[Wiedźmin] Wymagania Wiedźmina


CD Projekt wreszcie ujawnił wymagania najbardziej wyczekiwanej polskiej produkcji... A oto one:

  • Microsoft Windows XP Service Pack 2 lub Vista (system operacyjny musi mieć zainstalowane dostępne aktualizacje)
  • Procesor Intel Pentium 4 2,4GHz lub AMD Athlon 64 2800+
  • 1024 MB RAM w przypadku Windows XP / 1536 MB dla Windows Vista
  • Karta graficzna – 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
  • 8,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

Chyba nie najgorzej... nie?

Wymagania optymalne natomiast to:

  • Microsoft Windows XP Service Pack 2 lub Vista (system operacyjny musi mieć zainstalowane dostępne aktualizacje)
  • Procesor Intel Core 2 Duo 2,13 GHz lub AMD X2 5600+
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna – NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
  • 8,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
No wiecie - dla mnie to konfiguracja przekraczająca budżet. Coś mi się widzi, że mogli mocniej zopytmalizować kod...
Odpowiedz
Niestety przychodzi taki czas, kiedy należy sobie zmodernizować komputerka... Jak na dzisiejsze czasy to wymagania całkiem małe. Ale co tam wymagania - ważna miodność! Zresztą, zobaczymy naprawdę na jakim sprzęcie to pójdzie. Bo wiecie, deklarowane przez CDPR mogą być inne od rzeczywistych. ;P
Odpowiedz
No polemizowałbym czy takie małe Tar. Pytanie tylko co oni rozumieją przez optymalne. Takie co będą cieszyc oko dobrą płynnością czy może takie byle co co będzie wyciągać 24fpsy...
Odpowiedz
Kleantes, nasi programiści są w światowej czołówce. Oni od początku pisali w wersji zoptymalizowanej
Odpowiedz
Taa...Propo CDP: Kupiłem NWN 2. Na pudełku inne wymagania, w pliku ReadMe jeszcze wyższe (inne niż na pudełku), a gra chodziła i tak na słabszym sprzęcie. Jednak procesor 2.4 ? Spora moc, a dodać 8.5 GB miejsca na dysku - pewnie filmiki są długie i duże ;P
Odpowiedz
Im dłuższe tym lepiej!
Odpowiedz
Może... faktem jest, że filmików będzie naprawdę dużo. Chodzi głównie o system cutscenek pojawiających się przy okazji podejmowanych decyzji itp. Każdy śledzący temat wie, o co chodzi.
Odpowiedz
To może na podstawie silnika zrobią w końcu porządny film o Wiedźminie ?
Odpowiedz
Tylko, że akurat cutscenki zazwyczaj mają to do siebie, że są robione na enginie i miejsca nie zajmują prawie wcale. Może sypnęli groszem Bagińskiemu i naprodukował jakichś animacji .
Odpowiedz
Myślę, że Bagiński z przyjemnością by się zajął tą tematyką... ale co do florenów... wiadomo że za dużo nie mogą wydać... To nie Ameryka... ;(
Odpowiedz
Tar, mylisz się. Owszem mogą. CDP nie jest biedna firmą. Kiedyś mówili, że mogliby spokojnie sponsorować ze 4-5 projektów takich jak Wiedźmin... Ale chętnych nie ma.
Odpowiedz
Tak? Nie wiedziałem że mają aż tak dużą płynność finansową. Możesz podesłać jakiegoś linka? Chetnie poczytam.
Odpowiedz
To było bodajże w jednym numerze Polityki w zeszłym roku...
Odpowiedz
Co to jest w morzu potrzeb...
Odpowiedz
← Nowości

[Wiedźmin] Wymagania Wiedźmina - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...