UTKNALEM..pomocy..rozbity statek - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_Jaro*,
Panowie nie mają bladego pojęcia o czym tu się kolega wypowiada, to niechaj zamkną łaskawie jadaczki. Nie głupoty, tylko utrudniające elementy z dodatków takich jak ease, albo tweaks. I nawyższy poziom trudności gry. W ten sposób mamy właśnie małe spięcie w grze, bo wypadają LOSOWE przedmioty, a nie te, które powinny. W jaskiniach goblinów idąc po karwasze Tamjana dostałem od demona Czapkę ze skóry śnieżnego wilka, i pomimo zinsertowania karwaszy keeperem goblin w zamian za list zabrał czapkę. Podejrzewam więc, że w tej sytacji należy włożyć ową miksturę, belladona Ci powinna wpaść, bo mi też wpadła, i diopsyd gwiaździsty. Swoją drogą baaardzo dziękuję za dokładny opis, bo ta "losowość" jest jednak liniowa - też mam tą samą miksturę zamiast tej co powinna być i diopsyd. Chwila moment... Sprawdziłem wszystkie kamienie, które prócz diopsydu wypadły i nie zadziałało, teraz zinsertuję drugi diopsyd. Moment... Niet... Coś jednak tutaj jest mocniej sknocone. Śmiem twierdzić, że quest trzeba zaliczyć poprawiając jego wartość globalną przy pomocy keepera lub odpowiednio napisanego kodu (gdyby jeszcze kody fungowały ;P ). Niestety nie znam wszystkich zmiennych na pamięć, ale należałoby zaliczyć tego questa w ten sposób jeśli ktoś nie chce reinstalować wszystkiego. Samo instalowanie modów może wszak zjeść pół dnia.
Beron Heavyhand,
O, po wędrującej wiosce las

Weź zainstaluj grę jeszcze raz i wykasuj te głupie mody, bo to nie ma sensu na nich jechać...
Balcer_pl,
No nic..dzieki Panowie za pomoc..dzisiaj bedzie dzialal ostro..rozwale Zamek bo musze zaniesc torbe i pierscien do tego typa uwiezionego i on sie tym zajmie. A diamenty no coz..jak mi sie nie uda to bede musial odniesc sie do nielegalnych sposobow i sobie je wygenerowac cheatami to chyba usprawiedliwia mnie dla dobra mojej druzyny bo juz w Wedrujacej Wiosce na mnie czekaja
Dabu,

Cytat

Ja tam nie potrzebuję... gry przechodzę bez głupich kodów i poradników miner.gif

A myślisz, że ja przechodzę?

@UP: Poszukaj tych dwóch. Może jakiś mod zmienił nazwę albo coś. Jak po zdobyciu wszystkich składników naprawa statku nie zadziała - no to wtedy pomyślimy dalej.
Balcer_pl,
Mam orginalna Icewind Dale SAGA ze Zlotej Kolekcji..powgrywalem wszystkie mody ktore tam byly na plytce. No tez sie wlasnie zastanawiam dlaczego nie mam diamentu. Ja na statku znajduje w zamknietej skrzynce (tam gdzie docelowo ma byc diament ->Diopsyd Gwiażdzisty) ogolnie mowie wam..kicha takiego problemu nie mialem jeszcze ani razu we wszystkich poprzednich grach Forgotten Realms...te 2 diamenty wygladaja tak samo rozumiem? te ktore trzeba poszukac?
Beron Heavyhand,
Ja tam nie potrzebuję... gry przechodzę bez głupich kodów i poradników
Dabu,
Niemożliwe, że nie ma diamentu. Masz oficjalną polską wersję gry czy jakieś amatorskie spolszczenie?

