Czarodziej - epickie czary - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Rincewind,
Do Diablo

Jest dokładnie tak jak powiedziałeś. W 1 przypadku nie ma kary, ale w drugim już jest.
Artas,
Czary epickie sa!I to calkiem niezle tylko ze ich malo,zaledwie 6.Gdy bedziesz mial kolejny atut do wyboru to bedzie tam "Epicki czar".Bedziesz mogl wziac jeden i tak co atut sobie mozesz brac.

[ Dodano: Sob Wrz 18, 2004 12:13 pm ]
pod warunkiem ze bedzieszm mial 21 poziom klasy typu czarodziej... lub klasy prestizowej poziom 11 i tez musi to byc postac znajaca magie 8)
Diablo,
1. Gdy Elf jest Czarodziejem i Czarownikiem to nie ma kary za wieloklasowosc tak?
2. A jak jest gdy Elf jest Czarodziejem, Czarownikiem i Uczniem tego smoka jest kara??
Nazin,
no właśnie i wtedy na 40 poziomie ogólnym mamy fajnego czarodzieja z dosyć dużą ilością życia i z fajnymi umiejętnościami
Gość_Anonymous*,
chyba ze tak
Nazin,
jeśli już to w czarownika ale chodzi no i tak o to żeby dało się wybrać ucznia czerwonego smoka
Gość_Anonymous*,
moim zda niem nie opy la pakowac sie tylko jednego poziomu w czarodzieja
Nazin,
no właśnie jakoś głupio jest z tymi epickimi czarami też prubowałem i nic a tak po za tym to ciekawa kreacja to
Czarodziej - 21 poziomów
Czarownik - 1 Poziom
Uczeń Czerwonego Smoka - do końca poziomy

postać wychodzi fajna
Ishtar,
Jak sprawic aby ten cholerny czarodziej mial epickie czaru ??
Mam 38 poziom tego wafla i nic.
Tak swoja droga Macie jakies pomysly na kreacje bohatera ?? Glownie hodzi mi o maga albo czarodzieja .

Teraz sobie na spokojnie trenuje MAGA + Blady mistrz i chce zobaczc co z tego wyjdzie. Dawajcie jakies propozycje
Wczytywanie...