[W1] Ciekawy problem

Ostatnio postanowiłem sobie po raz n-ty zagrać w mojego ulubionego Wiedźmina, wkładam płytkę, przy okazji sprawdzam nowe aktualizacje, pobieram patch 1.5 (mam 1.4 coś tam edycja rozszerzona xD) i po jego instalacji pojawia się problem. Mam dziwne problemy z dźwiękiem które wcześniej nie występowały, przy filmikach (nie wszystkich, np przy tym "wejściowym" filmiku do wiedźmina o tym jak to uwolnił królewnę od klątwy ), dźwięk się albo przycina albo zanika całkowicie (np. zanika dźwięk muzyki a słychać dubbing).
Sterowniki staram się aktualizować gdy jest to tylko możliwe

Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak? Może to ten patch jest wadliwy?


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Nie było problemu z graniem na tym patchu. Jesteś pewien, że masz w 100% właściwe sterowniki karty dźwiękowej? Napisz jaką masz kartę graficzną, pomyślimy z tym coś.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Któryś patch naprawiał coś z EAX, może o to chodzi.
xui̯-ø
Odpowiedz
Jeśli któryś naprawiał EAX, to z całą pewnością znalazł się w 1.5
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Shasfana dnia wtorek, 4 maja 2010, 21:27 napisał

A próbowałeś z 1.4? ;p


Mam Edycje Rozszerzoną w wersji 1.4 coś tam i wcześniej nie miałem nigdy tego typu problemów ...

Wydaję mi się że mam najnowsze sterowniki bo wczoraj jeszcze dla pewności przeglądałem i szukałem nowych
Kartę dźwiękową mam zintegrowaną Realtek AC 97 Audio.


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Czyli standardową integrałkę z 90% sprzętu średniej półki.

Spróbuj zainstalować najnowsze kodeki AC97

KODEKI

oraz kodeki HD Audio tego samego producenta

http://www.realtek.co...own=false#High Definition Audio Codecs"]HD AUDIO KODEKI[/url]

Czy to jest Windows 7 czy starszy jakiś system?

[Dodano po 2 minutach]

Próbowałeś wyłączać EAX w grze? W większości przypadków to jest podstawowy problem, szczególnie na systemach Vista i 7
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Mam XP
Ogólnie nigdy nie inwestowałem w kartę dźwiękową, integrałka zawsze mi wystarczała, na sprzęt nie narzekam w końcu nie ma gry która by mi jeszcze nie poszła
EAX-a w ogóle nie włączałem (był odhaczony )

Co do plików, pobieram ...

[Dodano po 3 godzinach]

Niestety, pliki pobrane, wszystko zainstalowane, najnowsze stery do grafiki tez sa i ten sam problem.
Muzyka przy "pokazówce" zanika, dźwięk narratora jest, natomiast muzyka albo się przycina albo zanika całkowicie. Przy innych (nie wszystkich) filmikach jest to samo.

[Dodano po 42 minutach]

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Edycja Rozszerzona na tej wersji którą mam po instalacji gry czyli 1.4 coś tam działa prawidłowo, po zainstalowaniu patcha coś się psuje, więc albo coś jest nie tak z patchem, albo ja mam coś nie tak tylko pytanie z czym?!


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Pomysł: Przejdź na Windows 7. U mnie działa.

Teoretycznie Patch 1.5 usuwa problemy z EAXem... Hm.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Tak się zastanawiałem nad przejściem na win 7.
Jednak na razie mam inne wydatki niż kupowanie win7
EAX szczerze mówiąc mam w czterech literach, bardziej chodzi mi o efekt rozmycia który został poprawiony w tym patchu.

Cytat

Poprawki
======================================================
1) Problemy z EAX. Patch eliminuje problemy z systemem EAX, który nie funkcjonował, a gra generowała krytyczne błędy przy próbie włączenia go w opcjach.
2) Patch usuwa błąd z rozmyciem (wzmocnieniem efektu „glow”) zostającym po cutscenach oraz dialogach.


Skoro nikt nie ma innych pomysłów to chyba będę musiał zostać przy wersji którą mam na płytce


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
BTW, jeśli to nie jest Twoje pierwsze przejście Wiedźmina, rozważałeś grę na Full Combat Rebalance Mod? To mod, który sprawia, że mechanika walki przypomina bardziej rzeczywistość (np. walcząc grupowym, gdzie generalnie nie celujesz specjalnie we wroga, nie ma szans na krytyk w ogóle).
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Czytałem coś o tym modzie ale walka jako taka mnie mało interesuje, wole wessssssssssssać się w fabułę, poza tym lubię jak mój wiedźmin ich tak pięknie sieka

[Dodano po 28 minutach]

Poszperałem trochę po forum na oficjalnej stronie wiedźmina i okazało się że nie tylko ja mam taki problem ...

http://tw1.thewitcher...?topic=27192.0

No nic zostaje przy patchu 1.4.


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
← Wiedźmin

Ciekawy problem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...