Cytat

O. Widzisz. Elektroniczna wersja mojego poradnika biggrin.gif

Ciężko nie popatrzyć na stronę forum.
Balcer_pl,
No tak...prosto sie wydaje jesli tam jest diament ale kamienia o nazwie diament tam nie ma..jest inny niz diament i inny tez od tego co znalazlem na statku ja pier*ole..wiem ze to glupie bo przeszedlem BG 1, 2, +dodatki Ice I + dodatki i nie mialem nigdy takiego problemu musze zaczac ten rozdzial od nowa..wtedy zobacze jeszcze raz jak wyglada butelka, diament w statku i zobacze jaki lezy tam w tych je*anych norach. Tak to jest jak sie instaluje jakies Mody co zmieniaja wszystko albo sie ma zasrany wszystkim ekwipunek glownej postaci to sie pozniej myli wszystko
Beron Heavyhand,
O. Widzisz. Elektroniczna wersja mojego poradnika
Beron Heavyhand,
Znalazłem poradnik, który mi kiedyś skserował kumpel, choć i tak z niego nie korzystałem. Pisze tak (fragmenty):
Składniki: 2 diamenty, 1 flakonik Ekstraktu z Thrym, 1 belladona, 1 kawałek żelaza (styknie zwykła broń), 1 pajęczy jedwab, 1 sterta drewna.
"Po przeszukaniu pokładu statku znajdziesz dwa z tych składników - jeden diament i Ekstrakt z Thrym, które są w pobliżu wyjścia. Umieść obydwa przedmioty na stole obok księgi zaklęć. Po resztę składników będziesz musiał wybrać się w teren. [fragment o drewnie, którego w cholerę naokoło statku i o pająkach i ich jedwabie. Teraz fragment u tych babek] Wewnątrz kopuły wciśnij klawisz Alt, odsłaniając w ten sposób ukryte w podłodze otwory. Jeden z nich kryje w swoim wnętrzu diament." <-- to chyba wszystko, co musisz wiedzieć

[Dodano po 3 minutach]

Diament jest i to jeden z najdroższych kamieni w grze. Oczywiście nie jakiś strasznie drogi, ale zawsze. Przeszedłem tę grę kilka razy i wiem, że on jest w grze xD Nie ma go na tej Twojej liście. Jakieś nooby to robiły... a musisz naprawić statek, bo będzie on później potrzebny itp. (znaczy quest, aby się dopełnił do końca).
Balcer_pl,
No moze bedzie gorszy problem z tym lasem ale narazie ten nie pozwala mi isc dalej i ten jest najwazniejszy. Co do diamentu to nie chce sie klocic ale na prawde nie mam takiej nazwy nawet w wykazie wszystkich kamieni szlachetnych ( http://www.insimilion.pl/index.php?doc=kam...2&menu=iwd2 )wystepujacych w grze nie ma takiej nazwy. (nawet jeden gosciu w opiniach na dole sapie ze nie ma diamentu:P Wiec musi sie inaczej nazywac..mozesz mi chociaz powiedziec jak on wyglada? Ktory to jest na tej liscie? kolejnosc albo jaka nazwa ja znalazlem w statku tylko "Diopsyd Gwiażdzisty". Mam zainstalowane chyba 4 mode (wszystkie z plyty z gra SAGA ICE WIND) i wszystkie przedmioty mam zidentyfikowane bede probowal ale jakbys mi mogl jeszcze odpowiedziec na te pytania i jeszcze na takie. Czy wogole musze naprawiac statek? z tego co wiem to lodowy zamek blokuje drogi i chyba nie trzeba naprawiac statku..wystarczy wykonac glowny quest czyli roz*ebac ten zamek i bedzie mozna przejsc dalej?
Beron Heavyhand,
Sory za wnerw

Mrocznego lasu nie przejdziesz za cholerę, bo tam się nie da na logikę, tylko losowo i to jest najbardziej posrany element w grze... no ale to o czym innym.

Diament to diament. Wygląda jak diament i nazywa się "Diament". Ja gnoja znalazłem bez problemu. Pierwszy bardzo szybko a drugi jako jeden z ostatnich składników, które są potrzebna. Co do butelki, to wiem o jakim modzie mówisz... posrany jest on jak mało który. Najlepiej zainstaluj Icewinda jeszcze raz, bo wszystkie mikstury i kamyki trzeba przez to gówno identyfikować.
Jeśli walniesz na stół więcej niźli potrzeba, to wyjdzie czar tak jak trza, a pozostałe składniki, które nie brały udziału w czarze zostaną nietknięte.
Gość_Balcer_pl*,
No dzieki ze jestes taki pomocny. Moze ja akurat przejde Mroczny Las bez problemu a Ty tam miales problem. Kazdy co innego ma..a diament za ch*ja nie ma bo szukalem 3 razy i rozpoczynalem na nowo rozdzial zeby zobaczyc czy faktycznie tam jest. Moze mi chociaz powiesz jak on wyglada? czy to musi byc identyczny czy moze jakis inny? Ja nie mam takiej nazwy "diament" przy zadnym z tych kamieni. A butelka..pewnie wiem ktora to ale ona byla zidentyfikowana (mam jakiegos glupiego moda) i teraz mam ich pelno. Jak wsadze na stol wszystko co mam (wiecej niz trzeba) to tez to podziala?
Beron Heavyhand,
Ja sie wypowiadać nie będę na ten temat... masakra. Wszystko masz napisane!! To jest proste jak sam skur*****. Niczego szukać nie musisz, wszystko samo praktycznie do Ciebie przychodzi, bo faubuła jest raczej liniowa. Jeszcze przed wejściem do lodowej twierdzy powinieneś zebrać wszystkie składniki. Jak nie ma tej mikstury u Oswalda, to jest u tych powalonych bab, z którymi się nawalasz jeszcze na tej samej planszy. Diament to diament, nie żaden kijowy dyslop. Jeden jest u Oswalda, a drugi u tych babek pod kamulcami (przeszukaj dobrze...) a jak nie to lokację dalej przed lodową twierdzą. Jak byś miał problem z mrocznym lasem... to ja rozumiem! Sam miałem problem kiedyś. Ale z takim czymś?? Kombinuj. Jak nie możesz zidentyfikować mikstury, to po prostu wrzuć ja na stół wraz z innymi składnikami a przekonasz się czy to ona. A możesz ją wypić, bo to normalna mikstura, tyle, że niebezpieczna w użytkowaniu (coś z ogniem powiązane). Jedna z nich o ile pamiętam wylatuje z tego ogromnego robala robuchozobara, rozuhozoroba czy jak mu tam nadali diabli jedni..., który pluje w Ciebie ogniem, czy kwasem, czy jaki pies. I ogon mu się świeci na czerwono. On połknął tego gnoma, co list zostawił na lodowej podłodze.

