Zack Snyder dopiął swego. Powstanie wersja reżyserska Ligi Sprawiedliwości - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Tokar,
No nie wiem... "Człowiek ze Stali" był pompatyczny, ale całkiem mi się podobał. "Batman v Superman" miał klimat, ale jednak był rozczarowaniem, którego nie naprawiałby nawet 10-godzinna wersja reżyserska, bo same założenia scenariuszowe były złe.

Podobnie myślę, że będzie z "Ligą Sprawiedliwości". To nie jest "Dawno temu w Ameryce" tylko jednak fantastyczna naparzanka - rozwalanie tego na kilkugodzinny seans nie wydaje mi się najlepszym pomysłem.
Strażnik,
Jestem naprawdę zaintrygowany. Edycja reżyserska Batman v Superman naprawdę sporo dodawała, więc pozwolę sobie nawet na trochę optymizmu.
krzyslewy,
Cieszę się bardzo. Przecież o tej wersji to już legendy chodziły, a jednocześnie człowiek miał wrażenie, że na legendach się skończy – a tak będziemy mogli zobaczyć i ocenić, czy było warto. Jako widzowie tylko zyskujemy.

Miałem obawy, że zmiany byłyby głównie stylistyczne, ale jeśli to faktycznie będą 4 godziny, podczas gdy kinówka Whedona miała prawie 2, to różnica powinna być kolosalna. To jest nie w kij dmuchał, zwłaszcza że pewnych fragmentów z wersji Whedona prawdopodobnie nie będzie (dokrętek), czyli tego materiału zupełnie nowego będzie jeszcze więcej... No całościowo to się już zapowiada na kompletnie inny film.
Tokar,

Jeden ze świętych graali kinematografii i prawdziwy fenomen popkulturowy w końcu ujrzy światło dzienne. Na poły mityczne “Justice League: Snyder's Cut” zadebiutuje na HBO Max.

liga sprawiedliwości,wersja reżyserska

Zack Snyder od wielu lat odgrażał się, że kinowa wersja “Ligi Sprawiedliwości” nie ma totalnie nic wspólnego z jego autorską wizją i jest jakimiś chorymi popłuczynami tego, co pierwotnie miał na myśli. Teraz będzie miał szansę pokazać, jakie widowisko szykował nam przed laty.

Przypomnijmy, że reżyser i człowiek, który początkowo stał za sterami filmowego uniwersum DC, postanowił opuścić plan wspomnianej produkcji w trakcie trwania zdjęć. Powodem była osobista tragedia i bezgraniczny żal po samobójstwie córki. Stołek reżyserski po nim przejął Joss Whedon (reżyser pierwszej części “Avengers”) i zdecydował się na masę cięć, a także dokrętek. Efekty w postaci dziwnego montażu, dyskusyjnych przeskoków i fabularnych ślepych uliczek, jak również jednego z najgorszych CGI w historii (maskowanie wąsów Henry'ego Cavilla) – pamiętamy doskonale. Film okazał się klapą finansową i spowodował konkretną zmianę kierunku wizji kinowego uniwersum DC.

liga sprawiedliwości,wersja reżyserska

Snyder wielokrotnie krytykował tę wersję “Ligi Sprawiedliwości” i przez lata podsycał ciekawość fanów, chętnie dzieląc się pomysłami czy materiałami, które nie zostały pokazane, zrealizowane lub przemodelowano je nie do poznania. Dodatkowo pierwotnie film miał być przynajmniej o godzinę dłuższy i doskonale tłumaczył to, co w wersji Whedona było bez sensu lub nie miało takiej wagi emocjonalnej jak powinno.

Snyder więc snuł plany i nie krył rozczarowania, fani pisali petycje z prośbami o wypuszczenie wersji reżyserskiej… a Warner Bros. postanowił po latach powiedzieć – sprawdzam!

Ba, zrobił to w naprawdę wielkim stylu. Bo nie dość, że dał Snyderowi prawo do zmontowania swojej wersji, załatwił mu intratny kontrakt z platformą, gdzie wspomniane “Synder's Cut” się pojawi (premiera w 2021 roku na HBO Max), to jeszcze dorzucił mu lekką ręką około 30 mln dolarów, aby dostatecznie dopieścił swoją wizję. Dodatkowy budżet ma zostać przeznaczony na poprawienie efektów specjalnych, a także dogranie nowych scen i dialogów. Reżyser podkreśla, że możemy oczekiwać zupełnie nowej produkcji, która ma posiadać diametralnie inny wydźwięk. Dodatkowo ma trwać ponad 4 godziny, więc spekuluje się, czy nie zostanie ona podzielona na sześcioodcinkowy serial.

liga sprawiedliwości,wersja reżyserska

Warner Bros. traci tak naprawdę niewiele. Zainteresowanie produkcją będzie takie, że te kilkadziesiąt milionów dolarów zwróci się błyskawicznie. Jeżeli się uda, pokaże że szczodrobliwie spełniono wizję reżysera i wsłuchano się w głos fanów. Dodatkowo, przy potencjalnym sukcesie, na nowo rozświetli się gwiazda Snydera, którego wytwórnia będzie miała już wtedy w garści. W przypadku porażki – wykaże, że pierwotna wersja “Ligi Sprawiedliwości” to bujda na resorach i Warner miał rację od początku przekazując tytuł Whedonowi, który prawie ugasił ten płonący burdel. A pieniądze i tak się zwrócą. Sytuacja typu “win-win”.

Cóż, czekamy na efekty.

Wczytywanie...