Zabawne metafory, powiedzenia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!

Podgląd ostatnich postów

mozzil,
Dziś zabiorę Cię do zagranicznej rejestracji... w drodze do maka
krzyslewy,
Pierwszy raz słyszę te powiedzenia, ale są dobre
hun,
Kto pod kim dołki kopie - Ten szybko awansuje.
jak sobie pościelisz to mnie zawołaj
Nie taka kobieta straszna jak się umaluje.
Ten się śmieje ostatni, co najwolniej kojarzy.
Kobieta bez mężczyzny jest jak ryba bez roweru.
Trzeci Kur,
Cóż - tak tylko strzelam, bo nie wiem kto tłumaczył (a zdarza się, że tłumaczą jacyś kompletni amatorzy). Na studiach miałem zajęcia z translatoryki i widziałem różne dziwne, śmieszne i straszne przypadki
Lionel,
Myślisz, że taką miał dowolność w tłumaczeniu? W ogółe podziwiam pana Jakuszewskiego, że potrafi tłumaczyć takie dziwaczne, pokręcone frazy.
Trzeci Kur,
A może to po prostu tłumacz był po paru głębszych... buchach? ;p
Lionel,

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik krzyslewy dnia czwartek, 10 września 2015, 15:30 napisał

"Skaczesz jak separatysta z kraju islamskiego" (tekst nauczyciela od w-f )


Mocne, zważywszy na obecne okoliczności.

[Dodano po 15 dniach]

"Czy był świadomy ulicy na dole, rozkwitającej niby szklany anemon pod wpływem narastającego gradientu żywnościowego nocy?" - "Pusta Przestrzeń", M. John Harrison
Przerasza, że co?! W ogóle ta książka ma takie metafizyczne porównania, że nie ogarniam.
krzyslewy,
"Skaczesz jak separatysta z kraju islamskiego" (tekst nauczyciela od w-f )
Courun Yauntyrr,
Mnie zdarza się powtarzać to z W2, czyli "Wystroiła się jak markietanka na przemarsz wojsk".

Ewentualnie z pracy facet o swojej córce: "Gdybym wiedział, że takie dobre wyjdzie, to bym zrobił więcej" albo "Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł" odnośnie spraw priorytetowych w urzędzie.
Audrey,
"Przeżywasz jak żaba okres"
"Jaram się jak pochodnia Mordoru"
"Wystroić się jak szczur na otwarcie kanału"
Ati,
To ledwie ułamek tego co potrafi się dziać.
Lionel,
OMG xD, co za rodzina.
Ati,
Nooo, skoro już po 22.

Pocę się jak pedofil w Smyku - padło bodaj w jakimś kabarecie, a odkąd mój tata to usłyszał ciągle tego używa. Wcześniej mawiał, że poci się jak dziwka w kościele.
Lionel,
No dajesz, zawsze możesz wrzucić w spoiler.
Ati,
Akurat znam jedno powodzenie, ale nie wiem czy powinnam je napisać, bo niektórych słów lepiej nie używać z internecie.
Lionel,
Polskie piosenki, książki, filmy i codzienne życie pełne jest dziwacznych, zabawnych i intrygujących metafor, porównań oraz powiedzeń. Czasem aż trzeba się nagłowić, co poeta miał na myśli. Bo czasem mam wrażenie, że poprostu nic nie miał, a pisać musiał, bo też jeść chciał. Dlatego rzadko trafiałem w klucze egzaminacyjne, bo doszukiwałem się zupełnie czegoś innego niż OKE.
A czy wy znacie jakieś zabawne powiedzenia, które niezmiernie was bawią albo wersy piosenek z lirycznymi zagadkami?

Moje skarby, co zawsze mnie śmieszą:
"Śmierdzi jakby małpy kopulowały."
"Olać to ciepłym sikiem, prostym po okręgu."
"Słucham cię jak świnia grzmotu." (flagowy tekst mojej matki )
"W tym ustepie masz kupe racji."
"Masz twarz jak Pinokio po inwazji korników."


A w piosenkach to króluje oczywiście zespół Perfekt - "W miłosnej studni już nie utoniesz"
"Dalej poszli gdzieś, kurze łapki jeść" xD - Siekiera
"Gimme gimme gimme a man after midnight" - ABBA
"Za serce, co przez płotki skacze" - P. Rubik
"Siedzę i siedzę; Myślę i myślę" - Bajm (choć lubię te ich piosenki, to czasami mają dziwny dobó słów)
"Słońce opala brzuchy, wiatr tarmosi nasze ciuchy" - Bajm (moja ulubiona pioenka o pustyni )
"Mrugnij a pofruną szyby z okien;" - E. Lisowska (choć z tą piosenką mam same pozytywne wspomnienia - "Naszą miłością podbijamu kosmos" ).
Wczytywanie...