walizka

"Black Legend" z nowym trailerem i datą premiery - Odpowiedź

Podgląd ostatnich postów

Medivh,

black legend

W sieci pojawił się nowy zwiastun nadchodzącej produkcji "Black Legend" od Warcave. To turowy cRPG w klimatach dark fantasy inspirowany belgijskim oraz holenderskim folklorem, rozgrywający się w fikcyjnym mieście Grant w XVII wieku. Wcielisz się w nim w przywódcę oddziału najemników, który musi wyzwolić miasto z rąk krwiożerczego kultu wielkiego alchemika Mefisto.

Dziad ten sprowadził na Grant mgłę wywołującą wśród mieszkańców szaleństwo. Co więcej, nie działa sam, a ma pod sobą cały kult fanatyków. Będziesz musiał ogarnąć umiejętność władania bronią białą i palną oraz sztukę alchemii, aby zniszczyć Mefista. Do wyboru masz aż piętnaście grywalnych klas. Walka odbywa się w systemie turowym z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Ciekawie przedstawia się system alchemii oparty na teorii humoralnej – możesz korzystać z czterech typów zdolności (niestabilności): nigredo (czerń), albedo (biel), citrinitas (żółć), rubedo (czerwień). Niestabilności te można połączyć w różnych kombinacjach, osiągając różne efekty – przykładowo srebro, będące połączeniem albedo i nigredo, ma obrazować truciznę.

Co ciekawe, gracze otrzymają wybór, czy chcą prostszą rozgrywkę, dzięki której bez problemu poznają całą fabułę, czy też wolą hardkorowy świat, gdzie każda walka stanowi niemałe wyzwanie.

"Black Legend" ma swoją premierę 25.03.2021 na PC, PS4, PS5, XBOX, XSX i Nintendo Switch.

Wczytywanie...