Tonari no Totoro!
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Medivh dnia niedziela, 20 czerwca 2010, 15:40 napisał

Ściąganie obudowy to słaby pomysł, bo się kurzy wszystko w rekordowym tempie. Najlepiej to zanieść komputer do jakiegoś serwisu i zapytać o zamontowanie jakiegoś chłodzenia (zapewne zamontuje dodatkowe wiatraczki).

Właśnie o to chodzi że go zanosiłem do serwisu i domontowali mi jeszcze jeden wentylator(mam dwa), a on nadal się przegrzewa.
Ale dzięki za chęci.
N
Odpowiedz
Może go wyczyść porządnie z kurzu? Ekspresową metodą jest odkurzacz, jednak trzeba to robić uważnie i pozabezpieczać wnętrze kompa, co by nic nie wessało ;P

Drugą sprawą jest to, żeby komp nie stał w ciasnym miejscu (Szafka, lub bliskie otoczenie mebli). Daj mu trochę miejsca do oddychania ;p
Do tego niech nie stoi na miękkiej powierzchni, czy czymś, co oddaje ciepło.

Sprawdź w biosie, co ma wysoką temperaturę. Może to wada danego podzespołu (karty graficznej/płyty głównej czy czegośtam).





Odpowiedz
Albo metody chałupnicze. Walnij komputer jakoś, otwórz obudowę i przytknij jakiś większy wentylator. No, taki z przynajmniej 32 centymetrów średnicy ;p . I to działa!
We geexe żodyn niy wi iże jeżech gorol.


ŻODYN.
Odpowiedz
Dobra. Od początku.

Komputer się przegrzewa. Ściągnij programik SpeedFan i zobacz co jest najgorętsze. Jeżeli to grafika - kaplica, wymiana grafiki będzie tańsza niż zabawa chłodzeniem. Wszystko inne: dodaj duży wiatrak na obudowie. Generalnie pamiętaj, żeby komp zasysał powietrze z przodu u dołu obudowy a wypychał z tyłu u góry, w okolicy procka.

Jeżeli najgorętszym elementem jest procesor, zrob następujące rzeczy:
1. Zobacz, czy wiatrak na procu jest przykręcony tak, żeby wiać na procesor, a nie odwrotnie.
2. Wyczyść z kurzu radiator.
3. Wiatrak na obudowie przy procku ma wypychać powietrze na zewnątrz.

Jeśli to nie pomoże, to niezłym pomysłem jest zdjęcie radiatora, wyczyszczenie styku i przyklejenie na nowo świeżą pastą termoprzewodzącą. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, poproś kogoś (albo idź do serwisu) żeby ci to zrobił.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik eimyr dnia niedziela, 20 czerwca 2010, 18:44 napisał

Dobra. Od początku.

Komputer się przegrzewa. Ściągnij programik SpeedFan i zobacz co jest najgorętsze. Jeżeli to grafika - kaplica, wymiana grafiki będzie tańsza niż zabawa chłodzeniem. Wszystko inne: dodaj duży wiatrak na obudowie. Generalnie pamiętaj, żeby komp zasysał powietrze z przodu u dołu obudowy a wypychał z tyłu u góry, w okolicy procka.

Jeżeli najgorętszym elementem jest procesor, zrob następujące rzeczy:
1. Zobacz, czy wiatrak na procu jest przykręcony tak, żeby wiać na procesor, a nie odwrotnie.
2. Wyczyść z kurzu radiator.
3. Wiatrak na obudowie przy procku ma wypychać powietrze na zewnątrz.

Jeśli to nie pomoże, to niezłym pomysłem jest zdjęcie radiatora, wyczyszczenie styku i przyklejenie na nowo świeżą pastą termoprzewodzącą. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, poproś kogoś (albo idź do serwisu) żeby ci to zrobił.

eimyr dziękuje za naprawde dobrą porade.(i reszcie oczywiśicie też)
jutro zabiore się za ten proceder.
PS: Maeg próbowałem tej metody gdy gothic II nie chciał mi się włączyć ale po 5 minutach procesor się spalił a ja miałem bardziej opaloną noge niż zwykle.
Odpowiedz
Dodam tylko, że nie polecam czyszczenia samemu czegokolwiek w kompie, jeżeli się na tym nie znasz


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Dobrze dziękuje wszystkim za porady bardzo pomogliście.
PS: Temat do zamknięcia.
Odpowiedz
← Karczma

Sposób na przegrzewający się komputer. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...