Powodzenia
Balcer_pl,
Witam wszystkich.

Mam nastepujacy bardzo dolujacy problem z ktorym sobie nie moge poradzic ogolnie chodzi o lokacje z rozbitym statkiem Oswalda.

Nie wiem gdzie poszukac drugi diament ani jak wyglada "wyciag z thysen" (czy cos takiego). Ten caly diament to "Diopsyd Gwiażdzisty" taki kamien biednie wygladajacy? zielony 5 ramienny? tylko taki byl w rozbitym statku a z solucji wynika ze jeden diament wlasnie tam jest. Czy to ten? gdzie w takim razie poszukac drugi? Nigdzie go nie moge poszukac. Sa wszystkie inne kamienie od c*uja i troche tego ale nie "Diopsyd Gwiażdzisty" w miejscu gdzie toczymy walke z tymi elfami (kolo tego domku w kamienia gdzie na gorze sa lucznicy) w tych 9 miejscach (gdy sie podswietli "alt"em) gdzie jest cos do zabrania tez go nie ma. U krasnoluga (tego dla ktorego uwalniamy jego pajaka) w LODOWYM LABIRYNCIE-> lokacja 1 dalej od rozbitego statku tez go nie mozna kupic. Nie wiem k*rwa co robic bo albo cos sie nazywa "diament" albo "Diopsyd Gwiażdzisty" kompletnie tego nie rozumiem jak cos czego szukamy moze sie inaczej nazywac niz jest napisane w ksiedze Oswalda!

Kolejny problem mam z tym "wyciagiem z thyesen". Ta butelka podobno tez jest w samym srodku rozbitego statku. Znalazlem tam taka miksture (biala jakby przezroczysta butelka i w srodku czerwony pasek, jakby plyn) to jest to? Oczywiscie tez nie pisze ze to jest ten wyciag tylko ze moge sie tego napic. Jednym slowem jakbym to wypil to bym nie mogl ukonczyc poziomu?

Podkreslam ze przeszedlem Logowy Palac i wszystko co tam bylo do zrobienia. Nie potrafie skompletowac czesci do naprawy statku I czy trzeba polozyc ksiege tez na stole czy trzeba z nia isc do Oswalda pogadac gdy jest juz wszystko polozone na stole. I czy trzeba na stole miec tylko rzeczy potrzebne do tego czy mozna poklasc pelno zeby miec pewnosc ze na pewno poloze to co trzeba? (czyli wiecej poloze diamentow niz trzeba)

BLAGAM O POMOC!!!! Nigdy sie tak nie zawiesilem a przeszedlem BG I + dodatki, BG II, ICW I+ dodatki. Wszystko przez to ze przedmioty nie sa nazwane tak jak w ksiedze !!! dla mnie diament to nie to samo co "Diopsyd Gwiażdzisty". Bardzo prosze abyscie mi pomogli. Probowalem juz chyba wszystkiego wiec prosilbym szczegolowo mi wyjasnic co mam zrobic a glownie jak wyglada i sie powinno faktycznie nazywac ten diament i wyciag z thysen. Jak faktycznie w grze sa nazwane te przedmioty. POMOCY!!!
Wczytywanie...