Interfejs myślowy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

MiridiusHazentoff,
Słusznie
Ekhtelion,
Chyba sobie daruje dalszą dyskusję z tobą Miridius...
Dany,
Dzięki takiej technologii wojsko będzie mogło sprawniej zabijać, z większą dokładnością wyrywać jelita, płuca, wysadzać serca. Fajnie, prawda?
MiridiusHazentoff,
Eem...OK, w grach będzie ograniczać rzeczy niemożliwe JAKOŚ.
Pożyjemy-zobaczymy.
Ale u pilotów to się nie sprawdzi!
Ograniczy niemożliwe rzeczy, luz.
A czy skręt w lewo i lekko strome zjeżdżanie przy tym w dół jest niemożliwe?
Pytam serio, bo może jest
Atis,
Cóż, zobaczymy jak to wszystko się rozwinie. Miejmy nadzieję, że pójdzie w dobrą stronę. Ale znając mentalność ludzką...
Ekhtelion,
Ja jeszcze dodam, że piloci są na przykład badani pod kątem szybkości reakcji, obserwacji, spostrzegawczości, podejmowania decyzji idziałania w stresie. Na podstawie tego tworzy się profile dzięki którym dostraja się urządzenia pokładowe w myśliwcach tak, by informowały pilota o zdarzeniach w odpowiednich momentach i nie zalewały go natłokiem informacji. Po co? Ano po to by mógł sprawniej i szybciej działać. Kolejne ułamki sekund. A HUD (heads-up-display)? Potrzebne informacje są wyświetlane na szybce hełmu. Po co? Ano po to by pilot nie tracił czasu na latanie wzrokiem bo kontrolkach rozsianych po całej kabinie.
Dany,
I chciałbym przypomnieć, że sterowanie przednim działkiem w helikopterach typu Apache już od kilku lat odbywa się poprzez ruch głową i hełmem, który masz na niej.
Wszystko to będzie bardzo potrzebne i ułatwi życie. A także umożliwi pokonanie pewnych istniejących granic, jak np. szybkość reakcji.
Ekhtelion,
Miridius ty jednak nie rozumiesz... Zdajesz sobie sprawę na jakiej zasadzie odbywa się przekazywanie impulsów nerwowych? Nerw który biegnie do twojej dłoni i którym są przekazywane impulsy można przeciąć i podłączyć do komputera (w dużym uproszeczniu). I wtedy kiedy ty normalnie byś pisał na klawie to komputer przechwyci impulsy płynące z mózgu i wykona 'naciśniecie klawisza' czyli odpowiednik zgiecia palca. Tylko, że twoja dłoń pozostanie nieruchoma, bo połączenie nerwowe mózg-ręka jest przerwane.

Interfejs myślowy działa na trochę innej zasadzie bo nie zostaje przerwane połączenie nerwowe tylko jest powiedzmy 'diagnozowane' wcześniej. Urządzenie przechwytuje impuls nerwowy już na etapie mózgu i odpowiednio go interpretuje.

Tak naprawdę o ruchu ręką wcale nie musisz myśleć, twój mózg obsługuje to jakoby z automatu. I te impulsy będą wychwytywane przez interfejs i przekazywane bezpośrednio do komputera. Z czasem czlowiek na pewno będzie wstanie wytworzyć odpowiednie sprzężenie z komputerem i jego możliwości znacznie wzrosną. Ale nie istnieje opcja 'wyobrazi sobie ze spada i samolot runie' to nie jest zabawa w pana Boga i wróżke w jednym. To co jest możliwe do zrobienia jest ograniczone przez oprogramowanie. W tetrisie możesz poruszać się góra-dól i lewo-prawo ale nie masz możliwości wejścia w trzecy wymiar mimo, że na klawie masz jeszcze dużo nie wykorzystanych klawiszy.

@Atis

Co w tym dziwnego? Podczas lotu z prędkością nadzwiękową pilot ma ułamki sekund na podejmowanie decyzji. Zamiast obsługiwać wolant, przepustnicę i kontrolki może zmimalizować potrzebę manipulowania dłońmi do zera. A to są cenne ułamki sekund, które mogą decydować o życiu i śmierci.
MiridiusHazentoff,
A wiecie że czlowiek w zasadzie nie potrafi kontrolowac własnych myśli?
Pilot-przez "przypadek"-wyobrazi sobie że traci kontrolę nad samolotem i spada pionowo w dól.
Co zrobi posłuszna maszyna?
Atis,
Postępu nie powstrzymam (chyba, że jednak opanuję świat), prawda.
Dla mnie to takie trochę dziwne, że pilot ma sterować głową, a nie dłońmi. To lepiej już niech samoloty będą sterowane z wież kontrolnych za pomocą joysticka... który później zostanie zastąpiony takim czytnikiem myśli... i kółeczko się zatacza... ABSTRAKCJA.
MiridiusHazentoff,
Pomyślisz poprostu o ruchu do przodu...Taa...
A powiedz, jak chcesz sprawić by nikt nie pomyślał o locie do przodu na niestniejącej desce surfingowej?
Ekhtelion,
Postępu nie unikniesz . Teraz pewnie testują to piloci wojskowi, a nie długo trafi do normalnego obiegu.
Atis,
A kto powiedział, że ja myślę o nowych możliwościach ruchowych, które sobie powymyślał Miridius. Ja popieram sam fakt, że jest na "nie".
Ekhtelion,
Wy chyba nie do końca rozumiecie idee działania tego urządzenia . Przecież taki interfejs zastępuje tylko mysz i klawę, a nie daje nowe możliwości ruchowe w grach (przynajmniej poczatkowe). Zamiast naciskać W w grze, po prostu myslisz o ruchu do przodu itd.
MiridiusHazentoff,
Chyba niedokońca...
Zdolności manualne są spoko[obojętnie co to jest xD], ale nie o to mi chodzi. Poprostu zaroiło by się od absolutów, twój półork wykonałby skok na 5 metrów z dwoma dwuręcznymi toporami w rękach i zaczął rzucać takowymi toporami z powietrza, bo ma plecak z Adidasa w którym jest ich pełno.
A takiemu czemuś mówię nie.
Atis,
I to jest gość, którego popieram. Interfejsowi myślowemu mówimy NIE, trenowaniu zdolności manualnych mówimy TAK.
MiridiusHazentoff,
NIE! NIE!
Jak ktoś ma taki spaczony umysł jak ja, jego postać zacznie tańczyć sambe na suficie, ubrana w zbroje paladyna z napisem graffiti na napierśniku[czy jak mu tam...]
"DARK CHEESE PLAY!" .
Jestem na nie. Dodatkowo...Rozproszy cię coś i jesteś trup.
Sosna,
Do grania w gry przez neta to się raczej nie sprawdzi, w strzelankach, wszyscy będą ginąć, zanim o tym pomyślą, to bardziej gadżet niż przedmiot codziennego użytku
Ekhtelion,
To musi przypominać obsługiwanie stetoskopu w oku huraganu... Ciekawe czy uda im się uzyskać kiedyś taką dokładność.
Wczytywanie...