Pizzę dostarczy Ci drona - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

Ven'Diego,
Dron to z angielska więc droness
Jezid,
Skasować rodzaje gramatyczne! A jak już wszyscy przywykną, to wykastrować rzeczywistość
Ati,
No właśnie! W ogóle to nie powinniśmy narzucać ról społecznych i mówić to drono.
Lionel,
Gender, Jeżyk, gender!
Jezid,
No dobra, tylko dlaczego ta drona, a nie ten dron?
Lionel,
Ciekawe wykorzystanie dronów widziałem na slubie, na którym byłem. Nie mogę sie doczekac, aż dostanę wideo, bo wyglądało to nieźle, a przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Goście byli oniemiali ;D.
Ati,
Podobno w Stanach przez drony już są konkretne kłopoty. Bodaj helikoptery nie mogą przez nie startować. Więc pewnie u nas też będzie ten szał za jakiś rok.
Lionel,
I wizja opodatkowania przestrzeni niskolotnej ;D. Takie kokosy.
Ati,

Cytat

Platforma PizzaPortal.pl zajmująca się obsługą zamówień jedzenia przez internet przeprowadziła w Warszawie test dostarczania posiłków za pomocą drona. - Nie spodziewamy się szerokiego korzystania z tej formy transportu, jednak widzimy obszary gdzie może ona funkcjonować - podkreśla Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl.

W ramach pierwszego testu prowadzonego przez PizzaPortal.pl dron z ładunkiem kanapek o masie dwóch kilogramów wystartował w okolicach mostu średnicowego w Warszawie i wylądował na nadwiślańskiej plaży przy moście Poniatowskiego.

PizzaPortal.pl w komunikacie podkreśla, że była to pierwsza w Polsce próba zastosowania dronów w dostawach zamówień dokonywanych online w restauracjach. Lech Kaniuk, dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl przyznaje, że do wypróbowania tego rodzaju transportu skłoniły firmę kwestie związane z szybkością obsługi klientów.

Choć przeprowadzony test okazał się udany, to Kaniuk zastrzega, że firma nie planuje w najbliższym czasie zastąpienia tradycyjnych form dostaw przez transport realizowany za pomocą bezzałogowców. - Oczywiście drony to sposób na specjalistyczne dostawy w bardzo określonych warunkach. Nie spodziewamy się szerokiego korzystania z tej formy, jednak widzimy obszary gdzie może ona funkcjonować - podkreśla dyrektor zarządzający PizzaPortal.pl.

Polska firma jest kolejną podejmującą próby wykorzystania dronów do zadań logistycznych. Swój program związany z bezzałogowymi pojazdami latającymi realizuje Amazon, w ostatnim czasie własne testy dronów związane z dostarczaniem przesyłek prowadzi też szwajcarska poczta oraz szwedzki narodowy operator pocztowy Posti Group.
Źródło: WitualneMedia.pl



Jak zwykle jest niesamowicie dobrana muzyka

Ale kiedy przeczytałam sam nagłówek zaszalała moja wyobraźnia. Mieszkam na osiedlu, gdzie jest dużo studentów i niemal od raz wyobraziłam sobie ciągłe buczenie takich dron, krążących od balkonu do balkonu. I tych studentów, których dzisiaj nie stać na pizzę, zasadzających się na przelatujące drony. Postapokaliptyczne wizje przyszłości albo zasadzki na karawany kupieckie i te klimaty.
Wczytywanie...