Brak talentu klasowego. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Lessingham,
Żaden problem, trzeba sobie pomagać . Mnie to grzebanie w temacie strasznie nastawiło na kolejne przejście gry, trochę czasu już minęło od kiedy to zrobiłem ostatnio - niestety, brak czasu!

To w ogóle ciekawe, że ludzie mają problem z tymi dwoma talentami a nigdzie w sieci nie ma definitywnego rozwiązania dylematu.
Szakal,
Cóż, dziękuje Ci, że w ogóle miałeś czas, żeby się tym zająć. Grę już ukończyłem, ale pewnie jeszcze kiedyś do niej wrócę, więc dobrze byłoby wiedzieć co i jak z tymi talentami. Przypuszczam, że może być tak jak piszesz i zostały zablokowane w którymś patchu.
Lessingham,
Okej, sprawa jest faktycznie dosyć osobliwa. Po pierwsze faktycznie zdecydowałem się zastosować do Twojej rady i zresetowałem postać. Starałem się wybrać wszystkie konieczne zaklęcia możliwie jak najszybciej i na 6. poziomie teoretycznie powinienem móc wybrać pierwszy talent - nie mogłem. Zaciekawiło mnie to i sprawdziłem swojego własnego maga w ostatnim zapisie tuż przed finałem - też wygląda na to, że nie wziąłem nigdy żadnego z tych talentów. Co jest dziwne, bo starałem się specjalizować. Pogrzebałem trochę w sieci i wygląda na to, że to dosyć powszechny problem, z drugiej strony oba talenty są obecne w odpowiednich plikach gry... Niestety więc chyba będę musiał rozłożyć ręce . Nie umiem znaleźć rozwiązania trudności. Możliwe, że w którejś łatce deweloperzy po prostu uznali, że talenty są niezbalansowane bądź inaczej wadliwe, nie zdziwiłoby mnie to za bardzo.
Szakal,
Zapisy nie są opisane więc nie wiem z którego fragmentu rozgrywki pochodzą, ale to dość dziwne, bo przynajmniej jeden z nich powinien być już po walce z adrowym smokiem, czyli z 16 poziomem postaci. Zamiast się męczyć i levelować postać zawsze możesz iść do karczmy i ją zresetować.
Lessingham,
Postaram się jak najszybciej to ogarnąć, ale muszę nieco podlevelować . Nie znalazłem żadnego zapisu gry bliskiego 14 poziomowi (talenty dostaje się co poziomy parzyste), stąd wybrałem taki gdzie Twoje postacie są w połowie drogi, muszę porobić trochę zadań.
Szakal,
Mam oba dodatki. Biała Marchia część I i Biała Marchia część II. Gra ze steamu więc zaktualizowana do najnowszej wersji.
Lessingham,
Dzięki, daj tylko jeszcze znać które masz dodatki, żebym nie popsuł zapisu gry/żeby była pewność, że nadajemy na tych samych falach .
Lessingham,
Nie nie, to jest taka ścieżka:

X:\Users\X\Saved Games\Pillars of Eternity

Tam są zapisy w postaci plików .savegame.
Szakal,
W sensie w folderze z grą? Tam ich nie ma. Szukałem już nie raz.
Lessingham,
Powinieneś mieć folder z zapisami gry z Pillars of Eternity w folderze Zapisane gry w katalogu głównych Użytkownika.
Szakal,
Jak mi powiesz, gdzie są przechowywane zapisy z gier na steamie to ci go udostępnię.
Lessingham,
Hm, dziwne, jeśli grasz na Steamie to udostępniłbyś może zapis gry np. na dropboksie czy mediafire? To może być po prostu błąd, sprawdzę, czy u mnie też występuje.
Szakal,
Mam wszystkie te zaklęcia i talenty się nie pojawiły...
Zresetowałem postać w karczmie i awansowałem ją od nowa wybierając zaklęcia, które wymieniłeś i te talenty nadal są niedostępne.
Lessingham,
Oba talenty (Prosta Heurystyka Zaklęć Ochronnych i Ulepszona Heurystyka Zaklęć Ochronnych) zdobywa się drogą standardową, oba mają jednak szereg wymaganych zaklęć . W pierwszym przypadku (poza tym, że trzeba mieć 4 poziom profesji) chodzi o Duchową tarczę, Osłonę przeciwko żywiołom, Lustrzany obraz i Przemieszczony Obraz Llengratha, w drugim o Płomienną tarczę, Żelazną skórę, Pomniejsze odbicie magii, Zabezpieczenie Llengratha i Odbicie magii. Chodzi o to, by te czary znać, a nie mieć w grymuarze.
Szakal,
Awansuje już na 15 poziom w klasie mag i nigdzie nie widziałem ani prostej, ani ulepszonej heurystyki zaklęć ochronnych... Coś sknociłem podczas rozwoju postaci, czy ten talent zdobywa się w jakiś inny sposób?
Wczytywanie...