[Icewind Dale 2] Zaginione przedmioty - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Gość_tuldor88*,
Ok. Znalazłem powód występowania problemu.

Ostatnia spatchowana wersja IWD 2 to tak jak pisałem na samym początku v2.01, ALE posiada ona dwie (pod)wersje:
1) 091311
i
2) 101615

Patch 2.01 PL występuje tylko w pierwszej opcji 091311 i nie dodaje on zbroi do asortymentu sklepów, więc jeśli ktoś ma starszą wersję może spatchować ją tylko do ww progu. Ponadto wersje na 3CD posiadają już v2.01 ale też tylko w ww opcji.

Oznacza to iż odpalenie wersji PL z 101615 jest możliwe tylko na dwa sposoby:
a) zakupienie rzeczonej na DVD
b) jeśli posiada się wersję 3CD spatchowanie jej patchem 2.01 w wersji ENG zamiast PL (niestety nie są wtedy zgodne schematy itemów i dodaje on puste pola zamiast zbroi... ale przynajmniej usuwa 3-4 babole jakie naprawia wersja 101615 - np postać pod wpływem ulepszonej niewidki jest atakowana jesli wykona jakąś wrogą akcję, nie ma już sytuacji iż jest całkowicie ignorowana przez AI)

Co oznacza podpunkt "b"? Niestety to iż jeśli chcemy zdobyć zbroje w takim wypadku musimy je przywołać konsolą kodów, sprzedać w kupca za 1SZ (pojawiają się jako niezidentyfikowane) a następnie odkupić płacąc normalną stawkę jaką sobie zażyczy. Dzieki temu wychodzimy na 0 (ok ok, jesteśmy 1 sztukę złota do przodu ) i możemy cieszyć się tak wszystkimi uaktualnieniami jak i zestawem itemów... tada!
Jezid,
A ja nie widziałem tych przedmiotów. Wersji teraz nie wpisze, bo gry nie mam na kompie.
Gość_tuldor88*,
Dziwne, ja nie widziałem żadnego z nich mimo przechodzenia gry n-razy hmm...
W menu gry podczas pauzy figuruje wersja, mógłbyś napisać jaką masz tam podaną:

Mikeal,
Wszystko poza Zbroją Kapłanów Myrkula widziałem w mojej grze.
Gość_tuldor88*,
Poniżej screeny tego co powinniśmy mieć w v2.01:

NYM (Wędrująca wioska):Zbroja Kapłana Myrkula + Zbroja Powietrznych Genesi


HEGGAR SPILSTEEL (Podmrok): Demon Pieczary + Łamacz Diamentów + Zbroja Tuqaka Maulera



CONLAN (Kuldahar): Aura Aasimara + Dola Najemnika

Mikeal,
PL.
Gość_tuldor88*,
Tak jak pisałem - to jest najnowsza istniejąca dla IWD2 wersja, już spatchowana

Myślę, że w wersji patcha PL może być jakiś bug który sprawia że itemy nie zostają dodane do sklepów (ww zbroje zostały dodane później gdy fani zaczęli hejt iż IWD2 praktycznie nie ma żadnej przydatnej zbroi). Gracie na wersji PL czy ENG drodzy koledzy?
Mikeal,
Może występowanie ekwipunku zależy od posiadanej wersji i zainstalowanego patcha?
Jezid,
Nie przypominam sobie takich przedmiotów.
Gość_tuldor88*,
Kupcy Duergarscy mają w swoim inwentarzu zbroję balora i inną jeszcze... zaś Colan w Kuldahar powinien mieć jeszcze dwie, w sumie 6... z jakiegoś powodu nie mam żadnej i ciekaw jestem skąd się to bierze mimo iz wszystkie są w kodzie gry i można przyzwać je z konsoli....
Mikeal,
Dziwne, nie pamiętam, abym gdziekolwiek widział Zbroję Kapłanów Myrkula, ale Zbroja Powietrznych Genasi jest sprzedawana przez krasnoludzkich kupców w Podmroku.
Gość_tuldor88*,
W sensie masz te przedmioty u siebie podczas przechodzenia gry cz nie miałeś pojęcia że istnieją jak i ja ?
Jezid,
Zaskoczenie nie sądziłem, że coś jeszcze można wycisnąć z tej gry. Czyli - odpowiedź na pytanie - nie spotkałem się z tym problemem. Nie wiedziałem że jest.
Gość_tuldor88*,
Od pewnego czasu wróciłem do starego dobrego IwD2 i przy okazji przeglądania pewnych artykułów w internecie znalazłem wpis dotyczący kilku ciekawych pancerzy (ID2 cierpiał na ich brak tak, ze bardziej nie można). Co ciekawe nie znalazłem ich w lokalizacji podanej w poradnikach, np u Nyma w Wędrującej Wiosce... poszukiwania na youtube ujawniły iż faktycznie powinien je mieć:

Nie jest to kwestia wersji gry (mam najnowszą 2.01), nie jest to też kwestia bonusowego kontentu (też go mam zainstalowanego, dodaje tylko karafkę jaka jest na obu screenach), i... pliki obu pancerzy znajdują się w grze gdyż byłem w stanie dodać je kodem do ekwipunku.
Ktoś spotkał sie wcześniej z tym problemem ?
Wczytywanie...